Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek mi számít alacsony...

Szerintetek mi számít alacsony, közepes és magas fizetésnek? Mennyi az a havi összeg, amivel elégedettek lennétek?

Figyelt kérdés
Tavasszal érettségiztem, jelenleg OKJ-n tanulok, logisztikai/szállítmányozási ügyintéző szakirányba, és ha sikerül elvégeznem, akkor valószínűleg ez irányban fogok elhelyezkedni. Így, hogy végül is hamarosan belépek ha minden jól megy, én is a nagybetűs életbe, egyre többet foglalkoztatnak az ilyesmi kérdések. Azt hallom az ismerőseimtől, hogy akik ilyen papírral dolgoznak ebben a szakmában kb. 160 ezer ft körüli összeget vihetnek haza havonta. A szüleimmel élek, szóval ez úgy gondolom egy teljesen jó összeg, 20 évesen kényelmesen elvan belőle az ember, kicsit adnék a rezsibe, a többit pedig magamra el tudnám költeni. Na, de ha később lenne egy komoly kapcsolatom, és családot szeretnék alapítani, gyerekek stb., akkor már egyből nagyon kevésnek tűnik ez a pénz. Nem hogy szórakozgatni nem maradna, de még a kötelező dolgokat se tudnám szinte megvenni/kifizetni. Ti hogyan látjátok ezt a dolgot?

2018. szept. 23. 10:20
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó elárulod mit dolgozol?
2018. szept. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 anonim ***** válasza:
69%

A havi bevételem nettó 175 ezer forint + cafeteria.

Budapesten élek, a lakás saját.

Egyedülálló vagyok.


Ha nincs nem várt extra kiadás, hó végén 20-30 ezer is marad.



Szerintem az alacsony (és nyilván ismerősök, barátok példáját is látva alakult ki bennem az a vélemény) nettó 100 körül, közepes nettó 160-200, 200 felett szerintem magas, sajnos vagy nem sajnos.



Nekem nincs 50 ezer a rezsim, pedig nyáron hűvös van, télen még túl erős is a házközponti fűtés, radiátorokat kapcsolok ki, jó multimédia előfizetésem van, ami nem elég, hanem sokszor sok is, felét nem használom ki.

Kajából nem a legolcsóbbat veszem, jó teák, gyógyteák, szinte kizárólag csirkehús. Bár itt lehet sokat spórolok, mert Szép kártyán felül otthon főzöm meg a benti ebédem, reggelit meg otthon eszek, nem szeretek pétsütizni.

Ottonülős vagyok, így nem vagyok annyit társaságban, mint az átlag, de ha igen, akkor lecsúszik pár sör, deci bor, süti, kaja.



Jó, nyilván gyerekkel nem lenne ez elég, ha lenne férjem és mindketten ennyit keresnénk.

Jó, nyilván szívesebben vennék több új ruhát vagy ha a tizenplusz éves háztartási gépek miatt nem kellene aggódni...


Viszont nem is katasztrófa.

2018. szept. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
100%
11# belföldes kamionsofőr vagyok.
2018. szept. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem az átlag olyan 180-250 ezer, az alatt kevés, és olyan 300 ezertől felfelé sok.

De pl a tesóm (programozó) keres havi 600 ezret, én meg 260 ezret nettó + cafatéria mindkettőnknek. Csak míg én doktorival (állami helyen, de imádom) csinálom ezt, addig ő egy félbehagyott egyetemmel keres ennyit.

2018. szept. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
15%

300 nettó??? 2 diplomával tizenévvel a hátam mögött 190 a bruttóm, 120 a nettómn, és a két kezem összeteszem hogy egyáltaléán van állásom. Ha innen el kéne jönnöm hova mennék? gyárba nettó 90ért? Kb oda.


300 nettó.... ki keres annyit. Senki.

2018. szept. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
50-140 ezer között alacsony, 150-200 már egész jó, 200 ezer fölött már ugrálnék örömömben, de mivel ezt a jelenlegi szakmámmal lehetetlen lenne megkeresni, ezért váltani fogok.
2018. szept. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 anonim ***** válasza:
90%
Milyen két diplomával lehet olyan keveset?
2018. szept. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 anonim ***** válasza:
90%

"Milyen két diplomával lehet olyan keveset?

"


Államig és szoc terület.

Ha nem hiszed gugli beír szoc ágazat ágazati bértábal és láss csodát. Ott van feketén fehéren.

És még azt se lehet mondani miért nem megyek máshova. Mert ágazati bér így mindegy hova megyek az rszágban mindenütt ennyi forintra pontosan (közszféra)

2018. szept. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:

“300 nettó.... ki keres annyit. Senki“

Na megerkezett az agazati netto 120as szocmunkas:DDDD Kepzeld, nagyon sokan keresnek netto 300at, ami meg nem tul nagy fizu ugyebar.

2018. szept. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:

" Kepzeld, nagyon sokan keresnek netto 300at,"


Igen. Sőt még felette is....

És még sokkal többen felét se...


Amikor (KSH adat) a 4 milliós magyar munkaerőpiacon kb 800.000-en (durván a negyede a piacnak) minimálbéresek??


Nem hiszed? Nem kell elhinni. Utána kell nézni.

2018. szept. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!