Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Közfoglalkoztatás esetén...

Közfoglalkoztatás esetén irodai munkakörhöz túlképzett vagyok mert diplomám van, de parkgereblyézéshez nem vagyok túlképzett?

Figyelt kérdés

Elutasították közfoglalkoztatotti kérelmemet miszerint irodai munkát végezhessek a helyi jegyző mellett. Az indoklás írásban: túlképzett vagyok ehhez, hiszen diplomás (több diplomás de ez részletkérdés) vagyok.

Ugyanakkor ugyanezen közfoglalkoztatotti program keretében simán kiküldenek az utcára a többiekkel együtt söpörni parkban kutyaszart szedni.

De érdekes nem? Ide nem vagyok túlképzett diplomával? Csak az irodai munkához?

Parkot gereblyézni ahova 8 általános kell oda nem?


2018. jan. 30. 12:17
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

"Vagy esetleg nem volt kollégád, aki újév után táppénzzel indított? :O"


Van olyan munkahely ebben az országban ahol ne akadna olyan "munkatárs" aki újév után táppénzzel indít? Szerintem nincs.

Ezt behazudni annyira adja magát annyira alap hogy mindenhol akad akár több is aki behazudja.

Tán nem így van?

2018. febr. 2. 09:43
 22/35 anonim ***** válasza:

Nekem ez a sztori azert santit, mert nem adhatnak a vegzettsegednel alacsonyabb szintu munkat neked. Tehat pl egy diplomast irodara csak. Ha te most nyugat-mo. legelitebb telepulesen laksz es nincs senki 8 altalanossal a munkaugyiben vagy diploma alatti szinttel, akkor jogos h vki kell utcai melora es te leszel. De egy atlag varosban nekem ez fura, hogy nem irodara dobtak be.


Egyebkent van ilyen h vallalhatod a kepzettseged alatti melot de nem kotelezo es emiatt nem dobhatnak ki az allaskeresok sorabol se ha nem vallalod az alja munkat. Sztem ez igy van.

2018. febr. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

"Egyebkent van ilyen h vallalhatod a kepzettseged alatti melot de nem kotelezo es emiatt nem dobhatnak ki az allaskeresok "



Súlyos tévedésben vagy és a föld felett méterekkel lebegsz.


Nem adhatnak a képzettségednél alacsonyabb munkát: már hogy ne adhatnának. Azt adnak amit AKARNAK. Ismétlen amit akarnak /amire igény van.

Ha épp utcaseprőre van igény meg parkpucolóra akkor oda mész.


Másik: megtagadhatod. Megtagadhatod igen. És akkor ki is zártad magad a rendszerből, nem végleg, de asszem 6/12 hónapra.

Mondhatsz nemet diplomásként a parkpucolásra, de akkor 12 hónapig a falat nézheted otthon mert még közfogi se lesz.


Ez van.

2018. febr. 2. 16:37
 24/35 A kérdező kommentje:

" De egy atlag varosban nekem ez fura, hogy nem irodara dobtak be. "


Mi a furcsa abban hogy van 1 db irodai pozi, és arra pályázik kb 30 közfogis mert persze mind oda menne és nem kutyaszart szedni-és az az 1 db hely végül azé lesz akinek vannak megfelelő kapcsolatai? Pestiesen: a csókosé?


Ebben mégis mi a fura?

Nem így megy ez mióta világ a világ?

2018. febr. 2. 16:40
 25/35 anonim ***** válasza:
22-es: egyedül a közmunkára nem vonatkozik az, hogy csak a végzettségednek megfelelő munkát adjanak. Engem pl. diplomával kiközvetítettek takarítani meg mosogatni. Tervezgette a kormány hogy diplomás csak kulturális közfogis lehet. Nem tudom megvalósult-e azóta, de szerintem nem.
2018. febr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős is 2 diplomával söprögetett pár éve, mert akkor más lehetőséget nem tudtak neki felajánlani, elvállalta, majd a következő programban bekerült egy másik helyre lóti-futinak.
2018. febr. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

" egy másik helyre lóti-futinak."


És ahogy lenni kell gondolom egy 8 elemis helyi kiskirály lótifutija lett.


Ja és a pénz akkor se több ha irodán van az ember csak mégse az utcán van.

2018. febr. 3. 21:54
 28/35 anonim ***** válasza:
De tobb a penz kicsivel ha szakmabeli melot talal. Engem pl tobb szakmabeli melohelyen is fogadtak volna kozfogiskent.
2018. febr. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

"De tobb a penz kicsivel ha szakmabeli melot talal"



mennyivel? 5000-el?

kösz.

2018. febr. 4. 09:59
 30/35 A kérdező kommentje:

"pl tobb szakmabeli melohelyen"



És ööööööö csak bennem merül fel a kérdés hogy ezen "szakmabeli " helyeken miért is nem rendes állásba fogadtak hm?

Hát ha ott voltál eleve a szakmáddal és épp ilyen embert kerestek miért is nem vettek fel? hm?

Miért csak a közfoginak nevezett bohóckodással kellettél ahol szart se fizetnek és ahonnan bármikor 5 perc alatt kipakolhatnak?

hm?

2018. febr. 4. 10:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!