Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elég durván megszégyenítettek...

Elég durván megszégyenítettek a munkatársaim, mit tegyek?

Figyelt kérdés

4 hónapja vagyok egy cégnél, ez az első munkahelyem. Pályakezdőként nagyon örültem, hogy sok keresgélés után végre felvettek valahová, sőt még a szakmámban is dolgozhatok. Ez egy kis cég, a maguk kialakult szokásaival, ilyen pl. az, hogy aki elmegy délben ebédelni, az általában hoz 1-2 másik embernek is adagot. A probléma az, hogy többnyire csendes, befolyásolható ember lévén (úgy gondoltam, jobb ha eleinte meghúzom magam) ez a feladat mára teljesen rám hárult, simán előfordul az is, hogy 5-6 adagot hozatnak velem, és ez mindenkinek teljesen természetes. Nem csak az az idegesítő, hogy már hülyének néznek a pultnál, amikor a cetlivel a kezemben állok minden egyes nap, hanem még utána nekem kell számolni, hogy kinek mennyi jár vissza...ha pedig esetleg kimarad valami köret, vagy mást hozok helyette, mert az adott dolog elfogyott, akkor még ők néznek rám csúnyán.


Lényeg, hogy új év alkalmával szokott a cég ilyen partit rendezni, ahol mindenki megajándékozza azt, akit kihúzott a kalapból. Már hallottam, hogy előtte röhögnek azon, hogy én mit fogok kapni, úgyhogy az egészre eleve rá is stresszeltem magam. Az ajándékom pedig nem volt más, mint egy háromrekeszes ételhordó, és nem vagyok egy puhány gyerek, de ott majdnem elsírtam magam. Gondolom látták rajtam, hogy sz*rul esik, úgyhogy a lányok még oda is jöttek hozzám vigasztalni ami csak hab volt a tortán. Sajnos ezek után sem tudtam azt mondani, hogy rohadjatok meg többet nem hozok kaját, úgyhogy ez azóta is az én feladatom, most már az ételhordóval.


Szerintetek mit tegyek? Van kollégám, aki szerint ne vegyem magamra, mert ez ilyen társaság, hogy az apró ugratások beleférnek. De én emiatt már eleve idegesen jövök be, és otthon is rosszul vagyok, hogy másnap megint jönni kell. Pedig szeretem azt, amivel foglalkozom, és itt hagyni csak azért nem akarom a helyet, mert megint jön akkor a hetekig való munkahely keresés. Mit tegyek? 25/F


2017. jan. 30. 10:47
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
Miert nem kerdezed meg toluk ebedidoban hogy ma ki hoz kajat? Legegyszerubb, ezer eve meg kellett volna tenned. Itt tudsz kezdeni egy mondatot azzal hogy "bocs haver" akkor ezt tessek eloben is gyakorolni!
2017. jan. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
Csak az a megoldűs, hogy megmondod nekik, ezentúl nem viszed nekik a kaját. Ameddig ezt nem csinálod meg, folytatni fogják
2017. jan. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha azért kirúgnak, mert ki mered nyilvánítani a nemtetszésedet, akkor az elég alja egy munkahely lehet. Jobb is ha nem maradsz ott. De komolyan nem értem, minek csicskázol.
2017. jan. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
Mint írtad, kis cég. Valószínű, minden kezdőnek ez a sorsa. Jól írják, szóljál vissza, mond, hogy nem. Bár, ennek az lesz a következménye, hogy tízszeresen szívatnak meg. Örülni fogsz, ha felmondhatsz. Különben, bár hol dolgoztam, kezdőknek mindig volt külön, plusz feladat.
2017. jan. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
Hasonló embertípus vagyok, mint te. A helyedben megpróbálnék elég bátorságot gyűjteni és megmondani nekik, hogy néha belefér az ételhordás, de nem ilyen mennyiségben. Egyezzetek meg valamiben. Ha hirtelen nem tudod kerek-perec megmondani nekik, akár azt is csinálhatnád, hogy mikor viszed nekik az ételt, valami csípőset raksz mindbe. Ha tényleg poénnak szánták az újévi ajándékod, akkor nem sértődnek meg és a lapot is venni fogják. Kitartás, légy erős!
2017. jan. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
A fő kérdés igazából az, hogy mennyire szeretnél lábat vetni ezen a munkahelyen? Évekig itt akarsz dolgozni, vagy pedig csak átmeneti helynek veszed, ahogy akad jobb, lépsz lefele? Mert ha utóbbi, akkor különösen nem éri meg hagyni, hogy szívassanak.
2017. jan. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
32%
de figyelj mar oreg, igazi csicska lett beloled, nem szegyenled magad amikor mesz az ebedert ott is mindenki tudja hogy mekkora csicska vagy azert viszel ennyi kajat, igy nem lesz beloled ember nem lesz beloled ferfi soha a budos eletben, egy igazi ferfi sose hagyna igy magat mar reg le kellett volna ugatnod oket jol megmondani a magadet, ezert kirugni nem fognak, neked am sose lesz csaladod se ezt most megmondom vagy ha vmi csoda tortenik s megis lesz azokert se fogsz majd kiallni nem fogod tudni megvedeni oket se, nem vagy ember, valtozz meg.
2017. jan. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
97%

"Sorkatonaként kiröhögtük volna azt, aki kőkemény szívatások miatt csak egy könnycseppet is hullatott volna."


Na igen, főleg az ilyen büdös prolik miatt, mint te, nem vezetném vissza újból a sorkatonaságok.


Kérdező, mondd azt, hogy nem. Nem könnyű, de meg kell tenned, ne hagyd, hogy a s**gfejek így bánjanak veled!

2017. jan. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Na végül megmondtam nekik, az ételeshordót meg szépen visszaadtam. Biztos lesz susmus, de máris jobban érzem magam.
2017. jan. 30. 15:23
 20/36 anonim ***** válasza:
94%

"Na végül megmondtam nekik, az ételeshordót meg szépen visszaadtam. Biztos lesz susmus, de máris jobban érzem magam."


Gratula! :)

Mit reagáltak?

2017. jan. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!