Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek ezzel mit kezdjek?

Szerintetek ezzel mit kezdjek?

Figyelt kérdés

Bekerült hozzánk a céghez egy nagyon idős úr, mert neki van elég magas képesítése a környéken egyedül.

És meg kell valljam, ez talán elég gáz, nagyon nehéz mellette. Mármint... Mert ő még tempót diktál. Rendezett, pontosan tudja, mikor mit kell csinálni. Egy hete van itt, én 10 éve, de már tanultam tőle. Nem is ezzel van a gond.

Hanem azzal, hogy vasszigor van. És mikor nem úgy csináljuk, ahogy elképzelte, akkor sem úgy reagál, mint egy főnök.

Nem akad ki, nem hord el minket a fenébe.

Mindig csak ennyi: "Uraim/Hölgyeim, nem ezt kértem. Legyenek szívesek csinálják újra."

És mikor ötödszörre rontjuk el, és ő úgy, hogy már vagy 10 éve nem dolgozott ebben a munkakörben, odajön és 10 perc alatt jobban megcsinálja, mint mi egy óra alatt, felszökik a pumpa.

Igen, ez kreatív munka, ezért is fura, hogy ilyen idős embert küldtek.

Tény, hogy jobb mint mi összesen, de nagyon idős.

Meg mikor megbeszélés van, a falra tudok mászni ettől a mondattól: "Nem... Nem jó felé kotorászunk."

Szóval én nem tudom, pontosan mi a baj, de kiakaszt ez az ember.

Valahogy segítenétek, hogy békéljek meg vele?


2017. ápr. 25. 21:43
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

De azt meg kell hagyni, hogy sokkal jobb, mint az előző főnökünk. Szóval itt nincs olyan, hogy ne pontos céllal dolgoznánk. Minden döntését megokolja, mert azt mondja, jogunk van a miértekhez. Végre nem csesztetnek minket a határidőkkel, ha váratlan szitu van, azt is tökéletesen higgadtan és zökkenőmentesen meg tudja oldani.

Meg érezzük, hogy végre emberszámba vagyunk véve.

Vannak ilyen mondásai, hogy "A dolgozót megilleti a cigarettaszünet" és hasonlók. xDDD

2017. ápr. 25. 21:48
 2/25 anonim ***** válasza:
Mennyire idős, 70-80 ? Mert én kb ebbe a generációba botlok néha ilyen kimért, arrogáns, lekezelő, hülyén megnyilvánuló, mintha nem is ebből a világból valók lennének. Megrekedt némelyik a kommunizmusban. Semmit nem tudsz tenni ellene, lehet megismered, idővel változik a véleményed majd, kitudja. Addig meg kerülöd, vagy annyi időt töltesz vele amennyit nagyon muszáj.
2017. ápr. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Nem értem mi a problémád. Az átlaghoz képest nagyon jó főnöknek tűnik.
2017. ápr. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Meg kiáll mellettünk. Gyakori az ellenőrzés (szinte napi szintű, a munkából eredően), és mikor valami nem tetszik nekik és nekiállnak nekünk pampogni, akkor gyorsan abbahagyják, mikor odaáll.

"Olvasta ön, uram, a szabályzatot? Nagyon jó olvasmány, érdemes fellapozni. Utána tessen az emberek torkának ugrani."

Ez a közkedvenc. :DDD

2017. ápr. 25. 21:56
 5/25 anonim ***** válasza:
Biztos meg van még a pártkönyve :D
2017. ápr. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

70-80.

Neeem, tényleg megrekedt a kommunizmusban, de csak abban az értelemben, hogy ott két dolog létezik számára: az ember, aki dolgozik és a munka maga.

Abszolút nem arrogáns. Nagyon szerény ember. És nem leragadt, nagyon modern. Halad a korral teljesen.

Múltkor munka végén beszéltünk, aztán közben chatelt a fiával. Elnézést is kért, csak mondta, hogy ritkán ér rá a fia és csak most van rá alkalma.


Nem tudom, mi vele a bajom. De nagyon fura az öreg.

Talán az, hogy most a legapróbb részletekig alapos munkát vár el, nem úgy mint az előző, és elszoktam tőle, hogy nem henyélek.

2017. ápr. 25. 22:00
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

nem igazán értem, mi is a gondod. Bár több ilyen ember lenne magas pozíciókban. Ez az ember pontosan azt testzi, amit egy jó főnök tesz.

Mert jó főnök nem tűri a lazaságot, viszont nem is cseszteti folyamatosan a dolgozóit; nem attól érzi magát főnöknek, hogy élet és halál urát játssza, hanem attól, hogy kézben tartja az ügyeket; a pozíciójával nem él vissza, és a tudását nem fölényeskedésre, hanem a fiatalabb beosztottai tanítására használja.


Ez az ember egy mintafőnök az elmondottak alapján. Adj hálát a jó sorsodnak érte. És ha régimódinak érzed, az csak azért van, mert a modern vezetők már lényegében nem nem képesek egyszerre emberek, kollégák, (esetleg barátok) és egyszersmind vezetők lenni. A fiatal vezetők csak vagy ilyenek, vagy olyanok. Ez az idős úr meg minden egyben, és ez zavarba hozhat, mert nem találkoztál még ilyennel.

2017. ápr. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Bemutatkozása is csak pár mondat volt.

"x.y. vagyok. Ha problémájuk van akármit illetően, bizalommal fordulhatnak hozzám. Ami a munkát illeti, elvárom a rendet. Ha rend van, nem lesz gondunk egymással." - nagyjából

2017. ápr. 25. 22:20
 9/25 anonim ***** válasza:

"Szóval én nem tudom, pontosan mi a baj, de kiakaszt ez az ember. "


Az írásodban benne a válasz. Az a problémád vele, hogy csak odatoppant hozzátok a semmiből, a kisujjában van a szakma, ahogy leírtad még ennyi idősen is sokkal jobb nálatok, ráadásul még korrekt is. A mai puskaporos hangulatú világban a fiatalabb generáció nem érti, hogy vannak még régi felfogású, korrekt emberek, akiknek az elvégzendő munka szent és sérthetetlen, ugyanakkor emberségesek is főnökként. Ez a kettőség és a tudásbeli fölénye zavaró lehet egyeseknek.

2017. ápr. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
De mi a bajod vele? Én fiatal vagyok és simán örülnék neki. Szakmailag jó, vezetői szempontokból jó, korrekt és emberi. Mit akarsz...? Nekem hugyagyu baxtato főnökeim vannak, akiknek én szoktam megmutatni hogy kössék be a cipőjüket, olyan sötétek. Nemtom mi a bajod komolyan. Szerintem teljesen jó lehet az öreg.
2017. ápr. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!