Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szoktak ilyet kérdezni állásin...

Szoktak ilyet kérdezni állásinterjún? Lehet bajom abból, ha hazudok?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, és szeretnénk a férjemmel lassan családot alapítani. Viszont munkahely váltásra kényszerülök hamarosan.

Mivel már kezdek benne lenni a korban, és még nincs gyerekem, gondolom, jogos a munkáltatótól a kérdés, hogy akarok-e, nyilván nem kapkodnának értem, ha úgyis otthagyom őket, talán még idén a szülés miatt.

Szóval gondolom, azt kellene kamuznom, hogy nem tervezek gyereket, legalábbis mostanában biztosan nem. De ha mondjuk fél év múlva bejelentem, hogy terhes vagyok, akkor lehet belőle gond? Mert ugye elméletileg terhesen nem rúghatnak ki, nem tudom, milyen kivételek vannak, de ez vajon nem számít annak?


2018. jan. 14. 12:41
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond ha hazudsz neki, mi köze van hozzá? MAgánéleted
2018. jan. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
80%
Mivel fel se teheti a kérdést, így teljesen lényegtelen mit hazudik a kérdező. Fordítva ül a lovon aki szerint a kérdező nem korrekt.
2018. jan. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
42%

Édes istenem, sírok. :D

Ezek a kis ártatlan naív virágszálak, akik itt korrektségre hivatkoznak... életetekben nem dolgoztatok egy percet se, igaz? (Magyarországon legalábbis...)

Ne szóljatok bele a felnőttek dolgába, majd ti is megtapasztaljátok, hogy működik ez a munka világában.

2018. jan. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

Mégis hány hónap vagy év után korrekt szülni? 6 hónap után nem korrekt? És 2 év munkaviszony után már korrekt?


Mi a korrekt válasz egy olyan kérdésre, amely kérdés igazából nem is merülhet fel egy állásinterjún?

2018. jan. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
31%
ha nem mutat orvosi papírt, simán kirúghatják(törvényellenesen ez igaz) , mert egy esetleges pernél, azt fogják mondani, hogy szánt szándékkal eltitkolta, hisz még a papírjait sem adta be, pedig ugye akkor kapná meg a plusz 4 nap fizetett szabiját, igazolást, hogy jár neki az adókedvezmény ...stb Szóval a szó elszáll, az írás megmarad. nem szabad a bizalmukra alapozva tenni semmit sem.
2018. jan. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó lehet azért nem jelezi valaki mert nem tud róla. Az átlag nő hetekig terhes mire kiderül számára is.. A védettség ekkor is él, de még ha szándékosan eltitkolja akkor is.
2018. jan. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

"ha nem mutat orvosi papírt, simán kirúghatják(törvényellenesen ez igaz) , mert egy esetleges pernél, azt fogják mondani, hogy szánt szándékkal eltitkolta, hisz még a papírjait sem adta be"


Ha kirúgják, akkor is kötelesek visszavenni, ha terhes. Mellesleg semmilyen papírt nem kell leadnia a védettséghez, mert az a teherbeesés kezdetétöl fennáll, még azelött, hogy maga a nö tudna a terhességröl.

Ezen kívül sehol sincs elöírva, hogy köteles lenne bejelenteni a terhességet, mert az elvileg magánügye, tehát "eltitkolásról" szó sincs!

2018. jan. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Nem kérdezhetnek rá interjún, szóval nyugi.

Egyébként gyermektelen 33 éves nő vagyok, most váltottam munkahelyet év elején, nem kérdeztek rá a magánéletemre, ráadásul belenéztem a céges dokumentumokba, ami a dolgozóknak publikusan közzé van téve, és van egy elég komoly esélyegyenlőségi szabályzat. Nincs tervben most gyerek, de ha lenne, akkor sem kerülhetnék hátrányba.

Persze, nem minden cég ilyen, volt olyan interjúm, ahol rákérdeztek, de annyira nem volt szimpatikus a fogadtatás, hogy nem kellett nekik mondani, hogy mégse, hanem én mondtam, hogy köszi, inkább nem.

2018. jan. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

én sokat voltam munkanélküli az elmúlt 5évben, tapasztalatok:

konkréntan arcodba kérdezik, hogy van-e férjed, szeretnél-e gyereket és mikor, szóval nonszensz, vagy nem is tudják a munkáltatók vagy le se sz-arják, hogy ez törvényellenes. ez a nagy magyar valóság.

most 34 vagyok, alkalmival vagyok foglalkoztatva, kézbe kapom a teljes fizu fennmaradó összegét és köszönjem meg, h van munkám. jah hogy ez nem számít bele semmibe? hát ezt őt nem érdekli.. ezért se dolgozom magam agyonra, amíg nincs szerződés a kezembe, most az van megbeszélve, h feb. 1től felvesz normálisan, még támogatást is kap rám, mert 6hó-nál többet vagyok már munkanélküli, de hát spórol ahol tud..

szóval a kérdésre a válasz, hazudj, nincs párod, most a karrieredre koncentrálsz stb. ők is hazudnak, ahogy az egyik 68%-os válaszadó mondta.

sztem a saját életeddel foglalkozz, ha teherbe akarsz esni akkor csináld, de azért lehet, h szem-étkedni fognak veled, ha visszamész oda, passz nem ismerem a kollégáidat.én várnék egy évet a helyedbe még csak 30éves vagy. én 34évesen sem fogok kapkodni, h úristen ki fogok csúszni az időből, ez életem egyik legnagyobb döntése és ezt azért nem szabad csak úgy átgondolatlanul bevállalni, csak mert a barátnőimnek már van gyereke akkor nekem is kell omg mert lekések funny face.

amúgy erről ha az állam tudna mennyire diszkriminálják a 26-35év közötti nőket akkor leesne az álluk. nekem volt, h megmondta az interjúztató, hogy én rizikó vagyok ,mert elmegyek szülni, de még tudnék írogatni ilyen sztorikat :D

2018. jan. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
ja még kihagytam, h profi hr-esek simán megnézik a facebook profilodat mielőtt behívnak állásinterjúra... utolsó kommentelő voltam.
2018. jan. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!