Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sikertelen beilleszkedés után...

Sikertelen beilleszkedés után maradni a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen. 3-4 hét után a lánycsoport, akik közé ültettek (irodai munka) elkezdtek kiközösíteni. Úgy éreztem, hogy teljesen kizáródom a beszélgetésekből, egy idő után azt vettem észre, hogy megjegyzéseket tesznek rólam.. kibeszélnek, rajtam nevetnek, gúnyolódnak...nem tudtam érvényesülni. Rá is kérdeztem..de természetesen azt a választ kaptam, hogy nem rólam van szó..és hagyj csinálják azt amit akarnak. Szinte kiközösítettek teljesen...hetekig-hónapokig úgy néztek rám, mint egy leprásra. Tudom, hogy minden körülmények között ki kell álljunk magunkért, de nekem nem ment. Teljesen magam alatt voltam..

Helyileg már távolabb ülök azoktól a kollégáktól néhány asztallal, nincsenek a közvetlen környezetemben. Mintha leszálltak volna rólam..a korábbi "zártság" helyett érzek némi nyitást felém..de rosszul esik ez az egész..


Ti mit tennétek a helyemben? Próbáljam elfelejteni, ami történt és tegyek úgy, mintha mi sem történt volna..vagy tartsam a 3 lépés távolságot?


Mi a véleményed?

Ha esetleg van hasonló tapasztalatod, kérlek írd meg azt is, hátha tudok egy kis erőt meríteni! Köszönöm!!


24/N



2018. okt. 23. 23:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon rossz volt az előző helyemen a "bemutatkozásom" ; épp depressziós voltam nagyon durván egy szerelmi bánat miatt és nagyon furcsán viselkedtem. Kb a főnökök is féltek tőlem. Aztán, amikor sikerült valamennyire kilábalnom az egészből, csodálkoztam, hogy miért vagyok kirekesztve. Elhiheted, hogy nem én voltam a legkedvencebb ember az intrommal :D , de nem hagytam ott a helyet; hagytam időt a dolgoknak, az alap arcoamt mutattam mindenkinek, amit nem csúfítoitt a depresszió és hamar az igazi, egészséges oldalamat ismerhették meg, ami már impoált mindenkinek, szimpátiát keltett bennük és vonzotta a barátokat.


Ezt azért írtam le, mert ha egy szellemileg visszamaradottként viselkedő, olykor nagyon rémisztő modorú személy jogosan lett kirekesztve és ebből kilábalva tudta az igazi, kedves oldalával elnmyerni a szimpátiát, akkor minden lehetséges. :)


A helyedben én a kolléganőiddel tartanáma 3 lépést és más kollégák felé nyitnék - akár más irodában is vagytok. A kezdetekben. De fokozatosan magamhooz engedném őket. Majd kialakul így egy szint ami egészséges; ami optimális számukra is és számodra is.

2018. okt. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Próbálj meg egészen másképp viselkedni, mint eddig, hátha több sikerrel jársz úgy.
2018. okt. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
19%

Tisztelt Kérdező!


Egyházi irodai munkára nem gondoltál még? :)


(Nem állítom, hogy ott sem próbálnak majd kiközösíteni - de nagyobb az esélye, hogy hamarabb be- illetve elfogadnak!)


Ui: az sem hátrány, hogy hamarabb Megfelelő Társra Találhatsz - ha vágynál egy Párkapcsolatra!

2018. okt. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

semmiképp se barátkozz ezekkel a nőkkel. nézz át rajtuk.

és valakinek írnám, hogy van olyan, hogy ok nélküli kiközösítés. Pontosabban az ok az, hogy te később jöttél :D Velem is már előfordult. És igen, nők csinálják.

2018. nov. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

16 éves tyúkokkal kerültél egy irodàba? Vagy ovisokkal? Mert azoktól még elnézhető lenne az ilyen fogyatékos,dedós viselkedés.

Bàr sajnos a magyar nem egy kultúrnép és ebből a taposni való típusból minden munkahelyen ott van legalàbb egy.Engem borzasztóan fàraszt a legtöbb ember,elég antiszoc vagyoj és munkahelyen örülök is,ha nem keresik a tàrsasàgom.Úgy vagyok vele,csak kollégàk.Elvagyok egyedül is.Szóval én nem bíznék ezek utàn bennük,hiàba közelednek.Tàrgyilagos lennék velük és nem keresném a tàrsasàgukat.Màr elég jól bemutatkoztak.Ezek nem jó emberek és nem is lesznek azok.

2018. dec. 10. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Szalag mellett is dolgoznak ilyen típusú selejtek.Mondom,mindenhol vannak.Csak ott még inkàbb észrevehető,ahol csak nők dolgoznak.
2018. dec. 10. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Van sok ilyen kérdés. Pl ez: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..

Olvasd el. Sajnos másoknak is ugyanezt át kell élni. Szörnyűek a női munkatársak. Hiába okoskodnak itt néhány. Egyébként meg nem minden irodai munkás kap 300 ezret. Jó is lenne. Én is irodában dolgozok, közel nem kapok ennyit. Ja meg irodában nem lehet elfáradni? :D Persze, csak a szalag melletti munka a munka természetesen. Szánalmas emberek vannak itt.

2018. dec. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Rendesek vagytok!
2018. dec. 10. 20:59
 19/21 anonim ***** válasza:

Egyébként az a fura ebben,hogy ennek ellenére ott vagy 1 éve.Mert unokahúgommal is ugyanez van általában.Ő tolja a melót,telefonál 3 nyelven,szervez,prezentál 3 nyelven,utána elmegy ebédelni gyorsan,majd vissza dolgozni.

Erre jelentik a többiek a próbaidő végén,hogy nem igazán szociális és ezért 4-5 hónap után mindenhol felmondanak neki.Mert ezeken a helyeken ugye szét van erőltetve ez a mi egy csapat vagyunk téma.

Tanácsom igazából nincs,csak ez a sztori.Kellemetlen helyzet ez az biztos.De kitartást és sok erőt kívánok neked a helyzet megoldásához,mert azt írod,hogy azért már nem teljesen zártak,vagy a lépéshez egy új dolog felé.

2018. dec. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Katasztrófa, hogy a nők mit csinálnak egymás között. Férfi vagyok, több női munkatarsam van. Ha sokan vannak együtt akkor mindenki szeret mindenkit látszólag. De ha mondjuk konyhában összefutok 1-2-vel akkor sokszor kibeszélik, háta mögött szidják aki épp nincs jelen.
2018. dec. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!