Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 20-35 közötti irodisták, ti...

20-35 közötti irodisták, ti hogyan viselitek a munkahelyeteket, és a munkaidőt?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem dolgozni, kollégák ok, fizu ok, röviden. De ott ülök egész nap kötött munkaidőben, 23 nap szabival egy évben ami egy vicc, és úgy érzem magam mintha egy börtönben volnék. Egyszerűen zavar, hogy ott töltöm az egész életem, ülök egy helyben, tök értelmetlenül, sokszor motiválatlanul. Más is van így? Kollégák is teljesen kiégve...

2018. dec. 25. 12:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Pályakezdőként hasonlóan rossz érzés volt, most kb. 10 évvel később egy pillanat alatt elrepül egy nap, örülök, ha be tudok fejezni mindent 8 óra alatt és nem kell hazavinni. Rendszeresen sportolok, így nem érzem fárasztónak fizikailag, hogy végig kell ücsörögni a napot.
2018. dec. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
77%
Én nagyon megbecsülöm az irodai munkámat,mióta voltam gyárban....
2018. dec. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
82%

ne bántsátok a kérdezőt, én egyet értek vele. Dolgoztam én is irodában, 2 hónapig bírtam, nov.-dec. Egy építőipari cégnél voltam mezei irodista, lehet, az évvégi leállás volt az oka, de a 8 órából kb. 3 óra volt a munkám, a többi időben a kolléganőmet hallgattam - őt kedveltem -, ő műszaki rajzoló volt, de ha ő sem volt, akkor ültem és bámultam ki az ablakon. Azóta a kereskedelemben dolgozok, rohangálok egész nap, nekem ez való, a változatosság.

Nem vagyunk egyformák, a gyári monoton munka után ki tudja, hogy a dolgozó bírná-e az irodait? Mert irodai és irodai között is van különbség.

2018. dec. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

a szabadidőmet gyk, youtube és társaival töltöm sokszor


de tanulok is elég sokat főleg youtuberól, leírásokból, akár könyvekből


hasznosan töltöm az időt, én szeretem ezt az életet

2019. jan. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
2szer dolgoztam irodában. Unalmas, semmilyen volt. Ja és ha volt vmi óriási felelősség. Aki oda vagyott nem értettem. Többet nem ülök íróasztal mögé.
2019. jan. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
53%

23 nap miért lenne vicc? Mi vagy, kisiskolás?

értelmetlenül? A munkádnak nincs eredménye, vagy nincs elég munkád ami lefoglal, vagy szimplán nem szereted amit csinálsz?

2019. jan. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Igen, sztem egy vicc, már nem azért de sokkal több szabival is el tudja látni az ember a feladatát, simán megérettünk a 3-4 napos munkahétre is.
2019. jan. 21. 12:57
 18/18 anonim ***** válasza:

Kommentek olvsása nélkül.



Nehezen viselem.



21 nap szabadnapom van, ebből, amióta dolgozom, a következőkre ment el a zöme:

- Hivatalos ügyintézések, sok volt, haláleset miatt

- OKJ vizsgák (esti, isk.rendszeren kívüli vizsgái, 2 tanfolyamnak is)

- Forgalmi vizsgák, másodikra mentem át

- Szerelők

- Fogászat, nem mindig tudtam esti és hétvégi időpontokat kérni, kiíratni nem tudtam magam a kedves háziorvos miatt, de az meg pénzügyileg nem lett volna jó

- Állásinterjúk, persze váltani nem tudtam


A maradék ment pihenésre.


Fél nap szabadnap nincs.

Teljesen kötött munkaidő.

Ugyan az ebédidő csak 0,5 óra, nem 1, de hétfőtől-csütörtökig 8-tól 17-ig vagyunk, mert a péntek rövidebb. Nehéz elintézni bármit is, pénteken pedig a hivatalok és néhány bolt is hamarabb zár.


Nem is a heti 42,5 óra munkában léttel van a gond, hanem az elosztásával és a rugalmasság teljes hiányával.

Én pl járnék 7:30-16:00 között minden nap, pénteken is.


De szívesen dolgoznék heti 32 órát és oké lenne, hogy nyilván annyival kevesebb pénzért.


A 20 alapszabadság pedig igenis kevés.

2019. jan. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!