Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek ezzel mit kezdjek?

Szerintetek ezzel mit kezdjek?

Figyelt kérdés

Bekerült hozzánk a céghez egy nagyon idős úr, mert neki van elég magas képesítése a környéken egyedül.

És meg kell valljam, ez talán elég gáz, nagyon nehéz mellette. Mármint... Mert ő még tempót diktál. Rendezett, pontosan tudja, mikor mit kell csinálni. Egy hete van itt, én 10 éve, de már tanultam tőle. Nem is ezzel van a gond.

Hanem azzal, hogy vasszigor van. És mikor nem úgy csináljuk, ahogy elképzelte, akkor sem úgy reagál, mint egy főnök.

Nem akad ki, nem hord el minket a fenébe.

Mindig csak ennyi: "Uraim/Hölgyeim, nem ezt kértem. Legyenek szívesek csinálják újra."

És mikor ötödszörre rontjuk el, és ő úgy, hogy már vagy 10 éve nem dolgozott ebben a munkakörben, odajön és 10 perc alatt jobban megcsinálja, mint mi egy óra alatt, felszökik a pumpa.

Igen, ez kreatív munka, ezért is fura, hogy ilyen idős embert küldtek.

Tény, hogy jobb mint mi összesen, de nagyon idős.

Meg mikor megbeszélés van, a falra tudok mászni ettől a mondattól: "Nem... Nem jó felé kotorászunk."

Szóval én nem tudom, pontosan mi a baj, de kiakaszt ez az ember.

Valahogy segítenétek, hogy békéljek meg vele?


2017. ápr. 25. 21:43
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Egyébként mindig azok döngetik a mellüket és beképzeltek, akikben nincs semmi érték..

Ezzel is palástolva értéktelenségüket.

Aki pedig értékes, az tudja mennyit ér, és nem kell bizonygatnia. Ez az ember egy igazi úriember.

2017. ápr. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Ilyen vezetők kellenének a munkahelyeken, csak sajnos egyre kevesebb van. Idegbeteg főnökből meg alkalmazottakból meg egyre több...
2017. ápr. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Egyem meg, tegnap megkönnyezte, hogy felköszöntöttük szülinapján. :)
2017. jún. 29. 12:57
 24/25 A kérdező kommentje:
Megtudtam, hogy az öreg ledoktorált fizikából. Úgy gyalázta le a mérnököket, mint az állat. :O
2018. máj. 5. 22:56
 25/25 A kérdező kommentje:

Hát.... A héten alkotott az öreg. Szóval annyira hatékonyan vezeti most már nem csak a mi részünket, hanem az majdnem az egész helyet, hogy az USA-ból jöttek ide a nagykutyák, hogy lássák, mi folyik itt, hogy ilyen hatékonyak lettünk hirtelen. :D


Mikor megjelentek, ő pedig a leglazábban elkezdett folyékonyan oroszul beszélni. Aztán elvörösödött, de nagyon és a legszebb angolsággal, amit életemben hallottam: "Very good morning!" :DDDD

Te, olyan gyönyörű, tiszta brit kiejtést még senkitől nem hallottam, ahogy az öreg beszélt velük. Azt tudtuk eddig is, hogy profi oroszos, meg németből sem kutya, de hogy ilyen gyönyörűen beszél angolul... :D

Hála istennek jó kedvükben voltak a vendégeink, úgyhogy csak röhögtek rajta egyet, hogy véletlenül oroszul kezdett el beszélni. :DDD

Utána egész héten ezzel szekáltuk. :DDD

Ő meg elküldött minket oroszul anyánkba. :DDDDD

Igen, nem kicsit rázódtunk vele össze. Mutattam is neki ezt a kérdést. Úgy kiröhögött, hogy már a könnye folyt. :DDD

Aztán. Leszokott a "Nem jó felé kotorászunk."-dumáról és átállt a "Szerintem más felé kéne kotorásznunk"-ra. :DDDD

Arról nem sikerült leszoknia, hogy "A dolgozót megilleti a cigarettaszünet.". Még akkor is ezt mondja, mikor kajálni megyünk a büfébe. xDDDD


Én nem értek a vezetéssel kapcsolatos dolgokhoz, de az amerikaiak szerint ő a jó modern vezető tankönyvpéldája. Pedig aztán sokáig azt gondoltuk, hogy éppen azért ilyen jó, mert még régi módszereket alkalmaz. Mindegy, a lényeg, hogy soha nem voltam még ilyen jó vezető keze alatt.

2019. ápr. 7. 02:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!