Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Komolyan ennyire birkák az...

Komolyan ennyire birkák az emberek?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, érettségim van meg titkár szakmám. Nincs diplomám, nem, nem is lesz, mert ahhoz hülye vagyok.

Jelentkeztem csomó irodába, titkárságra, iskolákba stb, sehonnan nem kaptam semmi választ, meg csak az ineterjúig se jutottam el. Aztán jeletkeztem árufeltöltőnek, pékségekbe, raktárosnak stb, szintén sehonnan semmi válasz.

Gyári betanított munkára felvettek volna 3 műszakban 80000 Ft-ért, nem vállaltam. A vonat bérlet 80%-át állják, a busznak semennyi %-át nem, így nem maradt volna 70000 Ft-om sem. Az emberek szerint jó nagy hülye vagyok, mert a 80ezer az jó pénz. Ja 3 műszakban fantasztikus...

Aztán jött a Meki, versenyképes fizetést ígértek. Megyek az interjúra, kiderül, hogy az versenyképes fizetés 70000 Ft 3 műszakban, úgy, hogy próbaidő alatt, ami 3 hónap nem fizetik a bejárást, így 48000 Ft-om maradt volna és semmk biztosíték nincs arra, hogy próbaidő után nem küldenek el. Ezt szintén nem vállaltam mindenki felháborodására, hogy de hát meg se próbálod... Ha megpróbálom se lesz több az a pénz. És persze én vagyok a lusta szar, akit az apja fog eltartani örök életében.

Na aztán a helybeli iskolában megüresedett az adminisztrátori állás, hívtak, hogy felvennének közmunkára, de majd csak az első fizetéskor tudják megmondani mennyi lesz a pénz. Elvállaltam, gondoltam megkapom a 67-et, mert az előző lány aki ott volt annyit kapott irodai végzettség nélkül, aztán hónap végén jött a pofára esés, 51ezer Ft. Kérdeztem miért csak ennyi, közölték, hogy nem tudják figyelembe venni a szakmámat se az érettségimet meg nem kell hozzá szaktudás. 2-3 ember helyett dolgozom, sokszor 2 órákat túlórázok, amit ugye nem fizetnek ki és lecsúsztatni se lehet. Az emberek szerint ez jó mert helyben van és a túlóra is elfogadható, mert ráérek, nincsenek gyerekeim.

Komolyan ekkora birkák az emberek? Ezek nekik jó fizetések? Eddig is külföldi terveim voltak, de bizonytalan voltam, de ez most megerősített benne, hogy menjek, csak nem akartam, hogy apukám fizesse a nyelvtanulást is. Már elkezdtem tanulni a nyelvet és legkésőbb évvégén vagy jövő év elején megyek.



2016. aug. 10. 13:49
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
47%
Igazad van, tényleg nem ismerünk. Csak a munka világát ismerjük, és tudjuk, hogy egy titkár feladatát egy betanított csimpánz is el tudná végezni. Te viszont nem tudnád pl az én munkámat szakszerűen ellátni. Az emberek nem egyenlőek a munka világában, hiába is gondolod te ezt naivan. Bár a megnyilvánulásid alapján a legkisebb gond a végzettségeddel van - a személyiségeddel annál több.
2016. aug. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
51%

Igen, ennyire birkák. - most megkaptad a visszaigazolást. Jobb? Te tudsz majd változtatni? A te életed jobb lett emiatt?

Nem? - engedd el!

2016. aug. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Amit leírtál az alapján barmok az ismerőseid. Nem tudom hogy a fenébe lehet egy szaros 60-70 000 res fizetést jónak mondani. Lefogadom éjjel nappal panaszkodnak és szidják a szokásos főnököt/országot/minisztert/pártot akármit, hogy nekik épp miért szar. Igen is ki lehet törni. Nőként valóban nehezebb dolgod van, hiszen a legtöbb jól fizető pályán túlnyomóan férfiak vannak, és nőknek nehezebb ez a dolog. De akkor is ki kell törni. Ha másnem tanuld a nyelvet és lépj le! Soha de soha ne add fel. Ilyen filléres keresetből megöregedni nem lehet itthon, ez kb csak létfenntartó lélegeztető gép amiből koszos félig használt levegő jön, kb annyira elég.
2016. aug. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Ebből is látszik mennyire szolgalelkű, buta ismerőseid vannak.


Én esetem más, én főiskolát végeztem közgazdász szakon, angol, németet és olaszt folyékonyan beszélem és írni is tudok ezeken a nyelveken. Én soha nem mennék el 80 ezer nettóért, mert nem ezért tanultam + inkább külföldre megyek.


Na de a te eseted: Van 1 érettségid, nem beszélsz nyelvet, ami nagy baj, mert ha tudsz jól nyelvet akkor már mehetnél ki dolgozni. Ha nem akarsz diplomát, akkor legalább tanulj vmilyen szakmát mert anélkül max. bizti őrnek vesznek fel, azt meg gondolom nem akarokd.

2016. aug. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

az a baj hogy magyarországon a kommunizmus alatt,olyan szintű már elnézést a kifejezésért gyár proli réteg kitermelődött, és az őt követő generációba is mélyen beleégette az ekő mennyi dógoznyi, 70 ezerért folyamatos műszakba szindrómát, hogy ezeken az embereken változtatni sem lehet már,


az a lényeg hogy cigi, sör, meg híradó legyen lehetőleg M1-es orbáni.


nálunk pl anyám ilyen, hiába tennék le neki az asztalra munka nélküliként

napi száz ezret, akkor is azt halgatnám hogy nincs munkám, ekő menni dógózni.

2016. okt. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!