Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Komolyan ennyire birkák az...

Komolyan ennyire birkák az emberek?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, érettségim van meg titkár szakmám. Nincs diplomám, nem, nem is lesz, mert ahhoz hülye vagyok.

Jelentkeztem csomó irodába, titkárságra, iskolákba stb, sehonnan nem kaptam semmi választ, meg csak az ineterjúig se jutottam el. Aztán jeletkeztem árufeltöltőnek, pékségekbe, raktárosnak stb, szintén sehonnan semmi válasz.

Gyári betanított munkára felvettek volna 3 műszakban 80000 Ft-ért, nem vállaltam. A vonat bérlet 80%-át állják, a busznak semennyi %-át nem, így nem maradt volna 70000 Ft-om sem. Az emberek szerint jó nagy hülye vagyok, mert a 80ezer az jó pénz. Ja 3 műszakban fantasztikus...

Aztán jött a Meki, versenyképes fizetést ígértek. Megyek az interjúra, kiderül, hogy az versenyképes fizetés 70000 Ft 3 műszakban, úgy, hogy próbaidő alatt, ami 3 hónap nem fizetik a bejárást, így 48000 Ft-om maradt volna és semmk biztosíték nincs arra, hogy próbaidő után nem küldenek el. Ezt szintén nem vállaltam mindenki felháborodására, hogy de hát meg se próbálod... Ha megpróbálom se lesz több az a pénz. És persze én vagyok a lusta szar, akit az apja fog eltartani örök életében.

Na aztán a helybeli iskolában megüresedett az adminisztrátori állás, hívtak, hogy felvennének közmunkára, de majd csak az első fizetéskor tudják megmondani mennyi lesz a pénz. Elvállaltam, gondoltam megkapom a 67-et, mert az előző lány aki ott volt annyit kapott irodai végzettség nélkül, aztán hónap végén jött a pofára esés, 51ezer Ft. Kérdeztem miért csak ennyi, közölték, hogy nem tudják figyelembe venni a szakmámat se az érettségimet meg nem kell hozzá szaktudás. 2-3 ember helyett dolgozom, sokszor 2 órákat túlórázok, amit ugye nem fizetnek ki és lecsúsztatni se lehet. Az emberek szerint ez jó mert helyben van és a túlóra is elfogadható, mert ráérek, nincsenek gyerekeim.

Komolyan ekkora birkák az emberek? Ezek nekik jó fizetések? Eddig is külföldi terveim voltak, de bizonytalan voltam, de ez most megerősített benne, hogy menjek, csak nem akartam, hogy apukám fizesse a nyelvtanulást is. Már elkezdtem tanulni a nyelvet és legkésőbb évvégén vagy jövő év elején megyek.



2016. aug. 10. 13:49
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
amikor nem volt munkám, volt hogy házhoz jártam takarítani, volt hogy időst ápoltam/diplomával/ aki akar az talál vmi mellékes munkát. csak kérdés, hogy megteszi-e, mert sokan elítélik a kézi munkát.
2016. aug. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer kijössz külföldre, és jól meg bírsz élni, szerintem ne menj vissza Mo.-ra!
2016. aug. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
25%

Ha kimész külföldre ott is csak olyan melót kapsz mint a Mekizés, a burgonyapuckolás, mosogatás, takarítás, stb. Tény, hogy többet fizetnek érte, de épp annyival többe is kerül az élet kint. Tehát lényegében ugyanott vagy, ha mondjuk 2x annyit kapsz ott egy állásért, de az albérlet is 2x annyiba kerül. Külföldön sem fognak hozzád vágni egy kényelmes, jól fizető állást mindenféle szaktudás és gyakorlat nélkül!


Amúgy igazuk volt azoknak, akik lehülyéztek, amiért nem fogadtad el a rosszul fizető munkákat! Mert mindenki úgy kezdi, hogy gáz a fizetése, aztán ha mázlija van, tud továbblépni! De ha azt se fogadod el, csak otthon ülsz, akkor 0 forint a bevételed. Amihez képest még a nyamvadt 60-70-80 ezer is soknak tűnik! Engem 2 éve vettek fel egy munkahelyre havi nettó 60-70 ezerért. Persze én is keveselltem a pénzt, de mivel sehova máshova nem tudtam bekerülni, elvállaltam, hátha majd akad jobb. Időközben beletanultam a munkába, magasabb pozícióba is kerültem, és mindössze 2 év elteltével most már havi kb. nettó 110-120-at kapok. Teljesítménytől függően jobb hónapokban még többet is. Majdnem megdupláztam a fizetésem két év alatt egy olyan helyen, amit már az első héten ott akartam hagyni, merthogy gáz a fizu!!! Sőt, úgy tűnik a felettesem már fél lábbal kint van a cégtől, és lehet, hogy engem neveznek ki a helyére. Az újabb fizetésemelést fog jelenteni! Simán veled is előfordulhatna ilyesmi, ha hajlandó lennél elvállalni egy ilyen melót, de ha neked derogál a dolog, akkor szerintem az életben nem lesz munkád! Nemhogy jól fizető, de semmilyen!

2016. aug. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

"Az irodai szakma miért nem számít szakmának? Ha lenne egy tök felesleges boltos szakmám azzal mire mennék? "


Az irodai szakma még feleslegesebb, mint a bolti. Minden sorod arról árulkodik, hogy a többi ember tehet arról, hogy a te életed rossz.

Külföldhöz többszázezres kezdőtőke kell, ugyanis albérletet csak 2-3 havi kaució kifizetése esetén kaphatsz, azt viszont neten keresztül nagyon rizikós megvalósítani.

Ilyen kibírhatatlan személyiséggel pedig a közös bérlésben ne gondolkozz!

2016. aug. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
48%
23: Én Hollandiában élek, mosogató-takarító munkákkal átlagban havi 1000 eurót keresek. És idén megengedhettem magamnak másfél hét New Yorki nyaralást, úgy, hogy alig egy évig spóroltam csak rá, és nem kellett maximálisan nélkülöznöm. És tegyük hozzá, hogy itt olyan is létezik, hogy vakációpénz.
2016. aug. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
61%
Az irodai "szakma" azért nem számít szakmának, mert pl az én tanítói diplomám is tökéletes hozzá. Meg egyébként is egy átlagos intellektusú ember el tud végezni néhány aktatologatást. Ez nem szakma, érettségivel az a minimum, hogy tudsz irodában dolgozni.
2016. aug. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Legyen igazatok, biztos ismertek. :D Undorítak vagytok mind?
2016. aug. 11. 13:29
 28/35 A kérdező kommentje:
undorítóak és kérdőjel nélkül
2016. aug. 11. 13:29
 29/35 anonim ***** válasza:
Köszi, még én is, aki semmi sértőt nem írt?
2016. aug. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 Andizsuzsi ***** válasza:
72%

Kérdező!

Az a baj, hogy el vagy szállva magadtól és az titkári képesítésedtől. És ezt bátran mondhatom neked, én is iskolában dolgozom iskolatitkárként.

Eszem ágában sem lenne háborogni azért, mert 3 órát kell folyamatosan gépelnem - ez a munkám, ezért fizetnek. Ez olyan, mintha a kőműves háborogna, hogy napi 3 órát kellett falaznia. Mégis mi a búbánatot kellene titkárként csinálnod???

Az meg, hogy egyszer 7 órakor értél haza (ki a fenét érdekel, a túlórát nem úgy számolják, hogy mikor lépsz be az ajtón), mindjárt 2-3 ember munkáját végzed.

Nem, ez nem jó fizetés, ebben igazad van. De nem is szakadsz meg a fizetésedért, és nincs versenyképes végzettséged más munkához (nekem van, viszont pont a helyben munka és a viszonylagosan "kötetleníthető" munkaidő miatt nem váltok). Szóval minden viszonylagos. Ezt kell elfogadni, vagy tanulni mást.

2016. aug. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!