Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy munkáltató mit nem ért...

Egy munkáltató mit nem ért azon hogy elmennek az emberek máshova mert ott többet fizetnek? Ezen mit nem lehet érteni?

Figyelt kérdés

Olyan helyen vagyok ami kb átjáróház. Emberek jönnek mennek, felveszik őket 1-2 hónap és ott sincsenek.

És a főnököt gyakran hallottam hogy „nem is értem miért megy el mindenki innen“.

Tényleg nem érti vajon? Mit nem ért ezen?

Mert én nem vagyok főnök csak egy elemi melós de én értem miért mennek el.

Azért mert szar fizetést ad és máshol többet adnak. Ennyi a nagy magyarázat.

A munka másutt se jobb, 3 műszakos meló sehol se jó, csak nem mindegy hogy minimálbérért vagy mondjuk btto 250-ért megy.


Mit nem értenek ezen?


2018. jan. 24. 10:41
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

" ha egy ma lemorzsolódik, holnapra talál a helyére"


Na ez az ami már nem igaz.

Néha hetek telnek el mire 1-2 embert felhajt. Hetek.

De olyanok jönnek már, aki a saját nevét alig tudja leírni a jelentkezési lapra.

2018. jan. 24. 12:20
 12/22 anonim ***** válasza:
50%

Mit is akarsz ezzel a kérdéssel?

Oké, hülye a főnök, te az egyszeri melós átlátod a céget és tudod mi a f/sza.

Egyébként arra nem gondoltál, hogy mondjuk a magasabb béreket nem lehet kigazdálkodni?

2018. jan. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Miért nem mész táppénzre, ha ennyire tele a tarisznyád?

Úgysincs már sok hátra a nyugdíjig és ebben a helyzetben talán nem is rúgnak ki.

2018. jan. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

"Egyébként arra nem gondoltál, hogy mondjuk a magasabb béreket nem lehet kigazdálkodni?"


Bocs de elbeszélünk egymás mellett. Nem érted vagy nem akarod érteni kérdésem lényegét.


Én csak alkalmazott vagyok nem főnök nem tulaj.

Engem nem érdekel az te a tulaj mit és hogy gazdálkodsz ki. Te dolgod te sarad, ha nem megy és csőd akkor te károd.

Nem az enyém.


Ha nem fizetsz jól alig marad embered és nem tudod ellátni még az alap dolgokat se és emiatt milliókra kötbéreznek monjduk az is a te bajod.

Nem az enyém.


Én a melós annyit tudok hogy itt ennyit fizetnek egy házzal arrébb többet-megyek oda.

És nem érdekel a sirámod hogy nem tudsz többet adni.

Nem érdekel. Akkor ne adj többet én meg elmegyek.


Ez olyan mintha elsírnám magam a boltban hogy jaj nem tudom kigazdálkodni a kenyér árát-jajaj ...

kit érdekel? Ha nincs pénzem kenyérre akkor nem kapok kenyeret és éhen döglök..

Nem így megy ez?


Az én helyzetem annyiban más hogy nekem 1 hó nyugdíj én már nem ugrálok.

2018. jan. 24. 13:09
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
a pizzériás meló azért nem volt frankó, mert egyedül kellett végignyomni a heteket, kb mindennap menni kellett (héten egy nap pihi talán, karácsonykor is benn voltam sima pénzért, nem dupla), 10-23-ig, és egyszer volt tüdőgyulladásom, és elkezdett vitatkozni a főnök, h én se akarok dolgozni és jövök a kifogásokkal :D Na így nem érte meg az a pénz, ami amúgy se volt jó. :D
2018. jan. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Tehát még mindig él az én kérdésem, semmi nem érdekel, oldja meg ahogy akarja.

Akkor minek a kérdés, neked jó így, mert nem váltasz, a többi meg nem érdekel. Mit akarsz elérni a kérdéssel?

2018. jan. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

"Tehát még mindig él az én kérdésem, semmi nem érdekel, oldja meg ahogy akarja. "



Na jó akkor fordítsuk meg a kérdést a problémát.

Te azt mondod engem a melóst kéne érdekljen a szutyokcsaló vállalkozó miből gazdálkodja ki a jobb bért. Oké (nem érdekel, leszarom de a vita kedvéért oké érdekel)


Fordítsuk meg.

Akkor ugye a vállalkozót is kell érdekelje a melós megélhetési gondja hogy a szutyokszar fizetéséből hogy él meg hogyan fizet rezsit albit számlát stb.


Na most akkor. Elemi józsimelós odamegy a főnökhöz. Te főnök az albit ahol lakom annak a bérleti díj felment. Meg a kaja ára is felment. Meg kell éljek. Emelj már a fizetésemen mert nem tudom kigazdálkodni...


Oké Na képzeld el. Mit fog erre mondani egy átlag vállalkozó?

Hm? Mit??

Azt hogy jaj szegény józsimelós emelek emelek hogy ki tudd fizetni az albit?


Vagy azt hogy hát józsikám ennyi a fizu nem tetszik menj máshova?


Melyik?

Hm?


Ha a céget nem érdkeli az én anyagi gondom engem hol érdekel a cég mit és hogyan gazdálkodik ki? Hol a szarba érdekel?

Oldja meg. Vagy megyek máshova. Ő meg ember nélkül marad.

És ez ennyi valóban, nem is vitatéma.

2018. jan. 25. 10:46
 18/22 anonim ***** válasza:

Rossz a fordításod, mert nem ezt kérdeztem.

Az a kérdés, hogy te mit rugózol ezen, amikor nem érdekel. Neked jó így, sőt, ragaszkodsz hozzá, hogy itt maradj alacsony bérért. Miért rugózol rajta, hogy más veszi a fáradtságot, hogy találjon jobbat?

Vagy csak irigység, hogy más flexibilisebb mint te?

2018. jan. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

'"Vagy csak irigység, hogy más flexibilisebb mint te?"


Te barom, istenem...

leírtam márciusban megyek nyugdíjba van egy hónapom itt.


Szerinted miért vagyok itt?

Na mégis vajon miért? Mert erre a rövid időre nem oszt nem szoroz.

2018. jan. 26. 07:59
 20/22 anonim ***** válasza:

Úgy vettem észre, hogy minden főnök meg van róla győződve, hogy nála nagyon király dolgozni.

Nálunk most az az elképesztő dolog történt, hogy megkérdezték, szeretünk-e itt lenni, szerintünk min kellene változtatni. Pár talpnyaló kivételével az egész kollektíva elmondta, hogy jó a társaság, jó a munkarend, viszont bizonyos eszközökből sosincs elég, nem tetszik senkinek, hogy pár ember egyenlőbb a másiknál és ők egész napra befoglalják a hiányeszközöket, aztán minket torkolnak le, hogy xy miért nyújt jobb teljesítményt. Azért b+, mert egész nap ott kotlik a gép mellett, mi meg verekedünk érte. Ja, és hogy szeretnénk, hogy ha nem a fűtésszámlán spórolnának, mert érezzük és zavaró.

Hát a főnöknek szinte folyt kifelé a szeme :D Nem erre számított. De mivel ő kérdezte, és a kollektíva nagy részét nem fogja kirúgni, reménykedünk, hogy elgondolkozik ezeken.

És ezek "csak" a munkakörülmények voltak. Nem a pénz. Van olyan idióta politikusunk, aki (nem tudom, mekkora fizetéssel) azt papolta, hogy 47000-ből meg lehet élni. Nem szeretnék általánosítani, de néhány embernek tényleg annyira felvitte az Isten a dolgát, hogy már nem lát le a halandó földi emberre, aki neki dolgozik.

2018. jan. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!