Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szoktak ilyet kérdezni állásin...

Szoktak ilyet kérdezni állásinterjún? Lehet bajom abból, ha hazudok?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, és szeretnénk a férjemmel lassan családot alapítani. Viszont munkahely váltásra kényszerülök hamarosan.

Mivel már kezdek benne lenni a korban, és még nincs gyerekem, gondolom, jogos a munkáltatótól a kérdés, hogy akarok-e, nyilván nem kapkodnának értem, ha úgyis otthagyom őket, talán még idén a szülés miatt.

Szóval gondolom, azt kellene kamuznom, hogy nem tervezek gyereket, legalábbis mostanában biztosan nem. De ha mondjuk fél év múlva bejelentem, hogy terhes vagyok, akkor lehet belőle gond? Mert ugye elméletileg terhesen nem rúghatnak ki, nem tudom, milyen kivételek vannak, de ez vajon nem számít annak?


2018. jan. 14. 12:41
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
80%

Rá sem kérdezhetne, mert személyiségi jogokba ütközik. Semmi köze a testedhez, a méhedhez!


Persze rendszerint megkérdezik, de én pl. simán megmondom, hogy ez csak a páromra is rám tartozik. Leszarom, hogy esetleg nem vesznek fel, van sok más munkahely, ahová meg igen, de ez CSAK a kettőnk dolga, családnak SEM engedem, hogy beleugasson.

2018. jan. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
63%
Mondjuk várni egy évet? Az már nem olyan sok, és mégse foghatják rád hogy azonnal teherbe estél.
2018. jan. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
79%

Dehogy parasztság! A munka világában mindig kizárólag a saját érdekeidet nézd, sose legyél tekintettel a cégekre, hidd el, ők is szarnak rád. Akinek van már egy kis munkatapasztalata, az tudja, hogy így van.

Kamuzz be valamit nyugodtan, ezt így is kell. Mondjuk az szerintem is jobb, ha nem rögtön esel teherbe próbaidő után, hanem még vársz egy picit. Meg talán a GYES vagy GYED is munkaviszony hosszához van kötve, de te ezt nyilván jobban tudod, ezzel kapcsolaban nem vagyok annyira tájékozott.

2018. jan. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
86%

Szoktak ilyet kérdezni, de csak gagyi helyeken. Én végül oda mentem dolgozni, ahol ilyet nem kérdeztek. Természetesen másban is ők voltak a legnormálisabbak.

Egyébként meg semmi közük hozzá. És te sem tudod, hogy mikor fog összejönni. Egyáltalán nem biztos, hogy fél év múlva tényleg teherbe esel. Szóval kár ezen előre aggódni.

2018. jan. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
86%

1. Ilyet nem kérdezhetnek töled, mert törvényellenes.


2. Te nem vagy köteles válaszolni, ha megteszed, akkor sem kötelezö igazat mondani.


3. A munkaadó semmit nem szólhat, ha mégis terhes leszel belátható idön belül.


4. A terhesség meglététöl kezdve nem lehet felmondani, ez akkor is érvényes, ha még te magad sem tudod, hogy terhes vagy, a védettség akkor is érvényes!

2018. jan. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Persze, tisztában vagyok vele, hogy talán össze sem jön hónapokig vagy akár 1-2 évig sem. De szerintem 30 fölött egy nőnek hülyeség lenne egy munkahely miatt várni még 1-2 évet. Aztán még pár évig nem jön össze, még közbejön majd valami, aztán egyszer csak kicsúsztam az időből...

2018. jan. 14. 13:37
 17/40 anonim ***** válasza:
57%

Ha ilyet kérdeznek, nyilván mondd azt, hogy a jövőben igen, szeretnénk gyereket (legtöbb 30 éves szeretne, ezzel ők is számolnak). De hogy mikor, ahhoz semmi közük. Ha időintervallumot kérdez, akkor mondd, hogy 3-5 éven belül.

Ha szükség van a munkádra, jó ajánlást kapsz az előző munkahelyedről, akkor alkalmazni fognak. Nem tudom, mivel foglalkozol, de ha komolyabb munka, utánad fognak érdeklődni, ilyen kérdésük alapján pláne.

Amúgy meg csesszék meg.

Ha a helyedben volnék, várnék 1-1,5 évet. Nem tudnak belekötni majd, ha bejelented, babát vársz.

2018. jan. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
82%
a védettség attól a naptól érvényes, hogy te bemutatod a hivatalos orvosi papírjaidat. a csed-et a kiírt szülés dátumától visszamenőleges utolsó éved utolsó hat hónapjából átlagolják(80%), tehát a megszakított munka viszony nem akadály a lényeg, hogy 6 hónap legyen. a gyed-et az utolsó két éved utolsó 12 havi fizudból átlagolják(70%) a lényeg, itt is az, hogy meglegyen 12 hó munkaviszonyod. ha ez nem jön össze gyes-t kapsz ami huszonnemtudommennyiezer forint.
2018. jan. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
51%
Előző vagyok. Most olvasom, mit írtál. Nem akarsz várni. Akkor ne arra a munkahelyre menj.
2018. jan. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
51%
Közben írtak. 17-es voltam. Bocs.
2018. jan. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!