Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti észrevettétek hogy a (z...

Ti észrevettétek hogy a (z állítólagos) munkaerőhiány miatt másképp bánnak veletek a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Mert ugye elemi logika ha nehezen kapni új embert akkor a már meglevőre nagyon kéne vigyázni.

akinek nincs pénze új cipőre nem áll le focizni az egy szem jó cipőjében mert ha szétmegy nem lesz másik.

Ugyanezen logika alapján ha van egy hely ahol alig van már ember és újat nem igazán kapni mert ilyen bérért már kb senki se jön el, szóval mindez az alapfelállás nem azt kéne eredményezze hogy a még ott levő még meglévő maradék munkaerővel úgy kéne bánjanak mint a hímes tojással?


És nem gyalázni szidni átverni lábtörlőnek nézni őket? mert most ez folyik és én a világon semmi jelét nem látom hogy a vezetőség bármiben is változtatni akarna. Továbbra is mindenki egy szar egy dologtalan lusta senki, továbbra is túlóra az van de pénz érte semmi, továbbra is mennek a szemétkedések a fizetés sose jön időben... stb.

Akkor hol van itt a munkaerőhiány miatt elvileg megváltozott hozzáállás a munkaerőhöz?


2019. febr. 23. 15:01
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Engem is megvádoltak azzal, hogy valami "balázska" vagyok, pedig tök normális és valós kérdést írtam ki. Kezd elegem lenni a hülye emberekből itt is. És a valóságban is.
2019. febr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
11: Igen, és én védtelek meg, hogy nem ő vagy. :) De ez a kérdező tényleg Balázska.
2019. febr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Jelenleg munkanélküli vagyok, és basszus beleőrülök ebbe az egészbe. Küldöm az önéletrajzokat, vissza sem hívnak, már a legalja gyárba, multi céghez is elküldtem, de semmi. Állítólag munkaerőhiány van. Egyébként legutolsó munkahelyem is pont ilyen volt. Léptek le az emberek, mentek külföldre, az ország másik végébe, de semmi nem változott. Sem fizetés, sem hozzáállás. Az egyik céghez ukrán munkásokat hoztak, és a környékén egymás hegyén hátán szállásolták el őket. Ha nem a saját szememmel látom, akkor el sem hiszem, hogy ilyen megtörténhet. Tényleg nem változtatnak semmin, pedig egyre több fiatal húz ki külföldre. A mai tizenévesek jelentős része már tud angolul, németül, kitárult előttük a világ, szerintem meg sem fordul a fejükben, hogy Magyarországon dolgozzanak. Nem sok ilyen ország és rendszer van, mint a miénk. Ezt még Szlovákiában is egértették, ahol már Pozsony környékén egy szakmunkásnak lazán megadják a 2000 eurós fizetést is, mert tudják hogy inkább lelép Ausztriába, ha nincs megfizetve. Viszont Magyarország épp most ássa a saját sírját, méghozzá gőzerővel. Szomorú...
2019. febr. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

"Igen, és én védtelek meg, hogy nem ő vagy. :"


De azért mindig megismerni ugye... ja. Kivéve ha éppen nem.

2019. febr. 24. 09:06
 15/30 anonim ***** válasza:
14: Nyilván vannak felszínes konzervatív egyének, akik akaratlanul is téged látnak bele minden kérdésbe, de ez majd csiszolódik rövid időn belül. Tekintve, hogy nem is próbálsz a stílusodon változtatni. Lényeg, hogy mikor tényleg te vagy, azt mindig felismerni.
2019. febr. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Jó, nyilván én is felismerem már Balázskát. Sajnos azonban amiket ír... Vagy barátaimmal, vagy rokonaimmal, vagy akár velem megtörténtek.

Jó, ami vadabb, az max a válság után.

2019. febr. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

"velem megtörténtek."


Nocsak hova jutunk..... khm.

2019. febr. 24. 13:00
 18/30 A kérdező kommentje:

Mondjuk abban mi a nem hihető hogy az emberek 90%ával úgy bánnak a melóhelyen mint a kutyával hogy ebben mi a nóvum azt én fel nem fogom.


És jön a maszlag duma hogy akkor onnan el kell menni-ja és a másik helyen majd más lesz? Dehogy lesz még rosszabb lesz.

2019. febr. 24. 13:01
 19/30 anonim ***** válasza:

Sohasem értettem ezt, hogy el kell menni....


Nekem például környezetmérnök diplomám van.

Úgy szenvedek a munkahelyemen, hogy mára fizikailag is rosszul vagyok tőle.

Elmenni? Hova?

Legalább nettó 150 felett keresek és legalább iroda. Meg legalább nem emberekkel kell foglalkozni, csak az adataikkal.


Hova?


Igaz, van jogsim, keveset ugyan, de ma is vezettem és úgy-ahogy tudom az angolt. De ezek mind mit érnek??

2019. febr. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

"Legalább nettó 150 felett keresek és legalább iroda. Meg legalább nem emberekkel kell foglalkozni, csak az adataikkal."


Egy ilyenbe 10 körömmel kell kapaszkodni!! 10 körömmel! Nem vicc. Otthagyod hova mész? valami szaros gyárba? Igen legalább iroda nem kell hajnalozni éjszakázni stb


én is így vagyok vele

2019. febr. 24. 14:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!