Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem bírom egyszerűen a munkát,...

Nem bírom egyszerűen a munkát, milyen alternatívá vannak?

Figyelt kérdés

Nem bírom ezt az alá-fölérendeltségi viszonyt, hogy egyiknek meg van engedve bármi míg másoknak kuss.

Nem bírom hogy gyakran megaláznak munkahelyeken főnökök, kollégák stb.

Nem bírom mert hajtanak mint a hülyét, mindig 4 ember munkáját kell elvégezni.


Ez pedig mindenhol így van.


2019. máj. 22. 12:22
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
24%

Nincs lehetetlen csak tehetetlen.

Nem _akarsz_ változni.

De amúgy unalmas már, hogy állandóan ezen lovagolsz. Dolgozz, illeszkedj be mint mindenki más, vagy menj csövesnek, vagy legyél életképes és oldd meg, hogy jó legyen neked. De önsajnálatból meg sajnáltatásból még semmi nem változott. Szóval szerintem hallgass el szépen és tedd, amit szeretnél vagy amit kell.

Hacsak nem kifejezetten vitatkozni és feszültséget levezetni jöttél ide. Akkor is jó helyen jársz végül is, hiszen sokan erre használják az oldalt...

2019. máj. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 A kérdező kommentje:

21


De honnan tudod, hogy állandóan? Ismerjük egymást netán? :)

2019. máj. 22. 16:39
 23/57 anonim ***** válasza:
41%
Ismerős a stílusod. Nem hiszem, hogy az oldalon ennyi munkaallergiás ember lenne, hogy minden napra jusson egy kérdés.
2019. máj. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 A kérdező kommentje:

23


Lool...a mindennap azért túlzas.


Talán még két alkalommal tettem fel hasonló kérdést. De hónapokkal ezelőtt.


Szerintem pedig nem csoda, hogy vannak ilyen emberek és nem kevesen. Nem mindenki reagál egyformán a dolgokra, még ha azok a dolgok a társadalomban hallgatólagosan elfogadottak is.

2019. máj. 22. 16:52
 25/57 anonim ***** válasza:
23%
Ettől függetlenül szánalmas a hozzáállás, még mindig. A mai kor a mentálisan gyenge emberek kora. Eh.
2019. máj. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 A kérdező kommentje:

25


Az szánalmas, hogy az életünk javát le kell dolgoznunk más haszonszerzése érdekében.


És a többségnek nincs választása mivel mindenki vállakozó úgy sem lehet, valakiknek a munkát is el kell végezni.

2019. máj. 22. 17:56
 27/57 anonim ***** válasza:
Csak én nem látom ezt akkora tragédiának...?
2019. máj. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 A kérdező kommentje:

27


Valószínű munkamániás vagy főnök vagy, vagy mindkettő.


Ez igenis tragédia mivel egy életünk van és nem a rabszolgáskodásról meg gürizésről kellene szólnia.

2019. máj. 22. 18:31
 29/57 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy érzek mint te, de nem látok rá jó megoldást, kiutat.

Még a legszabadabb munkahelyeken is megjelenik a vetélkedés, egymás lehúzása.

Gondolkodtam világtól elzárt közösségeken, de ott az érzékenyebb emberek még inkább ki vannak szolgáltatva.

2019. máj. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
34%

Nem vagyok egyik se. De csicska se. Szakmában dolgozom, jó vagyok benne és szeretem is csinálni. Kihívás van, megbecsülés és pénz is. Meg szabadidő munka után, hétvégén. Szerinted annak idején nem dolgoztak az emberek? Elárulom: de. Mindig. Csak most nem a saját földeden kell kapálni egész nap, miután felkeltél a kakassal, hogy megetesd az állatokat, aztán este hullán beesel az ágyba, hanem van egy kötött munkaidő, amiért kapsz fizetést, amit utána elköltesz.

Az arányok persze változóak. Ha nem tudsz semmi különöset és hasznosat felmutatni, akkor annak a bérét kapod. A legalapabbat, amit az állam meghatároz.

Ha viszont valami hasznosban jó vagy, a kapott bér is növekedni fog.

Ehhez kell szerencse és talpraesettség is, de spec én is úgy élek meg a munkából, hogy sose voltam csókos. Magamnak szedtem össze mindent. Most élek egyedül, van félretett pénzem, biztos állásom, jófej főnökeim és kollégáim, szabad délutánok és hétvégék. Ha túl sokat lennék itthon, az nem lenne egészséges. Így legalább nem érzem magam piócának, hanem hasznos tagja vagyok a társadalomnak, termelem az adót a naplopóknak, a gyerekkel otthon lévőknek, a nyugdíjat meg miegymást. Nyilván az állam viselt dolgairól nekem sincs jó véleményem, de én még mindig inkább ezt választom, mert amúgy a lusta fenekemnek elég kényelmes, mint hogy önellátó legyek izoláltan valahol.

De javíts ki, ha tévedek. Meg rajtam kívül úgy... Kb mindenki, akit ismerek.

2019. máj. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!