Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy cég lehet olyan anyagi...

Egy cég lehet olyan anyagi helyzetben hogy már a karácsonyi vacsorára se futja neki? Vagy ez csak hozzáállás kérdése inkább?

Figyelt kérdés

A cégnél évekkel sok évvel ezelőtt volt úgymond karácsonyra:

-13. havi bér

- karácsonyi pénzjutalom

- ajándékcsomag

- dízsvacsora


És az évekl alatt szépen lépcsőzetesen minden eltűnt. Nem volt már 13. havi se pénz se ajéndékcsomag se, de a vacsora az maradt. Az indok mindig ugyanaz: anyagiak. Nincs pénz.

És idén eljutottunk oda hogy már karácsonyi vacsora se lesz. Ninc smár erre se pénz.


De létezik hogy tényleg nincs erre se pénz? Azért azt nehezen tudom elképzelni hogy egy tál kajára és egy pofa italra ne lenne pénze a cégnek, annaka cégnek, amelynek vezetője épp most vett 1 misiért új lovat a lovardájába (mert ám az is van neki) és mindezt perzse céges pénzből mi másból.


Szóval mit gondoltok? Nincs pénz vagy ez csak hozáállás kérdése? Nincs rá pénz mert nem szánnak rá pénzt inkább a vezetőség elkölti erre arra-pl a saját lovardájára amit persze a cég fizet?


2018. dec. 12. 08:28
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

" pusztuljunk el mindannyian."

Így van!!!! PUSZTULJÁL!!! Adok benzint és gyufát neked jó?

A többi a te dolgod.

2018. dec. 12. 19:12
 22/34 anonim ***** válasza:
Húha, csupa nagy betű, meg felkiáltójel. Mire számítottál, te kretén? Kiirod ide a felháborodásodat és a válaszolók egy emberként mennek es megnyúzzák a főnök új lovát, mert nem csinál neked karácsonyi vacsit, amire amugyse mennel?
2018. dec. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Nem. Arra számítottam ami be is jött hogy még megmagyarázzák hogy ez így van jól. Semmit az embernek, ott a nettó 110-120-as bér diplomás embereknek , több nincs elvársak szegénység van elvtársak-ja megjött a milliós lovacskám... nem baj majd a cég fizeti.....


és ez így van jól ugye???

2018. dec. 12. 19:19
 24/34 A kérdező kommentje:

"mert nem csinál neked karácsonyi vacsit, amire amugyse mennel?"


Újra elmondom ha ennyit sikerült felfogni akkor semmit se sikerült..te barom. Kit érdekel a vacsora? Senkit.

Arról beszélj hogy évekkel ezelőtt volt 13. havi és (évekkel ezelőtt) 100.000 kp jutalomként... mára nyoma sincs.



ezek a pénzek hol vannak? Nem kötelező? Hát nem.

És lovat venni kötelező?

2018. dec. 12. 19:20
 25/34 anonim ***** válasza:

Mindmáig nem értem ezt a diplomás hisztit. Miből van diplomád?


Én érettségimmel kb olyan előnyt szereztem rövid idő alatt, amit az akkoriban foiskolat, egyetemet valaszto tarsaim a mai napig nem ertek utol. Igen, a mekiben suti a krumplit, pedig mekkora arca volt, millios kiadasok a szulok reszerol, suli, albi, stb. aztan meg ott all 24-25 evesen 0 elet es szakmai tapasztalattal es veri az asztalt hogy neki sok penzt adjanak, mert hat a diploma...

2018. dec. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
nyilván nagyobb örömet okoz neki a ló, minthogy a te kezedbe adja a pénzt. :D
2018. dec. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

"tt all 24-25 evesen"


Hát a 25 éves korról én már 20 éve lecsúsztam.

2018. dec. 12. 19:32
 28/34 A kérdező kommentje:

" elet es szakmai tapasztalattal e"


20 éve melózok. ez a szar kis beszólás is mellé ment.

És akkor most jön a szar duma hogy "ne mondd már hogy...."

de mondom.

2018. dec. 12. 19:33
 29/34 anonim ***** válasza:

Ha meg 20 ev alatt odaig jutottal a doplomaddal meg a netto 120 ezreddel, hogy itt sajnaltasd magadat, akkor mar minek hozongeni? ez mar igy marad, fonok...

jobb ha tenyleg levadasszatok azt a lovat...

kiszalltam.

2018. dec. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

"Ha meg 20 ev alatt odaig jutottal a doplomaddal meg a netto 120 ezreddel, hogy itt sajnaltasd magadat, akkor mar minek "


És igazad van 20 év alatt jutottam a 120 ig!! Azt hiszed most viccesek mondtál de nem, kerestem én itt anno 50-60.000-et is!! Sok évig nettó 100 ALATT volt a bérem!

Igen, 20 év volt mire a mostani 120-as "álomig" eljutottam. és tudom ennél jobb már sose lesz de ROSSZABB az mlg lehet!! Ld közmunka 57-ért.

2018. dec. 12. 19:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!