Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A főnökötök mit szólna ha...

A főnökötök mit szólna ha előjel nélkül felmondanátok? Marasztalna vagy vállat vonna és tojna rá?

Figyelt kérdés

Ha évek óta dolgoznátok egy helyen és minden előjel nélkül felmondanátok, a főnökötök mit szólna?


- megpróbálna marasztalni akár azonnali béremeléssel

- vagy tojna rá vállat vonna kitöltené a távozó papírokat és csók?


2018. júl. 25. 06:54
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Nálam azért ledöbbenne, de fizuemelést biztos nem ajánlana. Ahogy az eddigi felmondókat veszem, nálunk halálosan megsértődnek, hogy, hogy mer az ember jobbat találni, mint ez a munka? Én teljesen pótolhatónak látom magam, bár némileg több munkát megcsinálok, mint a többiek. Ennek ellenére biztos nem édesgetnének, hogy maradjak, ahhoz túlságosan megharagudnának...
2018. júl. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a munkával nem volt gond, egyszerűen a fizu volt baromi kevés. Mikor felmondtam a főnököm teljesen kiakadt. Kizárt lett volna az utódomat a felmondási időm alatt betanítani. Még aznap visszahívott az irodájába kicsit higgadtabban. Megkérdezte miért megyek el. Nálam tényleg csak a pénz játszott. Mondtam, hogy ezért, kérdezte mennyiért maradnék. Bemondtam azt az összeget, amit az új helyen ajánlottak. Azt mondta ekkora összeget le kell beszélni a nagyfőnökkel. Másnap reggel hív, hogy megvan a pénz, de sajnos feljebb kell lépjek hozzá a ranglétrán, elvállalom-e. Elvállaltam azóta itt vagyok. Hogy jól döntöttem-e anno, majd kiderül.
2018. júl. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Én így mondtam fel 3 év után pár hónappal ezelőtt. Ha a közvetlen felettesemen múlt volna, akkor próbáltak volna marasztalni, de felsőbb szinten ez nem lett elfogadva, nem volt rá elég pénz a költségvetésben. Annyit szarakodtak a második negyedévi költségvetéssel, hogy fel se vettek a helyemre senkit, miközben én alapból 2 ember munkáját végeztem.. Rá is fizettek, most ezerrel teszik ki a hirdetést, mert belefullad az egész csapat a munkába, az egész csapat teljesítménye akkorát zuhant, hogy már a felsővezetőknek is szűrja a szemét (jóban maradtam pár volt kollégával és a volt főnükömmel is, onnan tudom). Igazából nem osztott nem szorzott volna, ha próbálnak magasabb fizuval ott tartani, nem a fizetés miatt mondtam fel, így is sokat keresek, szóval fizethettek volna akármennyi pluszt, akkor se maradtam volna ott. Máshol olyan szakmai lehetőséget kaptam, hogy nagy butaság lett volna esetleg visszatutasítani csak a pénz miatt.
2018. júl. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Én hirtelen költözés miatt mondtam így fel. A főnököm (férfi, kopasz, olyan igazi kemény pasi) elsírta magát mikor elmondtam neki. Mivel komoly okról volt szó, megértette, de azt mondta bármikor visszamehetek oda dolgozni.
2018. júl. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

"...és csók?"


Ez már megint a munkaügyis.

2018. júl. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Munkahely, hozzállás és beosztás függő. Mennyire pótolhatatlan az ember.

Én azt gondolom, hogy a jelenlegi főnököm nem örülne, megpróbálna rádumálni, hogy maradjak. A nagyfőnök is, de annyit talán nem ér neki, hogy fizu emelést ajánljon. Megjegyzem így sem keresek rosszul, tehát ha elmennék, akkor valószínű nem ezért mennék, így nem tartana vissza 50 ezer plusz sem.

Eddig szerencsés volt, mert akárhányszor gondoltam úgy, hogy nem bírom tovább idegileg és ezt közöltem velük, mindig "segítettek" a helyzetemen és próbáltak javítani a feltételeken. Szóval nem panaszkodhatok, jelenleg jól érzem magam a helyemen.

2018. júl. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!