Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más hogy viseli el a mindennap...

Más hogy viseli el a mindennapokat ilyen kollégákkal?

Figyelt kérdés
Csak egy pèlda: bemegyek reggel,ahogy szoktam, köszönök. Nem szokták viszonozni,de még úgy se,hogy mellettük megyek el. Főnök se köszön vagy nagyon ritkán köszön vissza,de ő nem kezdeményez. Nem beszélgetek velük,eleinte próbáltam (5honapja dolgozok itt),de nem nyitottak és nem viszonozták soha,hogy vissza kérdezzenek. Csak akkor jönnek,ha érdekükben áll vagy valami kérdésük van. úgy egész nap csak az irodában ülök,sokszor úgy,hogy egy emberi hang se szól hozzám a 8 óra alatt,sztem azt se vennék észre,ha elpatkolnèk.A főnök a napok 90%ban rosszkedvű,sajnos nagyon negatív személyiség. Lélekölő, sivár környezet az egész. Nagyon nehéz így kibírni a napokat, persze a munka sem álom meló,de jófej kollégákkal jobb lenne.
2019. febr. 11. 09:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nálam is volt ez, de akkor gyakornok voltam, szintén multi pénzügy osztály. Fix 6 hónapos szerződéssel, az utolsó hónapban már húzgáltam a napokat a naptáramban, elég rossz volt.

Sztem próbálj mást keresni, mert ezt évekig bírni...hát nem is tudom, én tuti nem tudnám csinálni. Sok sikert és kitartást! :)

2019. febr. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek, bár nálam kevésbé volt sz.r a helyzet mint nálad, legalábbis ilyenkor jövök rá, mikor ilyet olvasok. Diákként voltam egy telefonos ügyfélszolgálatos munkán, annyi volt a szerencsém, hogy a főnökkel (aki mögöttünk ült) meg a többi diáklánnyal tök jól elvoltam, de ahogy ők hazamentek, vagy amikor nem jöttek be, akkor szörnyű volt. A többi dolgozó, akik már régebb óta ott voltak, egyáltalán nem voltak kedvesek, egyszer hallottam, hogy ki is beszéltek. Egyszer meg félhangosan azt mondta az egyik, mikor ültem a gép előtt csendben és dolgoztam, hogy biztosan az üres képernyőt bámulom. Nem tetszett nekik, hogy nem nyaltam a seggüket, meg nem kuncsorogtam azért, hogy szóba álljanak velem. Persze a későbbiekben elkezdtek nyitni felém, hogy rám sózzanak munkákat. Szóval mondom, nem volt olyan rossz a helyzet, mint nálad, mégis minden nap izgalommal a gyomromban mentem be, mert utáltam ezeket a helyzeteket, főleg azt, amikor a konyhába bementem enni, aztán bevonult egy nagyobb bagázs, akik mindig együtt ebédeltek, és akik sosem szóltak hozzám, ezért menekültem is ki olyankor. Volt, hogy inkább az asztalomnál ettem, csak ne kelljen a konyhába menni. Érdekes, hogy az összes egyetemista diáklány kedves volt, meg jóban voltunk, röhögcséltünk, kivéve a rendes dolgozókat. A férfi(fiatal huszonévesek voltak ők is) dolgozók rendszeresen nem köszöntek, simán reggelente elmentek mellettünk, ezért sokszor mi köszöntünk utánuk. Egyszer meg egy nagyobb cégnél voltam 1 napig szintén diák, hát az az egy nap elég volt ahhoz, hogy másnap már be se menjek.Szerintem az van, hogy értelmesebb vagy náluk, intelligensebb, vagy valamiért más vagy, és irigykednek rád, nem akarnak befogadni. Erre tudok gondolni. Én a helyedben más munkát keresnék, és csak akkor mondanék fel, ha megtaláltam. De lehet kerülnöd kellene a hivatalokat, meg multicégeket, mert szerintem a legtöbb ilyen munkahelyen ez van.
2019. febr. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Én személy nagyon lelkizős vagyok, nem az a "leszarom" típus. Nem bírnék ilyen kollégák közt dolgozni.

Az odáig rendben, hogy a munka az első, és nem cimboráskodni járunk be. De nem mindegy, milyen a légkör, nagyon nem! Az elvégzett munka minőségének rovására megy a stresszelés.

Látom, Te is nehezen viseled az ilyesmit.

Csak Veled ilyen tapló a társaság / mert, az, hogy köszönök és úgy reagálnak, hogy levegőnek néznek, hát, az oltári nagy bunkóság / vagy egymást sem kultiválják?

Egyszer dolgoztam egy hasonló helyen, egy üzletben. Kőkemény 1 napig bírtam az ottani légkört és a bánásmódot. Alig vártam, hogy leteljen a 8 óra.

Akadt már más munkahelyem, amit otthagytam, de azokat más, többféle indok miatt. Kifejezetten az emberek miatt csak azt az egyet. Remélem, többé ilyen szitum nem lesz.

Neked is azt tanácsolom, igyekezz lelépni!

2019. febr. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom, mi az oka, városból kerültem falura, nem ismerek senkit itt (a páromon kívül), talán ezért is van, hogy nem éreznek közéjük valónak.Olyan munkám van,hogy ha felmondanék,kb.egy másik településről kellene megoldani a helyettesítést,úgyhogy eléggé sz.rban lennének,ha lelépnék,szóval még csak az sincs,hogy elveszem más munkáját. Egymással azért beszélgetnek,én a konyhába se járok ki,mert eleve hazamegyek ebédelni (de nem csak én,még páran),szóval ott se beszélgetek velük.Nem tudom még, mi legyen,de ez a közeg nagyon nem tetszik.A másik még,ami sajnos itt tart,az a közelség,hiszen faluban valljuk be, nincs sok munkalehetőség.
2019. febr. 13. 11:01
 15/19 A kérdező kommentje:
Minden órát úgy élek meg,hogy alig várom, hogy szabaduljak ebből a "börtönből"
2019. febr. 13. 11:02
 16/19 anonim ***** válasza:
Szerintem te is tudod, hogy sokáig ezt úgy se fogod bírni, lépni kell onnan. Ha más nincs ott, akkor menj vissza a városba, ott tengernyi lehetőséged lesz, vagy legalábbis több, mint a falun.
2019. febr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá tenném,hogy ahhoz képest,hogy kevesen dolgozunk itt,csak tavaly négyen léptek le,bár az egyik szülni ment el. Kezdem azt hinni,ez se véletlen,hogy ilyen sok volt a cserélődès...
2019. febr. 13. 15:04
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen kineznek mert nem vagy kozejuk valo. Sejtettem h vmi kozszferas tr@gyatelep. Ott szokas ez. Foleg ha a versenybol jottel at. Irigyek h esetleg okosabb ugyesebb vagy naluk. Az egesz kozszfera egy begyepesedett allatfaj de nyugi egyszeruen ki kell rohogni tukorbe allni s felmerni h te mennyit ersz hoztajuk kepest. Am mas melohelyeken is van igy foleg a nok kozott volt olyan ismim aki egy jo csaj volt markas cuccokban gucci taskakkal jart be az irodaba meg iphone mindig a legujabb jo palik udvaroltak neki s emiatt az elnyütt 100 kilos anyakocak meg szuzmariak nem fogadtak be. Persze nem lepett ki mert jol keresett viszont irtora kicsinalta a bandat azzal h megjobban provokalta a helyzetet mar magaval a kulsejevel s h mennyi mindent megengedhet maganak. A fonokkel is joba volt. Ő egyenesen elvezte ezt a szitut mert mindet rangon alulinak nezte. Egy ocska prolinak🤣🤣🤣volt h fotozta oket titokba kin mi van aznap 100 kilos felvette a cicanacit stb akkorakat rohogtunk. Na ő igy tolja emellett nagyon eszes csajszi. Tehat van aki ezt lekezeli
2019. febr. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Végülis igaza van,így is hozzá lehet állni :)
2019. febr. 16. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!