Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van jogom így "kirúgatni" a...

Van jogom így "kirúgatni" a kollégám, már nem bírom?

Figyelt kérdés

Én már itt vagyok 5 éve, határozatlan idejű szerződés, ide jártam gyakorlatra is, meg vannak elégedve a munkámmal, és én is szeretek itt lenni. Fél éve viszont jött egy úgy kolléga, akit ki nem állhatok. De már olyan szinten, hogy gyomorgörcsöm van tőle, és semmi kedvem bemenni, mikor vele vagyok. Ő "csak" alkalmi munkavállaló, amolyan beugró, ha valaki szabira megy vagy kiesik, de így is egy hónapban 15 napot itt van. Én nem akarok innen elmenni, máshol nem találnék ilyen jó helyet, viszont már nem bírom vele tovább. Arra gondoltam, döntés elé állítom a főnököt, vagy ő vagy én. És azért merném megtenni, mert tudom, hogy engem választana. Viszont így másnak a munkahelyét, a megélhetését teszem tönkre. Ti mit tennétek? Nagy bűn lenne "kirúgatnom"? Vagy vállaljam, hogy minden nap elcseszi a kedvem és undorral megyek be?


L/23


2019. febr. 16. 21:19
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nem tudja áthelyezni, mert senkinek nem kell. Ismerik ezt az embert, senki nem szereti.
2019. febr. 16. 21:56
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is van egy ilyen, szintén idősebb alak. Sajnos mérnöki státuszban, ezért nem tehetem meg, hogy ignorálom, beszélnem _kell_ vele, ha odajön. Tegnap már kiakadtam rá és hangosan közöltem vele, hogy "undorítasz". Erre még el is vigyorodott és közelebb hajolt, meg valami megjegyzést is tett (túl ideges és irritált voltam ahhoz, hogy megjegyezzem pontosan) amivel összességében azt fejezte ki, tetszik/bejön neki ez a viselkedés. Többen is mondták utána, hogy menjek a nagyfőnökhöz és jelentsem zaklatásért. Mivel sok van már a rovásán, elképzelhető, hogy emiatt kirúgnák, de legalábbis súlyosan megfegyelmeznék (úgy értem, anyagilag is, mert a fegyelmivel azért jó pár bónuszt el lehet bukni). Mindenki utálja ezt az embert.

A kérdés az, hogy vajon megtegyem-e?


A kérdező helyében pedig meglépném ezt, ha tényleg ki nem állhatja a nagy többség. Egy toxikus elemet eltávolítani mindig jó ötlet, és helyre állhat tőle a munkahelyi légkör, amit mérgez egy ilyen személy. Én simán bevállalnám, aztán ha mégis én repülök, hát nagy ügy. 30 nap elég egy új munkahely találására, nem esnék kétségbe, bár tény, hogy rosszul esne.

2019. febr. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a válaszokat.


Ha a modora nem munkahelyre illő vagy a munkáját rosszul látja el (vagy sehogy) - A főnökkel kell beszélni, amiket leírtál, elmondani, ha esetleg másoknak se szimpi, elmondani ezt is és kiemelni, hogy miért. Ha ez több projektből álló cég, esetleg áthelyezhetik.

2019. febr. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nincs jogod kirúgatni.

Viszont amiket leírtál,azzal nyugodtan odamehetsz a főnöködhöz.

2019. febr. 17. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 RockyCellar ***** válasza:

Nekem is van egy kollégám akivel már 4 éve vagyok így együtt. Nem lehet rábízni se felelősség teljes munkát Arról nem beszélve hogy sojat hazudik meg sokat lop amiről a főnök még nem tud.

Kénytelen vagyok elviselni mert nem akarok mert itt emberszámba vesz a főnök és mellett még a véleményemet is meghallgatja.

Máshol lehetne többet keresni de inkább kevesebbet nyugodtan.

2019. febr. 17. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Kirúgatni nincs jogod (gondolj arra hogy fordított helyzetben te mennyire örülnél ennek a szituációnak).


A fönököd helyében azt mondanám hogy vagy együtt dolgoztok vagy felmondasz. Ne haragudj de nem egy munkavállaló dönt a másik foglalkoztatásáról egyéni szimpátia alapján. Nem kell szeretni a munkatársakat de együtt kell tudni velük dolgozni minimális kommunikációval.

Az ő vagy én ultimátumra azonnal ravágnám, hogy ő mert egy főnöknek nem szabad hagynia zsarolni magát.

2019. febr. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha a munkájában nem találnak kivetnivalót,nemigen fogod tudni kirúgatni.
2019. febr. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Tök egyesszerű: Beszélsz a főnökkel, hogy nem tudsz vele dolgozni. Találnak valami megoldást és kész. Lehet, nem is kell senkit kirúgni, mert mindenki jól dolgozik. Lehet, csak egymástól kell kicsit messzebb ülnötök és nem gyűlölettel gondolni a másikra, hanem a saját dolgaitokkal foglalkozni.
2019. febr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát, hercegnőm, az a gond, hogy nem körülötted forog az univerzum. Ha gondod van, kösd fel a bugyid és elsőz körben a kollegaddal beszelj, minden ertelmes, nem konfliktuskerülő ember így szokta. ha nem használ, utána menj a főnöködhöz, de csak a gondjaiddal, ha választás elé állítod, még a végén kereshetsz új munkahelyet. Egy felettes sem szereti, ha a nyúl akarja vinni a puskát.
2019. febr. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!