Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ismertek olyat, aki csak...

Ismertek olyat, aki csak nagyon későn kezdett el dolgozni,40 éves korában?

Figyelt kérdés
Mekkora hátrány ez?
2017. júl. 9. 14:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/223 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek ilyet. A szomszédom.

45 körüli, az anyja tartotta, nem dolgozott csak kocsmázott, otthon feküdt egész életében. Meghalt az anyja, felélte a pénzt és kénytelen volt szegény elmenni dolgozni. Most portásként dolgozik, egy bezárt gyár területen.

2017. júl. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/223 Fatal_3rror_ ***** válasza:
88%

Mondjuk egyszerűbb lenne ha monológok helyett leírnád hogy mi a f..szom bajod is van. Mondjuk szerintem az egész sztori úgy kamu ahogy van.


"Amíg nem lesz saját lakásom,addig nem fogok tudni dolgozni"

WHAT? Mindenki így kezd dolgozni...


"Fizikailag képtelenség,hogy állandóan egy idegen helyen legyen 8 órát."

Mellette meg azt írod elvégeztél egy főiskolát, akkor valahogy mégis csak sikerül...


"ha fizikai fájdalmaid vannak,akkor nem tudsz dolgozni,"

Az előbb még mentális betegséged volt...


"Én pedig nem teszem tönkre a tesetemet,amíg nem muszáj."

LOL...


"Vannak fizikai tényezők,amik szükségesek a test működéséhez,ha ezeket nem tudod megkapni vagy végrehajtani,meghalsz."

Öööö...és ennek mi köze is van egy mentális betegséghez?

2017. júl. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/223 A kérdező kommentje:
Úgy tudtam elvégezni a főiskolát,hogy éveket csúsztam,nem lettek meg tárgyaim,mert sokszor nem tudtam bemenni órákra.
2017. júl. 9. 16:21
 24/223 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok alkoholista,nincsenek károd szenvedélyeim.

És nem is kívánok az lenni.


Én nem tudok megdolgozni a lakásért,mert nem tudok hosszabb időt eltölteni idegen helyen.


Örökölni fogok majd bizonytalan időn belül,és akkor lesz saját lakásom,és valahogy megfogok majd tudni élni.

Nem tudok idegenekkel lakni és dolgozni egyszerre.

2017. júl. 9. 16:24
 25/223 anonim ***** válasza:
100%

"Ha 40 évesen elmegyek egy telefonos ügyfélszolgálathoz,ott megfogják kérdezni,hogy hol dolgoztam eddig?"


Mindenhol megkérdezik, hogy hol dolgoztál eddig, ugyanis önéletrajzot kell beküldeni előtte, az alapján hívnak be, vagy ha személyesen mész el, akkor is lennie kell nálad egy kinyomtatott példánynak, és azon meg fel kell, hogy legyenek sorolva az eddigi munkatapasztalataid!

Ha nem dolgoztál még sehol, akkor nyilván meg fogják kérdezni, hogy miért nem. Sajnos azt nem fogják elfogadni válasznak, hogy beteg vagy és nem vagy képes idegen helyen lenni 8 órát, mivelhogy a munkahelyen épp ezt kell tenned: idegen helyen leszel, minimum 8 órát (és akkor szerencséd van, ha csak annyit, nem 12-őt)! Olyat nyilván nem fognak felvenni dolgozni, aki fogja magát és hazamegy a munkaidő lejárta előtt, mert ő nem bírja.

2017. júl. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/223 anonim ***** válasza:
100%

Erre csak azt tudom mondani, hogy az idegen hely is csak az első nap idegen, a munkatársak is csak az első nap idegenek.


Azok alapján amit írtál, gondolom szociális fóbiád van, jó mély berögzüléssel. Szépen átvette az irányítást. Persze nem akarok itt nagy szavakat durrogtatni, de 40 évesen mozdulni kellene. Kicsikkel kezdeni, elmenni ide-oda, beszélgetni kicsit, azután jöhetnek a nagyobb dolgok. Bár nem ismerlek, de gyanítom, ha elkezdesz dolgozni, már magad sem fogod elhinni, hogy pár évvel ezelőtt milyen állapotban is voltál.


Én 20 éves korom óta dolgoztam, egy nagy multinál, gyárban. Egészségügyi okokból nem tudom csinálni tovább, mert az utolsó évet itthon töltöttem, csípőprotézist kaptam. Az egy év, ami alatt nem dolgoztam, megviselt erősen. Pánikrohamok, depresszió és az úri huncutságok, amik ezzel járnak. 37 éves vagyok


Most három hónapos a protkó, de már nézem hova tudok menni kripliként melózni... Még egy év itthon...azt nem viselném el :)


Én csak buzdítalak, hogy menj, csináld, és ne kamuzz sehol.. :)

2017. júl. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/223 anonim ***** válasza:
89%

#18, állítsd már le magad, mert nagyon nagy az arcod.


nem rinyáltam, hogy nehéz az ügyfélszolgálat, pusztán elmondtam, hogy nem olyan tingli-tangli munka, amilyennek sokan hiszik.

le lehet írni, nem? de.

nem tartottak fegyvert a fejemhez, viszont nem kerestem vele rosszul.

valamit valamiért.

nem azért jártam iskolába, hogy fizikai munkát végezzek.

ugyanis ide nem 8 általános kellett, és ha hiszed, ha nem, ügyfélszolgálaton belül is lehet feljebb lépni.

de az alap sem 80 ezret fizet, mint egy gyári munkásnak, vagy egy segédmunkásnak.

nem vagyok hülye, nem fogok 40 fokban a napon aszalódni, hogy aztán 40 évesen bőrrákban dögöljek meg, vagy 3 műszakba járni szalag mellé, mert ahhoz nem kell agy.

egy ügyfélszolgálaton kőkeményen pörögni kell és hozni egy elvárt szintet, ami nem kevés.

én nem állítom, hogy ez a világ legnehezebb munkája, csupán azt akartam szemléltetni, hogy aki szerint ez olyasmi, amit idősebb korban, gyakorlat nélkül, tök lazán lehet csinálni, az nagyon téved.

nem véletlen, hogy a legtöbben az elején kihullanak, és azt mondják, hogy kösz, de ezt inkább nem.

nyilván nem bírná mindenki a fizikai munkát sem, és onnan is sokan "felállnak" az elején.

de míg ahhoz csak erőnlét kell, vagy állóképesség, a másikhoz ész is. az egyikben erőteljesen elfáradsz fizikailag, a másikban igaz, hogy nem lapátolsz, de attól még fizikailag is kikészülsz, és mellette szellemileg is.

cserébe viszont többet keresel, mint egy fizikai munkás.

voltam gyárban is, igaz még diákként, nem becsülöm le azokat, akik csinálják, mert nem egyszerű, de az tény, hogy oda 8 általánossal is felveszik az embert, mert nem az a dolga, hogy gondolkozzon.

szóval nyugodtan állítsd le magad, örülök, hogy téged ez kielégít, de nem vagyunk egyformák.

2017. júl. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/223 anonim ***** válasza:
100%

#21, ha a szomszédod el tudott helyezkedni, akkor óriási szerencséje volt.

ma már nem nagyon van ilyen, hogy portás.

személy- és vagyonőri vizsgát kérnek.

igaz, hogy az vicc kategória, de idő megcsinálni, pénzbe kerül, és még utána sem biztos, hogy lesz munkád.

viszont a papír az kell.

ahogy ma már takarítónő is csak papírral lehet valaki. (persze bejelentett munkára gondolok, nem feketézésre)

a portásokat (mert persze az én munkahelyemen is így hívjuk) meg 3 havonta más cég foglalkoztatja, mert ebben óriási üzlet van, és mind minimálbért keresnek.


őszintén, bármelyikünk cégvezető lenne, alkalmazna olyat, aki 40 éves korára semmit nem tud felmutatni?

milyen munkakört tudnátok elképzelni neki?

mi, akik dolgozunk, nap mint nap tapasztaljuk, hogy ez mekkora kihívásokkal jár.

alkalmazkodni kell másokhoz. emberekhez, azok rigolyáihoz, a főnökséghez, az ügyfelekhez, de alkalmazkodni kell az időjáráshoz, vagy a tömegközlekedéshez, mindenhez...

aki nem vett részt a közösségi életben ennyi éven át, arról joggal feltételezzük, hogy nem is fogja már megtanulni.

mindegy, hogy ügyfélszolgálat vagy gyár, ma már mindenhol elvárják, hogy csapatjátékos legyél, hacsak nem vagy egyéni vállalkozó. Tudni kell másokkal együttműködni, enélkül nem fogsz megmaradni sehol.

Ha nem kommunikálsz senkivel, nem lehet tőled segítséget kérni, vagy te nem tudsz vmit, és nem kérsz segítséget, rövid idő elteltével megköszönik a munkád.

Nagyon-nagyon profinak kell lenni abban, amit csinálsz, hogy elnézzék a rigolyáidat, de addig is, amíg ide eljutsz, sok-sok tapasztalatot kell szerezned, mert nem egyből leszel profi.

Vagy alapból olyan végzettséggel kell rendelkezned, ami után kapkodnak, és ami miatt elnézik neked, hogy más vagy.

Most nem tudom, hogy a kérdező írta-e már, hogy mit végzett, de feltételezem, nincs olyan ritka különleges szakmája, hogy ez az eset állna fent.

2017. júl. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/223 anonim ***** válasza:
24%

....nem azért jártam iskolába, hogy fizikai munkát végezzek.

ugyanis ide nem 8 általános kellett, és ha hiszed, ha nem, ügyfélszolgálaton belül is lehet feljebb lépni.

de az alap sem 80 ezret fizet, mint egy gyári munkásnak, vagy egy segédmunkásnak.

nem vagyok hülye, nem fogok 40 fokban a napon aszalódni, hogy aztán 40 évesen bőrrákban dögöljek meg, vagy 3 műszakba járni szalag mellé, mert ahhoz nem kell agy...


.Ezt elmondanád a régész, történész végzettségű volt gyári munkatársamnak is? Aki kényszerből dolgozik egy gyárban?


Vagy úgy egy gyárban általában? Mert azok a nulla agyú emberek pillanatok alatt hülyét csinálnak belőled, úgy hogy észre se veszed...

2017. júl. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/223 A kérdező kommentje:

Azért "jó látni",hogy az egészséges embereket is megviseli a munka.


Sajnos az én rpblémámn nem olyan,mint egy csípőprotézis műtét.

Nem lehet műtéttel megoldani,mert pszichés eredetű.

Ahhoz a tudatomat kellene teljesen kikapcsolni.


Ezért sem segítenek maguk a szorongásgátlók,mert nem csak szorongós,zaklatott állapotban van baj.

2017. júl. 9. 18:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!