Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szoktak ilyet kérdezni állásin...

Szoktak ilyet kérdezni állásinterjún? Lehet bajom abból, ha hazudok?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, és szeretnénk a férjemmel lassan családot alapítani. Viszont munkahely váltásra kényszerülök hamarosan.

Mivel már kezdek benne lenni a korban, és még nincs gyerekem, gondolom, jogos a munkáltatótól a kérdés, hogy akarok-e, nyilván nem kapkodnának értem, ha úgyis otthagyom őket, talán még idén a szülés miatt.

Szóval gondolom, azt kellene kamuznom, hogy nem tervezek gyereket, legalábbis mostanában biztosan nem. De ha mondjuk fél év múlva bejelentem, hogy terhes vagyok, akkor lehet belőle gond? Mert ugye elméletileg terhesen nem rúghatnak ki, nem tudom, milyen kivételek vannak, de ez vajon nem számít annak?


2018. jan. 14. 12:41
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudom hogy törvénybe ütköző ilyet kérdezni
2018. jan. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
58%
Az állásinterjún mindkét fél hazudik. A munkáltató arról, hogy miért nála kéne dolgoznod. A munkaadó meg arról, hogy miért őt kéne felvenni. Ha az igazat mondanák, soha nem jönne létre a munkakapcsolat a kettő között...
2018. jan. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
33%

Persze... legy ott 1-2 evet, es maximum utana... es le lehet pontozni nyugodtan, akkor is parasztsag. Te elvarod a munkahelyedtol azt, hogy korrektek legyenek, ugyan ugy a munkahely is elvarja...

Persze ha utana a munkaltato elkezdene ugy dolgoztatni akkor mar menne itt a hozonges, neg a hobolges, neg a nagyszajuskodas, de te vigan azon gondolkodsz hogy tudod hogy feleven belul lelepsz gyesre....

2018. jan. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
81%
Nem kerdezhetnek ilyet, torvenyellenes. Ennek ellenere megteszik, de nem kell igazat mondani. Akar veletlenul isis terhes lehet barki es donthet ugy hogy nem megy abortuszra. Nem kell evvel ennyire foglalkozni. Max kiiratod majd magad tappenzre, aztan csokolom, hagy pampogjanak. Mondom ezt HR-eskent.
2018. jan. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
63%
Én is hazudnék a helyedben. Semmi közük hozzá, de valahogy úgyis megkérdezik, nagyon sok helyen hallottam már hasonló szitut. Fél év után meg közlöd, hogy terhes lettél és kész. Bár utána lehet ellenszenvesek lesznek hozzád. :/
2018. jan. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
55%

A munkaadod megserti a szemelyi jogaid,ha a csaladi allapotodrol,a gyerekvallalasrol ,vallasi nezeteidrol vagy szexualis beallitottsagodrol kerdez.

(En felvennem az interjut... Valahogy bele kell egyeztetned az elejen,h beleegyezik,h felvedd a beszelgetest. )A munkaugyi birosagon felnyomhatod az ilyen munkaadot.


Szoval hazudj barmit: van 2 gyereked es elkottetted magad: az orvosi titoktartas miatt soha nem tudhatja meg az igszat. Illetve a csaladi allapotodat se sehonnan. Semmilyen hivatal nem szolgaltat ki masrol szemelyes adatot.


Ha idokozben terhes leszel: megmondhatod,h ha kirug,akkor feljelented a munkaugyi birosagon meg mashol is. Asszem egyenlotlen banasmod.


N

2018. jan. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
33%
Akik hazudnának: gondolom ti nem haragudnátok, ha a munkáltató hazudna nektek igaz?Pl jó fizut ígér aztán felét adja stb? Boldogan mosolyogva végeznétek a dolgotok utána is és nem lenne bennetek rossz érzés?
2018. jan. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%

"a védettség attól a naptól érvényes, hogy te bemutatod a hivatalos orvosi papírjaidat"


Ez tévedés, a terhesség létrejöttétöl kezdve védett!

2018. jan. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
30%
Semmi köze a munkáltatónak hozzá, igaz. De kérdező kicsit gondolkodj el, higy hiva jobb vissza menni dolgozni? Ahova vissza várnak, vagy csak visszamész és az esetleges inkorektséged következményeit vállalva bejárni nap mint nap. Mert az tuti, higy én nem lennék korrekt, mert te sem voltál velem az.
2018. jan. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
95%
Tobben leirtak, hogy torvenyellenes ilyet kerdezni. Akkor mit pattogtok, hogy ne hazudjon, es hogy elvarja vele korrektek legyenek o meg hazudik. Nem nincs ilyen. Nincs joga megkerdezni!!! Innentol kzdve, ha megkerdezi, nyugodtan hazudjon, mert ha a munkaltato bekerdezi, miert ne hazudhatna? Az olyan helyet meg keruld el ahol ilyen kerdest feltesznek, ott valoszinuleg a fizetett szabadsagot is valamilyen juttatasnak nezik...
2018. jan. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!