Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek mi számít alacsony...

Szerintetek mi számít alacsony, közepes és magas fizetésnek? Mennyi az a havi összeg, amivel elégedettek lennétek?

Figyelt kérdés
Tavasszal érettségiztem, jelenleg OKJ-n tanulok, logisztikai/szállítmányozási ügyintéző szakirányba, és ha sikerül elvégeznem, akkor valószínűleg ez irányban fogok elhelyezkedni. Így, hogy végül is hamarosan belépek ha minden jól megy, én is a nagybetűs életbe, egyre többet foglalkoztatnak az ilyesmi kérdések. Azt hallom az ismerőseimtől, hogy akik ilyen papírral dolgoznak ebben a szakmában kb. 160 ezer ft körüli összeget vihetnek haza havonta. A szüleimmel élek, szóval ez úgy gondolom egy teljesen jó összeg, 20 évesen kényelmesen elvan belőle az ember, kicsit adnék a rezsibe, a többit pedig magamra el tudnám költeni. Na, de ha később lenne egy komoly kapcsolatom, és családot szeretnék alapítani, gyerekek stb., akkor már egyből nagyon kevésnek tűnik ez a pénz. Nem hogy szórakozgatni nem maradna, de még a kötelező dolgokat se tudnám szinte megvenni/kifizetni. Ti hogyan látjátok ezt a dolgot?

2018. szept. 23. 10:20
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
92%
És meg mielőtt valaki megtámad: az utolsó fillérig tisztességesen adózunk mert szerintem annak kell a többet adni a közösbe aki meg tudja ezt tenni. Nem minden vállalkozó adócsaló roh.adék. Csak a 90%.... Mi romantikus kisebbség meg sz..unk miattuk extrán.
2018. szept. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
90%
És alkalmazott van abban a vállalkozásban,és ha van ő mennyit kap?
2018. szept. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
0%

Hagyjuk már ezeket a kamukat. én meg 14 éves vagyok, agysebész és olimpiai bajnok mellette szárprogramozó és kétmillió eurót kapok /hó de szétosztom a szegényeknek....

haygjuk már.

2018. szept. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:
90%
Igen a csóró irigyek fő ismérve, igaz utolso?
2018. szept. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
90%
Vállalkozó válaszoló: nincs alkalmazott, magunk végezzük a munkát teljes mértékben. Nem kis részben azért, mert már 1 alkalmazott esetén se érné meg az egész... :/
2018. szept. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
94%
33-as, engem teljesen hidegen hagy, hogy elhiszed-e amiket írok. Ez a te egyéni magánügyed, nem tudsz vele megbántani.
2018. szept. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:
0%
ki a tokom akar egy anonim forumon egy vadidegent megbantani???:lol lol csak leirtam h tudd: kamu!!! szavadat se hiszem. itt mindenki agysebesz meg vallalkozo . persze. mese habbal.
2018. szept. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:

Burkoló napi bére 20-50 között van.

Festő 15-35 napi.

Házi orvos 650-1500 havi

Ezek neked senkik. :)


300 több, mint amit TE keresel, attól az még nem SOK.

Nézz szét albérletek között. Van, aki 8 lakást ad ki BP-n, havi 2misi bevétel.


Akkor nézd meg a stadion építőket, a politikusokat. Azok miért keresnek ennyit?


Mindenkinek a saját szintjén van a sok-kevés.


Nővéremnek 6 diplomája van. Munka nélküli. Node milyen diplomája van? Csupa szabad bölcsész, művészet töri, népműveszet, cigány történelem, báb színház történelem, hasonlók. Ezekkel mégis milyen értéket tudna teremteni, amikor az embereknek nincs pénze kultúrára? Miből tudna megélni?

Neked is van 2 diplomád. Ügyi vagy! Értesz is valamihez, vagy csak szeretnél néhány piros pontot és kaptál egy diplomát? Mert ebből a fajta emberből rengeteg van. Azt hiszi, hogy a diploma érték és fizetés jár a semmit tévesért a diploma után.


Még egy informatikus végzettségű sem fog fizut kapni, ha nem tudja megcsinálni, csak amit az egyetemen tanult. Két egyetem, amire ez érvényes : mezőgazdasági és orvosi szakok.

Csak a diploma nem értek.


Nekem havi munkába járás 170 ezer. Ebből 40et támogatnak. Ezen felül albérlet elég olcsó 100 ezer. Kondi bérlet 4800 egy hónapra. Cipőm addig hordom, amíg ki nem lukad több helyen. Ha csak egy luk van rajta, még használható. Nem gondolom, hogy 300 sok. Tekintve, hogy abból a kaja nem jönne ki. Mindenkinek mások a kiadásai és a bevételei.


Mindenesetre ugyan ezért a munkáért 1 határral odébb 8x-12x annyit fizetnek.

Azaz a jelenlegi fizu nagyon kevés!

Sőt! Romániában is többet ér a munka, mint itthon.

Csak mocsok lusta vagyok külföldön dolgozni. ;(

2018. szept. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
100%

Miért is olyan elképzelhetetlen, hogy vállalkozó a válaszadó?

Eleg sok olyan vállalkozási lehetőség van, ahol az elején elég a szellemi tőkét befektetni és már termel is a vállalkozás.

A havi 1m körüli bevétel egy ilyen esetben nem extrémen magas és a válaszoló teljesen alazatosan beszélt a munkájukról, nem fennhéjázva, nagy mellénnyel.

Akinek ez kamu az tipikusan az a fajta ember, aki sír az alacsony fizetése miatt és aki jobban keres, mint ő az rögtön kamuzik vagy adócsaló.

Jó lenne rádöbbenni, hogy saját magunk intézzük a sorsunkat, az hogy s"@^ az egy ember miatt lehet, saját magunk miatt.

(Írom ezt úgy hogy dolgozom (net. 200-300 között keresek), van egy másfél éves gyerekem, levelezőn tanulok (új területre, kedves allami szférás válaszadó:programozásra képzem magam) és van egy friss vállalkozásunk a párommal.

Csak akarni kell nem sírni...

2018. szept. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
100%

Na most mihez képest.

Van, akinek már egy 150000 is már nagyon kiemelkedőnek számít; de még azzal se megy túl sokra. Amúgy most bruttókban gondolkodok. Tehát akkor álmodhatna nagyobbat is. Egy 300000-s az már jobb, de még az sem az igazi; de az már rendben van. De mondjuk most egy főt képzeltem el mondjuk 2 gyerekkel, vagy 3-mal. A 400000 az már vállalható, tehát amiatt már nem kéne a külföldi országok előtt szégyenkeznünk; és az már úgy egy rendben lévő fizetés is egy főnek; családdal vagy nem családdal, ezt most nem gondoltam végig. De ha 400000-t mondunk külföldieknek, az már ott előttük vállalható. De még valami nyaralást is légyszi vegyünk már bele, évi egy alkalmat legalább; akkor pedig 500000 az lenne a normális. És ezt mindenki megkapná, attól függetlenül, hogy közmunkás, vagy egyéb. Akinek meg épp nincs munkája , lehetne segély, arra nemtom, mennyit adnék. De élhető összegnek kéne lennie. Meg amúgy mondjuk azért jó, hogyha próbálkozik álláskereséssel, de ezt meg ugye nem lehet ellenőrizni. Viszont, ha próbálkozik is, meg nem is talál, mert pl már túl öregnek találják, és egy fiatalabbat vesznek fel, már az is más tészta. De nemtom, mondjuk egy 60000-t talán adnék annak is havi szinten. Hogyha ő egymaga van, ha vannak gyerekei is, akkor többet. Mondjuk ha egy főre ennyi, akkor mondjuk van két gyereke, és akkor ehhez még kétszer ennyi. Ha egy fő ellátására 60000-t számolunk. Na szal 500000Ft fizetés az már normális lenne; ha ennyi lenne a minimálbér. 700000-s fizetéstől már talán mondható gazdagnak valaki. Mondjuk ha több gyerekre, mondjuk 5-re is van neki annyija. De mondjuk ha 5 gyereke van, akkor az talán megintcsak nem annyira sok. De egy főre, 700000 FT fizetéssel már gazdag. 800000-től meg talán ha már gyereke is van, akkor is kwa gazdag!!!!:D Vagy akkor mondjuk lehet, hogy csak 850000-től havonta, nem tudom:):)

2018. szept. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!