Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Különmunka különpénzért az...

Különmunka különpénzért az oké de ha nincs különpénz akkor nincs különmunka se? Nem így természetes? Pénzéhes lennék? Sztem nem!

Figyelt kérdés

Döntőbírónak kérlek fel titeket. Tavaly elment a cégtől valaki nem vettek fel helyette senkit hanem a munkáját szétosztották. Odajött hozzám a főnök még tavaly és megbeszéltük hogy adott részmunkáját a távozónak én végzem, persze a saját munkámon túl, és ezért kapok egy hónapban X ft pluszt zsebbe. Semmi papír.

Végeztem is a melót 1 évig kaptam is a pluszt hónapról hónapra zsebbe.

Majd 2 hónapja közölte hogy nem tud fizetni. A sima bérem megkapom de a zsebbe pluszt azt többé nem.

Én meg úgy voltam vele totál természetes nem is kérdés hogy akkor nincs többé plusz pénz nincs többé plusz meló se.

Sima melóm elvégzem a pluszt azt nem. Nincs pénz nincs plusz.

És erre megkaptam hogy pénzéhes szemét vagyok, és majd lehet hogy nemsokára már a rendes melómat se kell végeznem mert majd talál ő olyat aki végzi mind a kettőt.

Én csak erre azt mondtam nyugodtan hogy hajrá keressen aztán majd végezze az. Én nem.

Erre pár nap múlva jött az őrjöngés hogy csinálom de azonnal vagy itt és most kirúgnak.

Én meg nem akarom állás nélkül maradni így csinálom ingyen a pluszt. egy darabig mert intenzíven keresek mást és ahogy találok le is léptem.


Kinek adtok igazat? Én azt mondom nincs plusz pénz nincs plusz meló.

A főnök szerint meg pénzéhes szemét vagyok és majd lesz olyan aki örömmel áll a helyemre. Sajnos nem kérdés hogy lesz ha nem is holnapra de lesz. Akár a helyi birkák közt is akad.


Állásfoglalás?


2017. okt. 23. 15:23
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
36%

"aki a jogosan járó szabadságot nem adja ki a dolgozónak, "


???? A szabadság zöme felett a MUNKÁLTATÓ rendelkezik. Úgy adja ki ahogy neki tetszik.

Te mefg kb 7 nap felett rendelkezel/év és ha azt már kivetted akkor ... akkor cumi.


Akkor ne sírjál a főnök a többit akkor adja ki mikor akarja ez nem csalás.

2017. okt. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
A főnököm nem szól bele, mikor veszem ki a szabadságomat, szóval ezt ránk bízta, nem akar fölötte rendelkezni.
2017. okt. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
25%

"Szabadságról van szó"


De KÖNYÖRGÖM itt mellébeszélés folyik!! Ha szabin vagy oda mész ahova akarsz!!!

De én meg arról beszélek hoyg valaki BEHAZUDJA hogy beteg közben meg nyaralgat privát ügyet intéz!!!


NA EZ CSALÁS!!!

Ha erre rájön a munkáltató az ilyen alkalmazottat AZONNAL KI KELL RÚGNI!!

2017. okt. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
De te belekötöttél a kivett szabadságomba, olvasd már vissza, mit írtam... :-D
2017. okt. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Nem..


az egész abból indult ki hogy egyesek szerint a kérdező kitalál olyat hogy valaki kamuból beteg ünnep után hogy meghosszabbítsa a hosszú hétvégét.

És erre kitalálták hogy csak hazudik a kérdező.

Erre írtam én hogy simán lehet igaz ilyen történet.


Simán.

Hány és hány ember vamn nálunk is aki marha érdekes módon mindig ünnep előtt/után beteg, és így "véletlenül" hosszabb a szünet.

De érdekes ugye.


Na ezek mind hazug csalók.

Kirúgnám az összes ilyen szart a francba.

2017. okt. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
Igen, én meg megbírságolnám az összes KKV-t, ami nem jelenti be vagy nem teljes bérre jelenti be az alkalmazottait, és az összes olyan céget szintén, ahol visszatartják a szabadságokat és a dolgozó nem veheti ki tárgyévben, pedig törvényileg kötelező kiadni (és a munkáltató sem jelöl meg időpontot). Lenne itt adóbevétel egyből...
2017. okt. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

"gen, én meg megbírságolnám az összes KKV-t, ami nem jelenti be vagy nem teljes bérre jelenti be az alkalmazottai"



Hülye vagy. tekintve hogy 10ből 9 KKV mindennel csal kb ha ezekkel keménykedsz bírságolsz akkor ezek kb bezárhatnak... és akkor nem nő hanem zérósodik a szektoriális adó....

neked az az érdeked mint államnak (és de érdekes ÉPP EZ FOLYIK MOST IS....) hogy tessék lássék intézkedések ellenőrzések folyjanak kirakat jelleggel de azért minden maradjon úgy ahogy eddig... és működjön a kkv szektor.

Mert mindenki tudja hogy a kkv szektor maga a mélymocsok csalástelep.

Ezt felszámolni....

2017. okt. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

"az egész abból indult ki hogy egyesek szerint a kérdező kitalál olyat hogy valaki kamuból beteg ünnep után hogy meghosszabbítsa a hosszú hétvégét.

És erre kitalálták hogy csak hazudik a kérdező.

Erre írtam én hogy simán lehet igaz ilyen történet. "


Nem. Nem azért írtuk, hogy hazudik a kérdező, mert ilyen sztori nem fordulhat elő. Azért írtuk hogy hazudik, mert hazudik.

A kérdező már hosszú ideje fiktív történeteket okádik ide. Aki gyakran olvassa a munkahelyes kérdéseket az egyből kiszúrja a stílusát.

2017. okt. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

12: Aki olyan hülye, hogy hagyja, hogy a facebookon a kollégái is lássák a megosztásait, az meg is érdemli. Ha a főnökét is visszajelöli ismerősnek, még úgy inkább.


25: Nem arról van itt szó, hogy kitalálja-e (bár valószínű). Hanem az, hogy neki valamiért fétise van erre a témára. Már vagy 15-20-szor feltett ilyen vonatkozású kérdést. És folyamatosan lehetetlen kamusztorikat írkál le, a stílusa kapásból felismerhető. (Ennek dacára engem kétszer is összekevertek vele, ez inkább őket minősíti, hiszen teljesen átlagos dolgokat kérdeztem normál stílusban. De ebből is látszik, hogy további káoszokat szül a lehetetlen kamujaival.)

2017. okt. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

" És folyamatosan lehetetlen kamusztorikat írkál le,"


Azért hozzátenném hoyg eleve ott kezdődik a leírt sztorihoz hasonló velem is megesett, rám is akartam rámtenni pluszmelót egy fillér nélkül nemet mondtam erre fenyegettek hogy kirúgnak.

Nem derült ki blöff volt-e mert mire kiderült volna magamtól jöttem el.


Ha már a hihetetlen sztoriknál tartunk.

2017. okt. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!