Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért viselkedhet így egy főnök?

Miért viselkedhet így egy főnök?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fiatal nő vagyok, a főnököm 45-50 év közötti férfi. Én nagyon kedvelem, amit láthat is rajtam, viszont azt jól leplezem, hogy vonzódom is hozzá. De azt nem tudom eldönteni, hogy vajon ő mit miért csinálhat.

Jóban vagyunk, igaz, hivatalosabb köztünk a hangnem, de személyes gonddal is meg tudom keresni mindenféle probléma nélkül. Mindig nagyon készséges, figyelmes, de alapból ez a típus. Távolságtartó, mégis hagyja, ahogy említettem, hogy személyes, bizalmasabb ügyben is megkeressem, és úgy tűnik, hogy jól is esik neki/örül neki (ami számomra kissé ellentmondásos így).

Csinosnak, szépnek szoktak tartani a férfiak, ő nem tudom, mit gondolhat erről, soha nem tesz említést/nem dicséri a külsőmet (vagy bármilyen belső tulajdonságomat), csak és kizárólag hivatalos, munkával kapcsolatos ügyekben tesz pozitív megjegyzéseket, de azt viszonylag gyakran. Magáról nem sokat mond, de velem azért mégis érdeklődő legtöbbször. És egy nemrégiben folytatott beszélgetésünk során elég szeretettelin nézett rám, plusz amit furcsálltam, hogy maximum 2 percben beszéltünk meg valamit (abszolút semmi kellemetlen, kínos nem volt benne), és mire elköszöntünk, kicsit elvörösödött a feje. Ezt a reakciót nagyon nem tudtam hová tenni.

Ti mit gondoltok a hozzám való viszonyáról? Miért ilyen?


Kérlek Titeket, hogy a kérdésre válaszoljatok, és semmilyen nem ideillő vagy "ócsároló" kommentet ne írjatok. Tudom, hogy a főnököm, idősebb, stb., stb., nem erről van szó (hiába részemről a vonzalom), és semmiféle illúziót sem táplálok, egyszerűen csak érdekelne, hogy mi a véleményetek, miért lehet ilyen velem. Köszi a válaszokat!



2017. nov. 15. 23:09
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Várj más válaszokat is. És kritikusan kezeld a válaszokat. Nem vagyunk egyformák. Nem fog minden válasz tetszeni.

De egyikkel sem kell egyet értened. Ha lesz 1, ami segít, megérte kiírni. És örülj, hogy nem ilyenekkel dolgozol, mint akik ide írnak csak azért, mert belül szenvednek és itt adják ki a fájdalmukat mások bántásával. Reaktív emberekkel tele a net.

2017. nov. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
67%

Na szerintem az van, hogy nem te vagy egyedül azon a munkahelyen és gondolom jó nagy a felhozatal, kapcsolatban kerül mindenféle nőkkel, egész biztos, hogy nős, gyerekei is vannak. Abból amit írsz nekem az jön le, hogy nem figyelt fel rád úgy mint egyre, akit vonz a személyed, aki után epekedik, akit mindenáron de megakar kapni, szerezni. Bármennyire is próbálod leplezni, fix nem tudod úgy, hogy ne legyen észrevehető a vonzalmad, a vonzódásod iránta, ebbe vörösödött szerintem bele.


Ha valaki akar valamit akkor az egyből taposs. Példa: régen valamikor voltam egy interjún. Gyakorlottabbat, igazából olyan valakit akart a vezető akinek van irodai tapasztalata, hát nekem nem volt, nem is vett fel. Eltelt pár nap és rám írt, ismerkedni akart xD.

2017. nov. 16. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
tapos *
2017. nov. 16. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy te,a főnöknek van családja?
2017. nov. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: próbáld ki,ha nem mész oda hozzá,mondjuk egy hétig,keresi-e a társaságod,akár munka kapcsán is.Ebből sok minden kiderül.
2017. nov. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg egyenesen Tőle, hogy nem érted-e félre a viselkedését!


(Akármennyire cikinek tűnik, az egyenes út a legrövidebb. Közvetlen tapasztalat.)

2017. nov. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem az is lehet, hogy kölcsönös a vonzalom (vörösödő arc pl lehet ennek jele).

De mivel a főnököd egy intelligens ember - valószínűleg van családja - ezért megpróbálja fékentartani a személyes érzelmeit, ami a munkahelyen és privát életben sok bonyodalmat okozna.

Jótanács: Ne szeress bele a főnöködbe!

Viszont orulj, hogy ilyen főnököd van, akivel jó a munkahelyi kapcsolatod.

2017. nov. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, véleményeket mindenkitől!


#15: Volt már olyan, hogy két hétig abszolút nem kommunikáltunk, én nem kerestem, ebből pedig jó pár napot ő nem is volt a cégnél, el kellett mennie tárgyalásra. Aztán két hét után ő jött oda megkérdezni csak úgy hirtelen a folyosón, hogy mi újság velem, hogy vagyok. Meg például még soha egyik kollégának se hallottam, hogy azt mondta, hogy "akkor holnap/jövő héten/akármikor találkozunk", pedig gyakran hallom beszélgetni másokkal nyilvánvalóan. Nekem többször is előfordul, hogy mondja.


#12: Persze, nem én vagyok egyedül a munkahelyen, és egy szóval se írtam semmi olyasmit, amit Te mondtál. Nem is gondoltam, hogy "epekedne" utánam, stb., nem ez volt a kérdésem. És megjegyzem, odaírtam azt is a kérdésem alá, hogy - idézem - : "semmiféle illúziót sem táplálok". A vonzalmamba meg biztosan nem vörösödött bele, mert tudom az ilyesmit kontrollálni, nem látszik rajtam, és nem csak én hiszem így. De amúgy is, ha abba vörösödött volna bele, akkor már rengetegszer megtörténhetett volna, mivel viszonylag gyakran kerülünk kontaktusba. És neked, illetve #14-nek: Nincsen családja.

2017. nov. 16. 10:22
 19/30 anonim ***** válasza:
52%

Nekem furi ez.Korod elárulod?

Furcsa,az is,hogy nincs családja.Nagyon hasonló viszonyba vagyok a főnökömmel,mint amit leírtál.Abban pl.nincs semmi,ha megkérdezi,hogy vagy :)A korod azért érdekes,mert ha mondjuk 20- 25 között vagy lehet azért van zavarban :)

De én mondjuk a személyes problémáimmal nem zavarnám.Nem egy ilyen szituba jött zavarba?Lehet neked természetes,de ha ő távolságtartó,neki nem biztos.

2017. nov. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Nyilván észreveszi, hogy tetszik neked, az ember akaratlanul is küld jeleket szerintem. Neki pedig kecsegteti a fantáziáját a téma, de jó főnök lévén nem mélyedne bele a történetbe. Szerintem. Aztán lehet ezer más forgatókönyv is.

Amiket itt leírtál kivétel nélkül igazak az én főnökömre is. Aki egyébként nő és én is az vagyok, tehát biztosan nem közeledünk egymás felé. :)

Egyszerűen törődik az emberekkel.

2017. nov. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!