Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen betegség tesz alkalmatl...

Milyen betegség tesz alkalmatlanná az irodai ülőmunkára úgy hogy közben 50 kilós cementzsákok emelgetésére alkalmas? Építkezés betegállomány alatt?

Figyelt kérdés

Kollega elment 2 hét szabira. Majd vissza se jött csak betelefonált hogy beteg, de nagyon. Ennek 3 hete, tehát 5 hete van távol-és nem tudni mikor jön.


Közben meg épül a háza. Az egyik képmegosztó dugig van (de miért? ) egy tonna képpel arról hogy épül a ház. És ott a fickó a képeken ahogy maltert kever sittet lapátol 50 kilós zsákokat cipel. Miközben olyna nagyon beteg hogy dolgozni irodai ülőmunkát végezni nem tud. A szegény…

Árulja el nekem valaki: mely betegség tesz alkalmatlanná az irodai ülőmunkára de arra alkalmas hogy cementet cipeljen?

És mekkora véletlen kell ehhez: szabadság majd épp a végén megbetegszik . Így egyben nem jön hetekig. Véletlen. Naná.

Eközben persze a háza is épül. Véletlen. Naná.


Csak azt nem értem, a főnök is fenn van a közösségi oldalon, ahogy én látom a fotókat ő is láthatja. Nem ötlik fel benne hogy tán meglátogatom az én nagyon beteg dolgozómat és két zsák cement cipelése közt megkérdem, hogy magától mond fel vagy rúgjam ki?


2016. júl. 23. 20:14
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Nem mellesleg itt felvetette valaki hogy a fotókkal és dátumokkal vonuljak be a főnökhöz és panaszoljam be az illető munkatársat.

Minek. Nem csinálom meg.

Amit viszont tervezek hogy fotókkal facebook bejegyzésekkel és helyszínen általam készített fotókkal a TB_hez vonulok be.

És onnantól megy midnen a maga útján. A TB viszgálja majd a háziorvost független orvosi szakértőt kér fel, ha bizonyosodik a TB csalás akor orvosi kamara házorvos praktizálási engedélye repül NAV_ot bevonják és akár milliót meghaladó büntetési tétel is lehet, melyet nem a cégre, hanem a magánszemélyre rónai ki.


Irigy kutya? Lehet. De azért ez az irigy kutya marha nagyot is tud ám harapni.

2016. júl. 24. 09:27
 12/30 A kérdező kommentje:

Mielőtt jönne valaki hoyg egy féreg vagyok... az vagyok, jó.

Lapozzunk.

2016. júl. 24. 09:28
 13/30 anonim ***** válasza:
Kicsit kezdem unni a kamukérdéseid, találj ki valami eredetibbet már
2016. júl. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
65%

Imádom ezeket a kérdéseket. :D

Más kárára csinálja... Hát mondd meg a főnöködnek, hogy mit láttál és ezért cserébe te nem vagy hajlandó fizetés nélküli túlórában bent ülni, ennyi, pont. :) Fegyvert fognak a fejedhez?


Nálunk ugyanezt csinálják az emberek, ha szabit kérnek, de nem kapnak. Hirtelen lebetegednek, na bumm. Munkáltató nem rúghat ki, mert betegállományban vagy, max utána intézheti valami kamu üggyel, munkavállaló meg boldogan elmegy nyaralni, építi a házát, blabla.

Abszolút nem újdonság ez és hogy őszinte legyek, ha valami komoly határidő kötne (pl. építési engedély, létesítési engedély, bontási engedély, stb. határideje), akkor én is elmennék a francba és építeném az álmaimat, ami mellett pont tennék arra, hogy ki csinálja a munkahelyemen a melómat helyettem.

Táppénz alatt azért nem keres olyan rohadt jól az ember, hogy megérje így ez neki, ezért gondolom nem szórakozásból építi a házát, mint az őrült.

2016. júl. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

"max utána intézheti valami kamu üggyel,"


Hát pont ezt írtam én is. Ha én főnök lenék-tudva hogy magával az orvosi papírral nem sokat tudok kezdeni- valami más indokal úgy vágnám ki mint a taknyot az illetőt.

De mivel itt az illető önként szolgáltat bizonyítékot arról mit csinál betegsége alatt így lehet nem is állnék meg itt hanem tb vizsgálatot kezdeményeznék.

Hogy ennek kimenete mi lenne nem tudni de az tuti hoyg az ilyne dolgozót röptetném.

Keresnék rá okot.

2016. júl. 24. 12:42
 16/30 A kérdező kommentje:

"ami mellett pont tennék arra, hogy ki csinálja a munkahelyemen a melómat helyettem. "


Csak nehogy aztán valami "hálás" kollega egyik este hátulról tarkón csavarjon téged.

Te erre szarsz ő meg arra szarik hogy felnyalod a betont.

2016. júl. 24. 12:44
 17/30 anonim válasza:
78%

Szánalmas vagy, kedves kérdező. Ennyire nincs saját életed?


Nem irigylem a veled, közeledben élőket, dolgozókat. Nekem már attól felfordul a gyomrom, hogy elolvastam a kérdésedet.

2016. júl. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező, szabadságot akármi miatt ki lehet venni. Akár nyaralni, akár házat építeni lehet a szabadság ideje alatt. Ráadásul a szabadság az jár. ha máskor nem, hát nyáron veszi ki az ember.


A táppénz az más. Azt tényleg csak akkor igényelheti az ember, ha beteg. ha a kollégád szabadságra ment, akkor mindegy, hogy beteg-e vagy sem. Ugyanis a szabadsága alatt azt csinálhat, amit akar.

2016. júl. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

"A táppénz az más. Azt tényleg csak akkor igényelheti az ember, ha beteg. ha a kollégád szabadságra ment, akkor mindegy, "


Na ne szórakozz. Elolvastad egyáltalán amit írtam vagy csak ideböfögsz valamit?

Milyen szabadság te szerencsétlen?

Leírtam világosan:

Kollega elment 2 hét szabira. Majd vissza se jött csak betelefonált hogy beteg, de nagyon. Ennek 3 hete, tehát 5 hete van távol-és nem tudni mikor jön.



Vagyis 3 HETE van otthon "betegen". Annyira beteg hogy bejönni és ülőmunkát végezni nem tud de cemenetet cipelni azt tud.

MILYEN SZABADSÁG????

3 hete betegáll! És még mindig nem tudni mikor jön.

2016. júl. 24. 16:46
 20/30 A kérdező kommentje:

De egyébkétn de marha érdekes.

Tőlem "felfordul" a gyomrotok, de attól aki legalább 3 hete TÁPPÉNZCSALÓ (!!!!!!!!!!!!!) attól nem?

HOgy a szarba van ez?



Attól nem fordul fel a gyomrotok aki több mumkatársát arra kényszeríti hogy az ő munkáját végezze helyette?


EGY ROHADT CSALÓ AZ ILLETŐ!!!!

BŰNCSELEKMÉNYT KÖVET EL!!!

2016. júl. 24. 16:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!