Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek melyik munkahelyen...

Szerintetek melyik munkahelyen tolerálnák azt, hogy elég elvarázsolt vagyok?

Figyelt kérdés

Most küldtek el próbaidő után, azzal az indokkal, hogy elég lassú meg szétszórt vagyok, és ezt tudom is magamról, tényleg sokszor elfelejtek dolgokat vagy összekeverek, túlságosan elmerülok a gondolataimban, pepecselek, elejtek dolgokat.


Minden álláshirdetésnel olyan embert keresnek, aki pörgős, precíz, képes egyszerre több dologra is odafigyelni, nagyon ritkán hibázik, feltalálja magát. Én viszont elég bénának és ügyetlennek érzem magamat sokszor.


Szerintetek mit kellene dolgoznom, ahol nem lenne hátrány a jellemem? ( A kereskedelem nem jött be.)


22N


2018. okt. 30. 20:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Író, dekoratőr, tehát ahol kreatívkodni kell.
2018. okt. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Én pont ilyen vagyok, ezt úgy hívják hogy figyelemzavaros hiperaktivitási zavar (ADHD a a neve angolul, keress rá), genetikailag determinált, csak a legtöbben nem értenek a biokémiához, pszichológiához, orvostudományhoz ezért leegyszerűsítik és rád aggatják hogy lusta, figyelmetlen stb. Sokaknak gyógyszert kell szedni rá, gyerekeknél nagyon gyakori, de van mikor nem segít. Vannak olyan munkaterületek ahol nem számít, csak az általában nem ez az irodai, meg rabszolga-szerű, robotikus munkák. Csak pár példa ahol sok figyelemzavaros dolgozik: rendezvényszervezés, idegenvezető, színészek, művészetek, olyan hely ahol nem egy helyben kell ülnöd, vagy állnod, ami nem monoton, mondhatni inkább kreatív. Meg kell találnod ami kompatibilis az állapotodhoz. Még fiatalon tanulhatsz is nyugodtan valamit ami megfelelő.
2018. nov. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem magas IQ miatt nehezebb a koncentráció. Bejött az a módszer, hogy próbálok olyan munkát találni, ami érdekel és lefoglal. Ilyen volt pl az oktatás, aztán csoportvezető voltam, most meós leszek. Ezek mind érdekelnek és képes vagyok odafigyelni rá, mert érdekelnek. Persze ezek mind olyan munkakörök, ahol tudok magamnak szakítani néhány perc pihit, ha belesokallok.

Szóval szerintem próbálkozz olyan ágazattal, ami érdekel is.

2018. nov. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!