Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elég durván megszégyenítettek...

Elég durván megszégyenítettek a munkatársaim, mit tegyek?

Figyelt kérdés

4 hónapja vagyok egy cégnél, ez az első munkahelyem. Pályakezdőként nagyon örültem, hogy sok keresgélés után végre felvettek valahová, sőt még a szakmámban is dolgozhatok. Ez egy kis cég, a maguk kialakult szokásaival, ilyen pl. az, hogy aki elmegy délben ebédelni, az általában hoz 1-2 másik embernek is adagot. A probléma az, hogy többnyire csendes, befolyásolható ember lévén (úgy gondoltam, jobb ha eleinte meghúzom magam) ez a feladat mára teljesen rám hárult, simán előfordul az is, hogy 5-6 adagot hozatnak velem, és ez mindenkinek teljesen természetes. Nem csak az az idegesítő, hogy már hülyének néznek a pultnál, amikor a cetlivel a kezemben állok minden egyes nap, hanem még utána nekem kell számolni, hogy kinek mennyi jár vissza...ha pedig esetleg kimarad valami köret, vagy mást hozok helyette, mert az adott dolog elfogyott, akkor még ők néznek rám csúnyán.


Lényeg, hogy új év alkalmával szokott a cég ilyen partit rendezni, ahol mindenki megajándékozza azt, akit kihúzott a kalapból. Már hallottam, hogy előtte röhögnek azon, hogy én mit fogok kapni, úgyhogy az egészre eleve rá is stresszeltem magam. Az ajándékom pedig nem volt más, mint egy háromrekeszes ételhordó, és nem vagyok egy puhány gyerek, de ott majdnem elsírtam magam. Gondolom látták rajtam, hogy sz*rul esik, úgyhogy a lányok még oda is jöttek hozzám vigasztalni ami csak hab volt a tortán. Sajnos ezek után sem tudtam azt mondani, hogy rohadjatok meg többet nem hozok kaját, úgyhogy ez azóta is az én feladatom, most már az ételhordóval.


Szerintetek mit tegyek? Van kollégám, aki szerint ne vegyem magamra, mert ez ilyen társaság, hogy az apró ugratások beleférnek. De én emiatt már eleve idegesen jövök be, és otthon is rosszul vagyok, hogy másnap megint jönni kell. Pedig szeretem azt, amivel foglalkozom, és itt hagyni csak azért nem akarom a helyet, mert megint jön akkor a hetekig való munkahely keresés. Mit tegyek? 25/F


2017. jan. 30. 10:47
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem aki ujkent is nekiall a celtablanak hasznalt embert rugdosni hogy o is meno lehessen az eppugy megerdemli. Most eloszor kert, es? Ne kerjen! Csak azert kert o is hogy beszalljon a cikizok koze es menonek szamitson. Hat rab*szott, nem fog. A kerdezo szempontjabol mindegy melyik szanalmasnak dobta vissza a labdat a fo hogy megtette.


Vissza egy gondolat erejeig az eloszor kero libahoz: suliban ha cikiznek egy gyereket es valaki ujonnan beszall hogy o is a brancs tagja legyen az talan meg nagyobb fereg mert gyava hogy megvedje a piszkalt emberket inkabb o is szemet lesz. Gaz.

2017. jan. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
Kerdezo jol tetted!
2017. jan. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
egyetertek, egy kutya mind, mindegy hogy melyiknek mondta hogy nem, a lenyeg hogy ne vigyen nekik soha tobbe ebedet.
2017. jan. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
0%
kérdező, nem sokáig fogsz ezen a munkahelyen maradni, és nem a többiek miatt..., saját magadat fogod kiutáltatni
2017. jan. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim válasza:
100%

Megértem a kérdezőt, mert tényleg hervasztó érzés, amikor jószívűen szívességet teszel másoknak és semmi viszonzást nem kapsz.


Nem a kollégák védelmében, csak egy szimpla elmélet; lehet, mivel látták, különösebb kakaskodás nélkül teszi meg a kérdező, hogy elmegy nekik ételt hozni, azt hitték, nem zavarja.


Azt is el tudom képzelni, hogy jófajta poénnak szánták az ételhordót - nem gúnyolódásként, csak szimplán látták, mennyiszer ő megy a többiek ételéért.


DE!!! Abban van igazság, hogy, ha nem is volt bennük rossz szándék, akkor is észrevehették volna, hogy túlzásokba estek.


Nekem a cigarettával volt gond; állandóan tőlem lejmolt 2-3 ember napi szinten 1 szálat, aztán ugyanolyan flegmák vagy távolságtartóak maradtak velem. Emiatt is meg amiatt, hogy a cigi nem 2 fillér és eszük ágában sem volt cigit adni hamar beleuntam és nekem sem esett túl jól, viszont mindig is úgy vélekedtem, ha kifejezed a nemtetszésed a kollégák viselkedése miatt, akkor vagy lesz.rják vagy zokon veszik és Te leszel a rossz és sértődős gyerek a szemükben, hamar kirekesztenek, kerülik a társaságod, stb., ritka ha komolyan megértik és normálisan reagálják le.


Én szimplán elmondtam, hogy sajnos nem tudok többet adni és ezentúl próbálják meg megoldani maguknak a cigaretta beszerzést mert sajnos nem lesz nálam már annyi, hogy szétosztogassam. Arról, hogy nem esik jól, hogy kihasználnak nem meséltem. Utána nem kértek több cigit.


Az okos és helyes megoldás volt, hogy nemet mondtál, viszont azzal, hogy visszaadtad az ételhordót a sértettségedet kimutattad, ami gyengeség jelének számít a szemükben és lehet kicsit most nehezebb dolgod lesz a beilleszkedésben. Viszont legalább látják, ki tudsz állni magadért ha kell és visszavesznek az ugráltatásból.

2017. jan. 31. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Hat pont az etelhordo volt a megalazas egyfajta szimboluma.

Jol tette hogy visszaadta! Vitte volna haza nezegetni? Amugy meg nem tokmindegy hogy mit gobolnak rola? Sertettseg vagy barni? Eddig sem nagyon foglalkoztak vele hogy mit erez, mert akkor nem szivattak volna, meg alaztak volna csoportosan.

Azert ez szerintem nem olyan mint a cigi lejmolas, mert arra raszokik egy ket ember, de az hogy naponta alzavarjak a kis rendelesukkel kajaert az azert durva. Meg kozben meg rohogtak is rajta.

Vagy neked talan adtak le rendelest minden nap, hogy nekem ma piros marlboro kell 5 szal, nekem meg kek multi 3, add ide most?, vagy hozzad 12:40-re az ebeszdunet utanra?

A lejmolok csak pusztan parasztok...ilyen van mindenhol.

De a nyilvanos megalazas nem fer bele tovabbra sem!

2017. jan. 31. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!