Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nyáron elmegyek 2 hétre all...

Nyáron elmegyek 2 hétre all inclusive ellátással Görögországba. Ez miért olyan borzalmas a munkatársaim szemében?

Figyelt kérdés
Már novemberben kinéztünk egy hotelt a párommal, de nálunk fix leállás van, egy gyárban dolgozom, ezért most januárban kérdeztem a műszakvezetőnket, hogy ez mikorra várható. Ő pedig rákérdezett, hogy miért akarom ilyen sürgősen tudni, ezért beszélgettünk a nyaralós tervekről, ő is elmondta hová készülnek a családjával. Na de, olyan pletykás az illető, hogy másnapra már tudták a munkatársaim is a témát, minden részletével. Rosszindulatú gúnyos beszólásokkal illettek, pedig ezelőtt nem voltunk rossz viszonyban. Hogy "de jól megy valakinek, nem is tudtam, hogy neked ilyen jól fizet a cég" "nem gondolkoztál még azon, hogy nyaralás helyett lassan gyereket kellene vállalnod ennyi idősen?" "ha ilyen jól keres a barátod, minek dolgozol itt, mért nem maradsz otthon?" Párom sem gazdag, de a 3 szorosát keresi mint én, nekem eszembe nem jutna olyan hogy akkor ne dolgozzak. Ugyanúgy beszállok az életünkbe a fizetésemmel hiszen együtt élünk, nem költöm el fodrászra vagy ruhákra, nincsenek nagy igényeim. Most vagyunk fiatalok, 2-3 év múlva már valószínű, hogy babázunk, és akkor úgyse mehetünk sehová egy ideig. Ráadásul Görögország a legolcsóbb tengerparti úticélok között van, a munkatársaim mégis úgy állnak hozzá mintha a Maldív szigetekre készülnék. Nem tudom hogyan hozzam helyre ezt az egészet, nem akarok velük rossz viszonyban lenni, mert akkor nagyon nehezen tellnének a napok.
2018. jan. 20. 10:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Emlékszem egyik nagy görög tüntetéssorozatkor kifogtunk egy szuper last minute-ot. 5000 ft/fő áron voltunk egy hétig 😃 természetesen teljesen biztonságban. Üdülőrészeken nem tüntetnek 😃


Ismerőseid meg... még csak irigynek sem tudom mondani őket tényleg, mert egy szartiba vagy paralia-katerinibe még minimálbérből is el lehet menni 😃

2018. jan. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
"Mert az irígység ősi magyar mentalitás." - Ezt azért így nem jelenteném ki. Az irigység nemzettől független, egyéni jellem kérdése.
2018. jan. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
12: Oké, de ránk hatványozottan jellemzőbb más népekhez képest. Oké, talán nem csak ránk, hanem általában véve Kelet-Európára. És hozzáteszem, hogy tapasztalatból írok.
2018. jan. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Ezek szerint én nem vagyok magyar, sem kelet-európai. :-) Légy szíves, csak a magad nevében nyilatkozz!
2018. jan. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
14: Nyilván vannak kivételek. Magamat is annak tartom, jórésszt ezért döntöttem a külföldre menés mellett.
2018. jan. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
A legújabb privát üzi szerint tuti zsidó vagyok, mert kritikát mondok a magyarkról. Ez is tipikus magyar mentalitás. :O
2018. jan. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert irigy, megkeseredett , fogatlan prolik. Ezzel a tetteddel kilógsz közülük. Dolgoztam én is ilyenekkel és az sem érdekli őket , ha levezeted nekik, hogy a napi cigi adagjuk árából ők is mehetnének nem beszélve az olcsó sörről és a hozzá vásárolt kőműves gránátokról..
2018. jan. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
17: Ó igen, ismerem ezt a fajtát. Ha szembesíted őket ezekkel a dolgokkal, akkor a nehéz stresszes életükre hivatkoznak, hogy valamivel le kell vezetni a feszültséget. Emlékszem, egyszer megmondtam a véleményemet két kollégámnak avval kapcsolatban, hogy nem bírják megvárni a hétvégét a piálással. Erre le lettem osztva, hogy én mit tudhatom, hogy nekik milyen gondjaik vannak, ne okoskodjak olyanról, amihez nem értek. Meg egyikük jött avval, hogy muszáj volt előző este berúgni, mert rossz hírt kapott.
2018. jan. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
47%

az egyik válaszolónak igaza van: ezek tipikus prolik. valószínűleg nem sokszor mozdultak ki a lakótelepről/falujukból, és fújnak arra, aki néha elutazik világot látni.


mellesleg tényleg nem drága dolog ma már külföldre menni.

az viszont elképesztő, h a buta prolija még számon is kéri, h nem gyereket kéne-e már nevelned :D


komolyan ezt imádom ebben az országban, h a legutolsó félanalfabéta a 8 általánosával életvezetési tanácsokat akar adni.

2018. jan. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

19:


Nekem a kedvencem, amikor avval cseszegettek, hogy 25 évesen miért nincsen még nőm, és egyikük jött avval, hogy ő az én koromban már jobrra-balra kefélgetett. Azt persze már nem tette hozzá, hogy az egyik ilyen alkalom szült egy nem várt eredményt, aminek következtében robotolnia kellett, meg egy napon két helyen dolgozni.


Meg talán itt a gyk.-n írta egyszer valaki külföldön élő egy kérdésnél, hogy az otthoni ismerősei a facebookon, a megosztásait látva beszóltak neki, hogy ideje lenne befejezni a gyerekes kalandozást, hazaköltözni, kivenni egy albérletet, és beállni a sorba, mint más normális, tisztességes ember. No comment.

2018. jan. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!