Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elég durván megszégyenítettek...

Elég durván megszégyenítettek a munkatársaim, mit tegyek?

Figyelt kérdés

4 hónapja vagyok egy cégnél, ez az első munkahelyem. Pályakezdőként nagyon örültem, hogy sok keresgélés után végre felvettek valahová, sőt még a szakmámban is dolgozhatok. Ez egy kis cég, a maguk kialakult szokásaival, ilyen pl. az, hogy aki elmegy délben ebédelni, az általában hoz 1-2 másik embernek is adagot. A probléma az, hogy többnyire csendes, befolyásolható ember lévén (úgy gondoltam, jobb ha eleinte meghúzom magam) ez a feladat mára teljesen rám hárult, simán előfordul az is, hogy 5-6 adagot hozatnak velem, és ez mindenkinek teljesen természetes. Nem csak az az idegesítő, hogy már hülyének néznek a pultnál, amikor a cetlivel a kezemben állok minden egyes nap, hanem még utána nekem kell számolni, hogy kinek mennyi jár vissza...ha pedig esetleg kimarad valami köret, vagy mást hozok helyette, mert az adott dolog elfogyott, akkor még ők néznek rám csúnyán.


Lényeg, hogy új év alkalmával szokott a cég ilyen partit rendezni, ahol mindenki megajándékozza azt, akit kihúzott a kalapból. Már hallottam, hogy előtte röhögnek azon, hogy én mit fogok kapni, úgyhogy az egészre eleve rá is stresszeltem magam. Az ajándékom pedig nem volt más, mint egy háromrekeszes ételhordó, és nem vagyok egy puhány gyerek, de ott majdnem elsírtam magam. Gondolom látták rajtam, hogy sz*rul esik, úgyhogy a lányok még oda is jöttek hozzám vigasztalni ami csak hab volt a tortán. Sajnos ezek után sem tudtam azt mondani, hogy rohadjatok meg többet nem hozok kaját, úgyhogy ez azóta is az én feladatom, most már az ételhordóval.


Szerintetek mit tegyek? Van kollégám, aki szerint ne vegyem magamra, mert ez ilyen társaság, hogy az apró ugratások beleférnek. De én emiatt már eleve idegesen jövök be, és otthon is rosszul vagyok, hogy másnap megint jönni kell. Pedig szeretem azt, amivel foglalkozom, és itt hagyni csak azért nem akarom a helyet, mert megint jön akkor a hetekig való munkahely keresés. Mit tegyek? 25/F


2017. jan. 30. 10:47
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Annak a csajnak mondtam, aki most először kért. Egy darabig szótlanul, üres szemekkel nézett, aztán odafordult a másik csajhoz, hogy "XY rendelsz kaját?" XD Az ételeshordó meg azóta is ott van az asztalukon ahol hagytam.
2017. jan. 30. 15:35
 22/36 anonim ***** válasza:
19%
Ügyes vagy, kérdező. Azért, mert néhány unatkozó s..ggfej lecsicskázott itt a gyakorin, jól belerúgtál abba, aki sose bántott, most először kért meg, hogy hozz neki is kaját...Ahhoz persze nem voltál elég bátor, hogy azokat tedd helyre, akik valóban szívattak. Gratulálok, igazi macsó vagy.:D
2017. jan. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
55%
22, nem rúgott bele, csak nem hozott neki kaját. Ez nem bűn.
2017. jan. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
22: ebben kollektíven mindenki benne volt, egyébként pedig nem aláztam le, velük ellentétben. Lehet, hogy csicska voltam, de te meg egy idióta, és az is maradsz.
2017. jan. 30. 16:05
 25/36 anonim ***** válasza:
43%
LOL. Kapsz egy ételhordót ajándékba, amit hordasz is egy hónapig, mert annyit nem bírsz kinyögni, hogy most hozzon valaki más kaját, vagy legalább ne cipeltessenek veled 5-6 adagot. Aztán idejössz rinyálni, elmondanak mindenféle csicskának, és ezen felbátorodva odab..szod az ajándék ételhordót annak, akitől NEM kaptad, és aki sose kért még tőled semmit. És még én vagyok az idióta.:D
2017. jan. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
Most éppen kaját kért, meg előtte is jó párszor. Funkcionális analfabéta lehetsz, hogy ennyire nem megy a szövegértés.
2017. jan. 30. 16:19
 27/36 anonim ***** válasza:

Nem ertem. Eloszor azt irtad hogy "aki most eloszor kert" most meg azt hogy "elotte is joparszor".

Egyebkent mindegy kinek mondtad a lenyeg hogy megtetted, holnap kiderul ebednel hogy mi lett a folyomanya :)

2017. jan. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
45%

Valahol el kell kezdeni...a csicskaztatok is a gyengebbet kezdtek ki, a kerdezo sem tehetett semmirol mikor odament. Amugy ha jol ertettem az ajandek etelhordon mindenki tok jot rohogott..

Mondjuk pont nem egy csajt kene, de remelem azert nem azt alaztad le, aki anno probalt vigasztalni, hanem azt aki kozben jot rohogott rajtad..

Amugy meg ha csaj odament, hogy rendeljen neki, akkor elvielg O is csicskaztani akarja...neki meg kene engedni?

Most O lett a soros, rajta csattant...van ez igy...de szar az elet...vagy neki lehet mas karan eloskodni csak mert no? (Felreertes ne essek, en is no vagyok, de embert nem alazunk semmilyenformaban sem, nem szamit hogy milyen nemu.)

Ha beleallt a csaj a mokaba, akkor ne pampogjon, hanem vallalja a kovetkezmenyeit. Azert ne tegyunk mar ugy, mintha artatlan lenne.

A bunkosag nem nem fuggo, hanem ember fuggo!

Jol tetted kerdezo, hogy kialltal vegre magadert. Majd azert szamolj be hogy mi lett a vege, mert biztos lesz meg visszhangja..


Amugy meg a szivatas mar szerintem kozepiskolban sem helyen valo, nemhogy felnott ertelmes embereknel egy munkahelyen...

2017. jan. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

"Annak a csajnak mondtam, aki most először kért. "


Elég nehéz ezt úgy értelmezni, hogy már többször kért, de mindegy.:-)


Tökmindegy, hogy férfi vagy nő. A kérdező továbbdobta a "szégyenhordót" valakinek, aki nem az ajándékozó. Az rendben, hogy nemet mondott, ez viszont szánalmas húzás.

2017. jan. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
Akkor rosszul fogalmaztam, úgy értettem, hogy ez alkalommal ő kért először, mivel mindig, mindenki engem kér, hogy hozzak, és ezúttal ő volt az első a sorban. Különben leírtam, hogy mit mondtam, szimplán annyit, hogy erre kérjen meg ezentúl mást, ezt nem tudom hogyan képesek egyesek úgy értékelni, hogy lealáztam. Mit kellett volna mondanom? Hogyan bocsánatot kérek, amiért nem akarok többé a csicskátok lenni?
2017. jan. 30. 16:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!