Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mondtak már olyat a munkahelye...

Mondtak már olyat a munkahelyen nektek hogy „ez van nem tetszik majd elmész 20an vannak a helyedre“? Mit reagáltál?

Figyelt kérdés

És ugye a sztorihoz hozzá tartozik, hogy jogos dolog miatt vettétek elő a főnököt (2 havi túlórapénz lóg a levegőben de azért további túlórákat várna el) én meg megklrdeztem hogy tőlem is elfogadja úgy a túlórát ahogy ő fizeti? Több hónapos csúszással ráér az majd jelszóval?

Erre mondta "ez van nem tetszik majd elmész 20an vannak a helyedre“.

Én meg erre mondtam hogy oké akkor az a 20 ember beállhat a helyemre túlórázni. És eljöttem műszak végén.

Ez pénteken volt, mi lesz belőle hétfőre nem tudom.


2018. nov. 17. 14:08
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Biztos van ilyen is.

Viszont ahol en dolgozom ilyen nincs, es nem is lesz.

2018. nov. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt olyan melóm, hogy 9:40.kor felhívtam, 12:00 körül felvettek. Este 6.-kor kezdtem, bírtam kb 2 órát. Azóta is rendszeresen hirdet az étterem.
2018. nov. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
A túlórát legalább 24 órával előre közölni kell. Megkérdezhetnek akkor, az utolsó pillanatban is, de el kell fogadnia, ha nemet mondok, nemhogy még fenyegetőzzön. Nekem is volt már olyan főnököm, aki a túlórapénzt kézbe fizette, és mindig úgy kellett könyörögni neki, többször elhajtott, hogy most nem ér rá, dolga van. Nos, nekem is dolgom volt, amikor túlóráztatni akart. Aztán ezen volt egy összebalhézás, ami az elküldésemhez vezetett, de nem bántam, akkorra már elég kész voltam idegileg.
2018. nov. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
79%

Mondtak hát. Még a legelső melóhelyemen.

Nekem az volt a válaszom, hogy "oké, mutatsd azt a 30+ embert, aki ezt a fostos munkát ennyi pénzért elvállalná.". Nem vártam meg, mit reagál, felmondtam (azóta is csak csökken a létszám.. :D).

Sok baltafejű papucshuszár próbálja ezzel a mondattal irányítani az alá beosztottakat, de legtöbbször nem sikerül megijeszteni a kisembert. Legalábbis velem senki nem fog így beszélni.

2018. nov. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
59%
Meg ugye olyan is van, hogy ha határozott idejű contracttal dolgozol, hogy a főnök elkezd fenyegetni, hogy nem hosszabbít meg a lejártával, ha nem túlórázól, vagy bármit nem úgy csinálsz, ahogy ő akarja. Na, én ilyenkor kezdenék kapásból új állást keresni, aztán meg hadd csodálkozzon, hogy komolyan vettem, amit mondott.
2018. nov. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

"Megkérdezhetnek akkor, az utolsó pillanatban is, de el kell fogadnia, ha nemet mondok, "


Ja.... és ha nem így van? Ha közli hogy túlóra maradsz ha nem akkor holnap már ne gyere? iylet is hallottam már.

2018. nov. 19. 10:48
 17/25 anonim ***** válasza:
16: Akkor munkaügyi bíróság, ugyanis ilyen indokkal nem küldhet el azonnali hatállyal. De látom, te Balázska vagy. És valahogy nagyon ráérsz munkaidőben itt írkálni, és érdekesmód arról semmit nem írsz, hogy végül mi lett a fejlemény.
2018. nov. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

ugyanis ilyen indokkal nem küldhet el azonnali hatállyal."


és majd gondolod olyna hülye lesz hogy ezt írja be? beír az olyat hogy az életben fogást nem találsz rajta. van neki jogásza ezért tartja

2018. nov. 19. 19:44
 19/25 anonim ***** válasza:
Aham, de arról még mindig nem írsz, hogy mi történt. Mivelhogy alapból semmi sem történt meg.
2018. nov. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

"Mivelhogy alapból semmi sem történt meg."


Semmi nem történt eddig. Itt vagyok nem rúgtak ki, semmi se történt eddig valóban.

2018. nov. 20. 08:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!