Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szoktak ilyet kérdezni állásin...

Szoktak ilyet kérdezni állásinterjún? Lehet bajom abból, ha hazudok?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, és szeretnénk a férjemmel lassan családot alapítani. Viszont munkahely váltásra kényszerülök hamarosan.

Mivel már kezdek benne lenni a korban, és még nincs gyerekem, gondolom, jogos a munkáltatótól a kérdés, hogy akarok-e, nyilván nem kapkodnának értem, ha úgyis otthagyom őket, talán még idén a szülés miatt.

Szóval gondolom, azt kellene kamuznom, hogy nem tervezek gyereket, legalábbis mostanában biztosan nem. De ha mondjuk fél év múlva bejelentem, hogy terhes vagyok, akkor lehet belőle gond? Mert ugye elméletileg terhesen nem rúghatnak ki, nem tudom, milyen kivételek vannak, de ez vajon nem számít annak?


2018. jan. 14. 12:41
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem parasztsag, ha a munkaado ilyet merne kerdezni. Ez a te magan ugyed. Azt megkerdezheti mihez ertesz, de nonszensz, ha maganeletedrol kerdezz, mert ez a te maganugyed. Jo, hogy nem azt kerdezi milyen pozban szerepel... Ha ilyet kerdez, meglehet mondani ez a te privat szferad, te sem kerdezed, hogy a felesege/ferje esetleg borotvalja-e odalent... Engem felhaboritana, ha egy munkaado ennyire beakarna pofatlankodni az eletembe. Ha nem is akarnek se lenne hozza koze.
2018. jan. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
55%
Annyi gond lehet belőle, hogy csúnyán fognak nézni rád, amikor bejelented, hogy babát vársz. Ha nagyon szükséged van az állásra, akkor hazudj, mint a vízfolyás!
2018. jan. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
31%

Szereted*.

Bocsanat ilyenrol meg nem hallottam, nagyon felment bennem a pumpa...

2018. jan. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
37%
Hazudhatsz, csak utána ne várd hogy utána nyíltan és egyenesen bánjanak veled(pl elérik hogy magadtól mondj fel, ellehetetlenítik az ottléted, fű alatt fúrnak stb)
2018. jan. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem meg az a parasztság, ha úgy mész oda egy munkahelyre, hogy tudod azt, hohy nem is fogsz ott dolgozni. Ugye abba ne is menjünk bele, hogy miért.
2018. jan. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
90%
én megjártam ezt az utat, azzal az eltéréssel, hogy mikor melót váltottam még nem akartam gyereket. munkahely váltás után 6 hónappal beszéltük meg itthon, és szinte azonnal össze is jött. mikor elmondtam a főnöknek, teljesen kiakadt. ki ugyan nem rúghatott, de minden nap piszkált és üvöltött. lopásokat és egyebeket fogott rám. 3 hétig bírtam, aztán vissza mentem a volt munkahelyemre, ahol 14 hetesen is vissza vettek azonnal. szóval szerintem, mostmár ne válts. de egyébként próbaidő alatt akkor is kirúghatnak, ha terhes vagy, ami általában 3 hónap. plusz nálam pl akkor derült ki, hogy csak napi bejelentéssel voltam bejelentve, ami nem számít munkaviszonynak így ha onnan jövök szülni nincs CSED és GYED, hiába vol előtte 8 év folyamatos, állandó munkaviszonyom. szóval minden jóindulatommal azt tanácsolom neked, hogy ne válts, mert ezt a káoszt terhesen nagyon nehéz volt megélni.
2018. jan. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
92%
Normális munkaadó nem kérdez ilyet, mert normális munkaadó tudja, hogy a munkavállaló is csak ember, akinek előbb-utóbb lesz családja, gyereke és nem azért él, hogy 0-24-ben dolgozhasson.
2018. jan. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
85%
Elvileg nem kérdezhetnek rá, hogy szeretnél-e gyereket, ezért inkább úgy kérdeznek, hogy kivel élsz együtt, albérletes vagy saját lakásod van, van-e párod, ilyesmi :D
2018. jan. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Mivel megszűnik a munkahelyem, muszáj váltanom.

Úgy meg nem vállalhatunk babát, hogy nem kapok csed-et és gyed-et, ahhoz pedig bejelentett munkahely kell.

Aki szerint parasztság stb, az megmondaná, mégis mi lenne akkor a jó megoldás? Munkanélküliként gyereket vállalni és a 25 ezres gyesből és egy fizetésből éldegélni egy babával?

2018. jan. 14. 13:05
 10/40 anonim ***** válasza:
91%

Elvileg semmi közük hozzá, gyakorlatilag leszarják, Amerikában ilyenért már tuti perelnének.

Ha megkérdezik, hazudj szemrebbenés nélkül, hidd el, ők is ezt teszik nonstop a munkavállalókkal, egy csepp bűntudatod ne legyen a gerinctelen HR-esekkel meg cégekkel szemben.

2018. jan. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!