Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Saját pancsolt pálinkát...

Saját pancsolt pálinkát árulni a munkahelyen mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek arról hogy egy munkatárs a munkahelyén saját maga által összepancsolt pálinkát árul (már annak aki hajlandó megvenni.... én nem...) és még el is mondja hozzá hogy ő ezzel semmit se keres, mert bekerülési áron adja.

És ezt ugye el is hisszük persze.

Jövedéki termék illegális kereskedelmével foglalkozik a munkahelyén.


Mondjuk engem speciel nem is érdekelne én úgyse kérek belőle ha ingyen adná se, csak amikor elsüti hogy „hát én ezen nem keresek“ akkor durran az agyam.


2018. febr. 11. 15:19
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy az ilyenek miatt mondják mit te? :D

Amúgy egy dolog világos itt csak, hogy gyűlölöd ezt a valakit.

2018. febr. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

"Nem lehet, hogy az ilyenek miatt mondják mit te? :D "ű


Ja értem szóval ős is tudja hogy fekete sávban mozog. Jövedéki termék illegális engedély nélküli kereskedelme.

Üzletszerűen.

Lehet leszek olyan jó és egy nav bejelentést megejtek.

2018. febr. 12. 10:55
 13/26 anonim válasza:
Biztos a Tec rajta üt a csávon:D:D max nevetnek egy jót a leveleden.
2018. febr. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

1. Az teK és nem teC....

2. Nem a Tek, mi köze hozzá. A nav. és nem rajtaüt hanem próbavásárlást tart majd átadás után megkérdi hogy és a számla....


ennyi.

2018. febr. 12. 12:07
 15/26 anonim ***** válasza:

Számla???

Saját pálinkádat max. falusi turizmus keretében értékesítheted.

Baromira kíváncsi lennék arra, hogy mennyiért ad el egy litert, mert szerintem elvagy tévedve. Eleve az, hogy "pancsoltnak" nevezed azt a pálinkát, amiről kvázi fogalmad nincs, hogy minőségileg hol helyezkedik el, ez semmi másról nem árulkodik, mint mérhetetlen utálatról, tőled, kollégád irányába. Nem igazán vagyok kibékülve én sem azokkal, akik eladják a pálinkájukat, de feljelenteni sosem jelentenék fel senkit sem.

1 liter pálinka előállításához legalább 10 kg gyümölcs, de az igazsághoz sokkal inkább közelít az, hogy 12-15 kg gyümölcs kell, fajtától függően akár 20-30 kiló is. Cefrekészítésnél egyszeri beruházás, de mindenképp költség a cefréző edények, kotyogók, mérőeszközök.

Állandó költség a felhasznált kezelő anyagok, (pektinbontó, élesztő), töménytelen mennyiségű víz az állandó mosogatás miatt, fertőtlenítő szer, (ha valaki kicsit igényesebb és kényes arra, amit csinál).

Befektetett munka mire lesz cefre alapanyag lehet akár irdatlan is, ha egy emberre hárul, fák gondozása, bizonyos esetekben akár permetezése, gyümölcs betakarítása, tisztítása (megint csak víz) magozása, zúzása, darálása, (egy szóval pépesítése), erre tavasztól minden hétvégéd rámegy (ezt szeretni kell csinálni, mert haszon reményében tök fölösleges, az nincs, tök mindegy mi módon értékesíted, kilóra, literre, a liter is tök mindegy miben van mérve lében vagy alkoholban, amennyi gyümölccsel 1 ember "eltud bánni", abban a mennyiségben nem bír haszon lenni).

Most tartunk a cefrénél. Ha kész a cefre, ami egyszeri beruházás, nyilván a főző, vegyünk egy tök minimális, 25L-es főzőt, (100 ezer HUF), eprüvetta stb. Ami állandó költség, víz a mosogatáshoz, a hűtéshez. Tüzelőanyag, ami lehet fa, lehet gáz, lehet villany. Csináltunk 100L cefrét, nem cukroztuk, (max. 2-3%) mert pálinkát főzünk. 25L-es a főzőnk, amit úgy értettem, hogy nettó ennyi, szal ennyit bele is tudunk tölteni. 25L cefre alszesszé főzése 4 óra. Cefre ki, új be, ezt ugye eljátsszuk 4x. Az 4x4 azaz 16 óra. Feltesszük az alszeszt finomítani, ez belefér 1 körbe, 4-5 óra. Ehhez hozzájön a kirámolás, elrámolás, mosogatás, kb. 25 óra állandó főzéssel eltöltött idő, és 20-21 órát ment a villany, égett a tűz, égett a gáz.

Ha ez kész be kell fokoljuk, ehhez desztillált vizet használunk. Deszt. víz 2L 900-1300 Ft között mozog, patikától függ, ééééés lett (megint csak gyümölcstől függően) 3-12 liter pálinkánk!

Üveg 150-300 Ft, címke+dugó+kapszula kb. 150 Ft.


Na ezt összegezvén egy dolog biztos, hogy a kollégád nem nyerészkedik a pálinkájának eladásával, de az egészen biztos, hogy egy komplett idióta, hogy eladja. Ezt add át neki légyszíves, amikor felhozza azt, hogy nincs rajta nyeresége. Én azt elhiszem, hogy nincs, de egy idióta, hogy eladja!

Szoktak engem is zaklatni ismerősök, kollégák, hogy nem adok-e el 1-2 litert. A válasz nagyon régóta az, hogy nem, jössz, megkínállak, de nem adok!

Régen egyszer előfordult, hogy annyit nyaggattak vele, hogy adtam el belőle, aztán utánaszámoltam, hogy mekkora egy idióta vagyok, hogy adtam el belőle, csak adni kellett volna, mert így miután rájöttem, hogy nem érte meg, nagyon nehéz volt vele másodjára megértetni, hogy NEM.

Van módja annak, hogy keress vele. Gyümölcsöt veszed, (a lehető legtrehányabb módon) nem tisztítod, nem magozod, összedobálod, leforr, főzeted(!) és felgyülemlett pet vagy boros üvegekbe értékesíted, úgy működhet a dolog, de nagy haszonra akkor sem kell számítani, 600-1000 Ft/liter. Ha így keresel vele 30-40 ezret, akkor az aztán tényleg tök megérte. Mi az a 30-40 ezer? Egy szar, egy semmi! Egy kör a Tescoban és már el is tűnt, aztán hazaérvén az idegességre való tekintettel még egy felest sem tudsz bedobni. Szóval egy hülye a kollégád, akárhonnan is nézzük!

2018. febr. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

"Mi az a 30-40 ezer?"


Egy közmunkás 57-et kap egy hónapra.

És abból él.

2018. febr. 13. 12:29
 17/26 anonim ***** válasza:

:D per év!

Tehát én úgy számoltam, hogy kollégádnak van 30-40 L pálinkája 1 évben, ennyit bír vele összeseftelni 1 évben ha eladja. Nem havonta! :D Azért az már elég jó fizetéskiegészítés lenne, tény, de ahhoz 480 L pálinka kellene, ennyi egy üzemben van.

Nézd, egyébként félreértés ne essék, mint írtam én sem vagyok jó véleménnyel azokról, akik eladják a pálinkájukat, nem védeni szeretném a kollégádat, csak annyiban adok neki igazat, hogy nem éri meg eladni. S hogy miért adja el? Mert hülye! Miért olyan nehéz elhinni, hogy hülye, ha egyszer ennyire utálod? Ált. ilyen esetben ezt könnyen feltételezi az ember. Csak azért próbáltalak erről meggyőzni, mert azt írtad, egyedül ez zavar, hogy azt állítja ez neki nem éri meg. Anyagilag nem... Nem hinném, hogy kibékülsz azzal, amit írok, de azért éri meg neki, mert lehet valaki a kollégáid között, lehet az a srác, aki hoz pálinkát, lehet fontos ettől, figyelhetnek rá ettől, lehet könnyen a része a közösségnek, amit lehet, hogy pusztán a személyével sosem ért volna el. Hát nem gáz és sajnálatra méltó inkább ez, hogy ilyen eszközök kellenek ahhoz, hogy ezt elérje?

Neked megy enélkül vagy azért vagy dühös, mert őt emiatt jobban kedvelik? Ha megy enélkül, akkor engedd ezt el, ne dühöngj rajta. Ellehet igazítani mindenkit úgy, hogy aztán nem nyaggat a hülyeségeivel, megmondod, leszarod a pálinkáját.

2018. febr. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

"Neked megy enélkül vagy azért vagy dühös, mert őt emiatt jobban kedvelik?"


Ez egy munkahely szted milyen magasból szarom én le ki kit kedvel.... ez nem család. Meg is dögölhet az összes tőlem.

2018. febr. 13. 17:27
 19/26 A kérdező kommentje:

"Mi az a 30-40 ezer"


40E / év? LOl elmegyek feketén takarítani lomtalanítani és 20-at megkapok /nap családi ház takarításra PER NAP!!

2018. febr. 13. 17:28
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, már akkor sejtettem, hogy orvoshoz kéne menned, mikor leírtad, hogy "hm?". Valamiért a "Hm?!?!?!" emberekben annyi levezetetlen feszkó van, belekötnek az élő fába is.

Nekem vannak az avonos kolléganőim, igen, azt állítják, nem keresnek rajta, csak továbbosztják. Őszintén nem érdekel, hogy keresnek-e vele, vagy sem, csak engem hagyjanak békén vele. Békén is hagynak, így semmi gondom nincs velük.

Azt magyarázd már meg, hogy miért baj, hogy eladja a pálinkáját? Megbüntetné a NAV? Lehet, hogy büntetne, ha ráhívnád, de az is lehet, hogy téged röhögnének pofán. Csak tényleg azt magyarázd el, hogy neked miért fáj az, ha keres rajta? Árt neked ezzel? Megkárosít téged? Hm?????????

2018. febr. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!