Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha táppenz/tulora kapcsan...

Ha táppenz/tulora kapcsan hogyan beszeljem meg a fonokkel hogy valahol igazsagtalan az egesz?

Figyelt kérdés

Szoval tappenz helyett bejartam elet halal betegen dolgozni hogy inkabb teljes munkabert kapjak. (Egy egesz honaprol van szo)

Csak nem tudtam napi 8-ban lenni fajdalmak miatt, igy azokat ebben a honapban dolgozom le.

Ez igy korrektnek hangzik ugye.

Csak...

Ha kiirt volna a doki es tappenzt kaptam volna fizu helyett, akkor joforman minden bejart napom tuloranak minosul, aminek az osszege joval több mint a 8 oras munkaberem.


Szamszerusitve fiktiv szamokkal:


Pl ha a 8 oras munkaberem 90 000 ft netto amit elvileg kaptam es epp még mindig ingyen tulorazom


De ha tappenzre kiirtak volna, akkor tappenz kb 60-70 ezer ft, plusz a betegen bejart napok, tulora az kb ft-ra atszamolva szinten 60-70 ezer ft


Magyaran:

Betegen nem irattam ki magam, bejartam szenvedve raadasul dolgozni netto 90.000-ert

De tappenz plusz tuloraval netto 120 ezer korul kellett volna kapnom.


Az még hagyján is, hogy buktam kb 30-40 ft-ot, DE ami a lenyeg, még mindig ingyen tulorazok,szombatozok.


Szoval szivasok:

1.Betegen dolgoztam

2.mivel nem irattam ki magam ezert az nem minosul tuloranak

3.Ha kiiratom magam akkor a tulora plusz tappenz kb 40 ezerrel tobb mint a fizum, amit buktam

4. Még mindig azt a betegsegidoszakot tulorazom, azaz ingyen dolgozok.


2017. dec. 12. 18:14
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Tegyuk fel, hogy bejartam volna betegen napi 8-ban egy havi munkaberert. Az ugye 90 ezer ft a peldanal maradva.

Ha ugyanezt tappenz mellett lenyomom, akkor 1 havi munkaber (tuloradijjal szamolva)plusz tappenzt kaptam volna. Joval tobb mint 90 ezer.


Igy vilagos? Penzt buktam magyarán. De még tulorazom is ennek tetejébe.mert nem volt meg a napi 8.de azt ha bepotolom, akkor ott vagyok mintha napi 8-at dolgoztam volna 90 ezerert ami bukoa tappenz+ tulorahoz nezve.

2017. dec. 12. 20:45
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Táppénzen van, be megy melozni mégis, azt az időt sima bérbe illene kifizetni. feketén...

Nem tudom hogy beszéld meg vele... Nem akar se fehéren se feketén fizetni.

Ha táp alatt bemegy, de csak 6 órát van, annyiszor 6 órát fizet a főnök.

2017. dec. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

táppénz alatt nem dolgozhatsz, kész

ha meg nem szenvedtél volna egy hónapig a hülyeséged miatt, lehet egy hét alatt meggyógyulsz táppénzen

2017. dec. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Jah tappenz alatt nem dolgozol, kirugnak es kesz. Add már valahol elo a mai vilagban, bocsi nem jövök egy honapot, mikozben a fonok arrol papol ez sincs kesz, az sincs kesz...
2017. dec. 12. 21:36
 15/30 anonim ***** válasza:
74%
Kíváncsi vagyok, mikor mondasz fel végre... :-) Tuti, hogy nem is keresel állást, de folyamatosan hisztizel. Mazochista vagy.
2017. dec. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Elso eset volt hogy egy honapra kipurcantam. Szoval nem folyamatos hiszti kulonben kiirattam volna magam, ha tudom hogy megszivom. De ugye nem volt benne tapasztalat.


Amugy palyazom csak eddig csak olyanok nyitnak ajtot ahol nekem nem jok a feltètelek. Pl utazzak napi x orakat amit nem fizet ki stb. Cseberbol vederbe azert nem akarok kerulni.

2017. dec. 12. 22:25
 17/30 anonim ***** válasza:

"Jah tappenz alatt nem dolgozol, kirugnak es kesz. Add már valahol elo a mai vilagban, bocsi nem jövök egy honapot, mikozben a fonok arrol papol ez sincs kesz, az sincs kesz..."


Tavaly 3,5 hét, idén 3 hét szabin voltam, januárban 2,5 hétre, augusztusban minimum 2,5, de lehet, hogy 3 hét szabira megyek. Nem tudnak helyettesíteni a munkahelyemen, max a munkám 15%-t tudja más megcsinálni. És mégis elengednek szabira.


Volt kollégának próbaidő alatt elnézték a 4 hét táppénzt, és a 2 hét szabit.


Kolléga 2 hónapja nincs, nem fogják kirúgni miatta


Másik kolléga pár nap híjján 1 évig táppénzen volt, most kb 90%-ban home officeból dolgozik már fél éve, és nem fogják kirúgni.


Pár hónapja egy év táppénz után fel kellett mondjon valaki, mert leszázalékolják, de simán nem mondtak fel neki.


normális helyre kell menni dolgozni ;)

2017. dec. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Most reményt adtál, hogy vannak normális helyek. Remélem én is megtalálom.
2017. dec. 12. 23:23
 19/30 anonim ***** válasza:
76%

Ha táppénz alatt bemész dolgozni, az csalásnak számít, éppúgy, mint makkegészségesen kiíratni magad, és otthonmaradni. És én még ilyenről nem hallottam. Most valaki vagy beteget jelent, és otthonmarad, vagy a betegség dacára mégis bemegy melózni. Ez épp olyan, mint hogy vagy lefekszel aludni, vagy pedig fentmaradsz tévézni, a kettőt egyszerre nem lehet.

Tegyük fel, hogy nem a kamukérdező vagy (amire igen kevés esélyt látok): Mégis mit akarnál megbeszélni a főnökkel? Hogy a múlt hónapban nem voltál betegállományban, de mégis vegye már úgy utólag, hogy táppénz mellett jártál be dolgozni, és dobjon meg extrazsével? Esetleg arra nem akarod megkérni, hogy adja már oda neked a kassza kulcsát, és hadd lophass el belőle pár húszezrest?

2017. dec. 13. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értettem akkor nivemberben betegen dolgoztál a napi 8 óra helyett mondjuk 6 órát és ezért teljes fizetést kaptál. Most ezeket az órákat (amiket novemberben kifizettek) kell ledolgoznod véleményed szerint ingyen decemberben.

A táppénz a Te döntésed volt.

2017. dec. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!