Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti elmennétek ilyen "élmények"...

Ti elmennétek ilyen "élmények" után ide dolgozni?

Figyelt kérdés

Szóval pár napja volt egy interjúm. Egy ideje munkanélküli vagyok, így nem nagyon válogathatok, na de akkor is...

Beléptem az irodába, egy kutya fogadott, össze nyalta a cipőmet, összeugrálta a nadrágomat. Hozzáteszem, hogy utálom az ilyen ugrálós-magával nem bíró kicsi kutyákat, frászt kapok tőlük. A tulaj egyszer rá nem szólt. Aztán kérdeztek kb kettőt, hogy honnan járnék be dolgozni (mintha nem lenne benn az önéletrajzomban), illetve hogy mennyire beszélem az egyik idegen nyelvet (holott azon a nyelven volt az interjú, szerintem ezt 2 perc alatt le lehet szűrni). Aztán odaültettek egy gép elé feladatot csináltatni, pár percem volt idegen nyelven a feladatra, egy szöveget kellett megírni. Megírtam, idő nyomása alatt legjobb tudásom szerint (meg amennyire a kutya hagyta, mivel közben végig a cipőmet nyalogatta és zavart), erre mikor ellenőrizték, bunkó stílusban csak a szájukat húzogatták, hogy hát-hát, úgy ahogy elmegy. Még annyit erről, hogy éltem egy adott nyelvű országban, dolgoztam ott, felsőfokú nyelvvizsgám van a nyelvből, én intéztem a párom kinti elhelyezkedését többször is, még soha nem volt panasz a nyelvtudásomra. Erre itt a szájukat húzogatták. Aztán megkérdezte az egyik alkalmazott a tulajtól, hogy adjanak-e még másik feladatot, a tulaj azt mondta, nem kell. Mondták, hogy xy-kor értesítenek az eredményről, van-e még kérdésem, és kb 10 perc után elköszöntünk. Nagy reményeket fűztem ismeretlenben még ehhez a céghez, de csalódtam. Összesen kb két kérdésük volt hozzám, az életrajzomat sem voltak képesek elolvasni, a kutyát abszolút nem fegyelmezték, egy egyszerű irodai munkához sz*r teszteket csináltatgatnak, miközben egy normális felszerelt irodájuk alig volt (10m2-en voltak 5-en) és akkor még azt is bejelentették, hogy heti 20 óra helyett heti 30-40 között lesz, túlóra mennyiségtől függ, miközben én tanulok, nem tudok ennyit bennlenni vagy csak nagy áldozatok árán. Szerintetek?


2016. dec. 23. 19:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
72%

Én nem mennék ide, a kutya miatt sem (én sem bírom őket, megértelek), meg az elmondottak alapján nem túl szimpik.


Viszont szerintem nem volt annyira gáz az interjú, mint ahogy beállítod. A számukra fontos dolgokra kérdeztek rá, nem pazarolták az időt a szokásos "Miért akar nálunk doglozni?" "Mik az erősségei" kérdésekkel, amiknek nincs sok értelmük, mert úgyis mindenki betanult választ mond rájuk, ami vagy őszinte, vagy nem.


A megírt szöveg pedig lehet hogy nem volt tökéletes. Az, hogy éltél és dolgoztál kint, és felsőfokú nyelvvizsgád van, még nem biztos hogy elég egy olyan munkához, ahol folyamatosan idegen nyelvű szövegeket kell írni. Van, ahol bizony elvárják, hogy teljesen hibátlan legyen az a szöveg, ne lehessen észrevenni, hogy nem anyanyelvi írta.


Nem tudom, milyen a nyelvtudásod, ez az "éltem kint, dolgoztam kint, felsőfokúm van" infókból még nem derül ki pontosan. Nekem van egy ismerősöm, aki 10 éve Angliában él, és dolgozik is, ráadásul beszélnie kell munka közben angolul, sokat. Remekül elboldogul kint, nyilván a felsőfokúja is meglenne, de sokat posztol Facebookra, és még nem láttam olyan kiírását, amiben ne lenne hiba (nyelvtani). Van hogy kiír egy bekezdést, és minden mondatban van hiba.


Attól még lehet neki felsőfokú nyelvtudása, és tökéletesen elboldogul kint, de biztos nem alkalmazná angol nyelvű szövegírásra egy cég, mert hibásan ír. Ugyanakkor vannak emberek, akik soha nem éltek és dolgoztak kint, magyar anyanyelvűek, és mégis képesek tökéletesen, hiba nélkül megfogalmazni egy szöveget. Lehet, hogy ők is ilyen embert kerestek, ezért húzták a szájukat.

2016. dec. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nem csak butaságokat nem kérdeztek, hanem semmit. Mindenre húzták a szájukat, mikor beléptem, akkor is épp, hogy csak odaköszöntek és odatoltak alám egy széket, nekem kellett szólnom, hogy azért bemutatkoznék... még kb azért sem szóltak, hogy jó helyen járok-e. A cégről egy szót nem szóltak, az állásról sem, bár ahogy a munkaidőről hazudtak a leírásban, úgy ki tudja, a többiből mi igaz. Négyen voltak ott, abból hárman épp valamit babráltak vagy a gép előtt ültek, a főnök kb rám sem nézett, csak félvállról válaszolt néha, ha olyanról volt szó. Érdekes volt...
2016. dec. 23. 21:38
 13/18 anonim ***** válasza:
79%

Jó, ha ennyire bizonygatod, hogy mennyire borzasztó volt, miért gondolkozol rajta egyáltalán? :) Ez van, nem jött be, kész. Én is több interjún jártam, ahol csalódás ért, de ha valami ennyire nem volt szimpi, mint neked ez a hely, akkor eszembe se jutott volna gondolkozni a témán... Nem, és kész. Vagy ha nagyon rá van szorulva a munkára, mert nincs más lehetőség és kell a pénz, akkor meg azért nem gondolkoznék rajta... Szóval a kérdés kiírásának nincs sok értelme.


Amúgy hol laksz? Ha tényleg ennyire jól beszélsz egy idegen nyelvet, Budapesten elég könnyű elhelyezkedni, nem is rossz fizetésért.

2016. dec. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ez a modern stresszinterjú ,nem vágod? Örülj hogy nem egyből rottweilert eresztettek rád ,hogy tudod e kezelni a helyzetet és védeni a harapást :D Barom főnök -idióta alkalmazottak szépen összefújta őket a szél ,hívni úgyse fognak ,de örülj is neki :D
2016. dec. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. dec. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
94%

"Ez a modern stresszinterjú ,nem vágod?"


Igen, lehet stresszinterjú, nekem is volt már ilyesmiben részem (bár kutya nélkül), főleg a szájhúzogatós rész buktatja le őket. Csak azt nem értem, hogy egy ilyen bunkó stresszinterjú (és mellesleg első benyomás) után hogyan lehet úgy tenni, mintha mi sem történt volna, és aztán te legyél a lojális kolléga, ők meg a jófej főnökök. Nekem nem menne.

2016. dec. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Persze arra megy ki a játék, hogy az "interjún" kezdettől aláznak ,xarba se vesznek ,lenéznek és ha ezt alázatosan tűröd akkor tökéletes csicska leszel a későbbiekben aki majd mindent lenyel. Ha megsértődsz jogosan ,vagy lázadsz visszazsólsz,akkor van saját akaratod,tehát problémás vagy ,jöhet a következő tesztalany..

Ami ma a munkaerőpiacon van idehaza az undormány szóval nem csoda hogy kimenekült innen legalább félmillió ember már, és csak fokozódik a dolog.

2016. dec. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem te vagy a világ közepe, természetesen megnézték a tudásodat. Honnan tudták volna,hogy tényleg olyan jó vagy, ahogy leírtad? De összesítve tényleg gáz a hely... Ha rá vagy szorulva,akkor fogadd el. Csak lépj le amilyen hamar csak tudsz. De készülj fel,ha munkát keresel,lehetnek még "ilyenebb" helyzetek is. Vigyázz,ha csak 20 órára jelent be, nehogy ne fizesse ki a többit.
2016. dec. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!