Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha táppenz/tulora kapcsan...

Ha táppenz/tulora kapcsan hogyan beszeljem meg a fonokkel hogy valahol igazsagtalan az egesz?

Figyelt kérdés

Szoval tappenz helyett bejartam elet halal betegen dolgozni hogy inkabb teljes munkabert kapjak. (Egy egesz honaprol van szo)

Csak nem tudtam napi 8-ban lenni fajdalmak miatt, igy azokat ebben a honapban dolgozom le.

Ez igy korrektnek hangzik ugye.

Csak...

Ha kiirt volna a doki es tappenzt kaptam volna fizu helyett, akkor joforman minden bejart napom tuloranak minosul, aminek az osszege joval több mint a 8 oras munkaberem.


Szamszerusitve fiktiv szamokkal:


Pl ha a 8 oras munkaberem 90 000 ft netto amit elvileg kaptam es epp még mindig ingyen tulorazom


De ha tappenzre kiirtak volna, akkor tappenz kb 60-70 ezer ft, plusz a betegen bejart napok, tulora az kb ft-ra atszamolva szinten 60-70 ezer ft


Magyaran:

Betegen nem irattam ki magam, bejartam szenvedve raadasul dolgozni netto 90.000-ert

De tappenz plusz tuloraval netto 120 ezer korul kellett volna kapnom.


Az még hagyján is, hogy buktam kb 30-40 ft-ot, DE ami a lenyeg, még mindig ingyen tulorazok,szombatozok.


Szoval szivasok:

1.Betegen dolgoztam

2.mivel nem irattam ki magam ezert az nem minosul tuloranak

3.Ha kiiratom magam akkor a tulora plusz tappenz kb 40 ezerrel tobb mint a fizum, amit buktam

4. Még mindig azt a betegsegidoszakot tulorazom, azaz ingyen dolgozok.


2017. dec. 12. 18:14
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
85%

"Tappenz ... alatt is ha barki bemegy dolgozni, azt tuloraként szamolják el"


Ezt a kamut. Miért fizetnének túlórát, ha a táppénzes papír összetépésével sima bért kellene csak fizetniük?

2017. dec. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

20 te nem olvasod a kommenteket?

Kisebb szamokkal, egy hetet nezve:


Pl egy het fizu legyen netto husz ezer ft napi 8 ora.

Bejartam mondjuk napi 4-et(10ezer ft) naponta, es tulorazok kovi honapban 4-et(masik 10 ezer)


De

Ha tappenzen lettem volna akkor fizu kb 14 ezer(70%) es amit bejartam napi 4 orakat az plusz 10ezer ft(tuloradijjal magasabb amugy)azaz igy 24 ezret kaptam volna, azaz buktam 5 ezret, plusz kovi honapban a 4 tulorakra ujabb 10 ezer jarna!! Vilagos már?



A lenyeg, hogy a főnókóm kicsit magasabb szint mint a gyk, igaz hebegve habogva adtam elo ma neki, de érti!!! Es elengedte a tobbi tulorat, amit le kene dolgoznom!!!

Ket szot mondott az egesz habogasom alatt. "Ertem." "Rendben."

2017. dec. 13. 18:33
 23/30 A kérdező kommentje:

Nezzuk ugy ha nem mentem volna be, elozo pelda szerint,


Akkor tappenz 14 ezer plusz

Kovi honapban csak egy heti napi 4 tulora az 10 000


Osszesen 24 ezer, ami 4 ezerrel tobb mint a 20 ezres fizu


Szoval 21 ha tappenz alatt nem dolgozik az ember még akkor is többet kaptam volna

2017. dec. 13. 19:46
 24/30 anonim ***** válasza:
Szuper, hogy a fönököd ilyen megertö volt. De csalni nem szep dolog ( tappenzt sem), igy tovabbra sem jogos a keresed. Örülj, hogy kifizeti ( mar ha letezik a ceg es a fönök)
2017. dec. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

A csalást máskepp is lehet nezni...miert is kenyszerul munkavegzesre aki beteg?

Megelhetest sem nyujt egy munkahely, nemhogy még tartalekkepzest betegsegre, a fizut redukaljak betegseg alatt holott a gyogyszerek miatt no a kiadas

A munkavallalok reszketnek hogy kirugjak e oket mert alig van munkahely


Eves szinten ki sem merem szamolni mennyit vonnak le a fizubol, de saccra a brutto munkaber fele a netto. Es akkor ki csal..

2017. dec. 14. 06:37
 26/30 A kérdező kommentje:
Az allam csal csak epp ő torvenyeket alkot hozza amik joforman munkahelyfeltes miatt es alacsony fizuk miatt amiket szinten az allam general, betarthatatlanok.
2017. dec. 14. 06:45
 27/30 A kérdező kommentje:
Vajon miert feketen fizetik a torakat? Csak nem az allam miatt...?
2017. dec. 14. 06:48
 28/30 anonim ***** válasza:
Jelenleg én is olyan cégnél dolgozom, ahol a túlórákat feketén fizetik, sőt, a kialkudott bér bérminimum fölötti részét is, ha hajlandók megadni a kialkudottat. De pont ezért akarok váltani, és keresek állást éppen, és nem nyafogok, hogy jaj de pocsék helyen húzom az igát évek óta. Tudod, amikor ide jöttem, és egyértelművé vált, hogy hogyan is fizetnek valójában (mert a feketéről állásinterjún nem volt szó), akkor adtam magamnak 1 max. 2 évet, mielőtt váltok, de ennyi kell, hogy anyagilag ne érezzem kockázatosnak a váltást.
2017. dec. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Az uj munkahelyen meg igaz lehet legalis a fizu-tappenz arany, csakk ott meg arra nincs garancia ha beintesz nekik hogy bocsi beteg vagy kirugnak e tappenz utan
2017. dec. 14. 15:09
 30/30 A kérdező kommentje:
A feketen hianyzós csusztatos tulorazos helyeken biztosabb hogy megtartanak egy havi tappenz mellett is..
2017. dec. 14. 15:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!