Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a munkáltató nem ad karácso...

Ha a munkáltató nem ad karácsonyra semmit, akkor az anyagi megfontolás vagy egyszerűen semmibe se nézi az embereit?

Figyelt kérdés

Ismerősi körömben én vagyok az egyetlen aki semmit se kapott karácsonyra. Mindenki rajtam kívül utalványt pénzt ajándékcsomagot stb kapott.

Egyikük 50.000 erzsikét kapott, a másik 100.000et utalva, a harmadik 13. havi bért stb stb.

Én meg semmit, de még 5 ft-ot se.


Na most azt felesleges vitatni hogy a karácsonyi jutalom az kötelező-e. Nem kötelező, nem kell adnia egy cégnek se, mégis adnak (szinte) mindenhol.


A kérdés ahol nem adnak még egy buznyákot se, ott ez anyagi megfontolás (nem adnak mert miből adnának) vagy egyszerűen a munkaerő semmibe vétele (nem adnak mert minek adjanak,, számukra az ember csak egy senki, nem jár annak semmi)?


Ez a kérdésem!


2018. dec. 24. 11:27
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:

most a 2018-as évről nem tok nyilatkozni, mert októberben megszűnt az állásom.


De tavaly volt premium plusz persze a fizetés, a decemberi már decemberben.


plusz kaptunk borítékba is cash-t, plus ajándékok, úgymint kultúra utalvány, naptár (nem valami gagyi), plusz volt egy eszem iszom rendezvény, az is jó volt.

2018. dec. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
Csak sajna ez most idén nem jött össze :D
2018. dec. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:

munkahely méretétől is függ azért. nyilván egy gyár nem fog minden szalagmunkásnak még egy kis apróságot sem adni, de tudjuk is, hogy biorobotnak néznek minden munkást.


én is kaptam idén is, tavaly is egy kis apróságot, de egy kisvállalkozásban dolgozom. ott, ahol vásárolta az ajándékokat boltban még a pénztáros is megjegyezte, hogy ő milyen jó főnök, mert nekik amióta ő ott van, egyszer se még egy csokit se kaptak, pedig ott aztán nem lenne egy nagy erőfeszítés.

2018. dec. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
100%
Ahol 10 ezer Ft utalványt sem képes adni a munkáltató, az szerintem már extra gáz kategória. Ezzel az egész éves munkát is meg szokták köszönni a dolgozónak normális helyeken. Ezek után én is kb hasonló színvonalon teljesítenék.
2018. dec. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 A kérdező kommentje:

". nyilván egy gyár nem fog minden szalagmunkásnak még egy kis apróságot sem adni"


Khm... egy mo-i autóipari cég minden operátornak (mebnzei nevén szaalgmunkásnak) 100-150-200.000-es ajámndékot adott dec-ben.

Mindenkinek....

2018. dec. 24. 11:39
 6/59 A kérdező kommentje:

"Ahol 10 ezer Ft utalványt sem képes adni a munkáltató, az szerintem már extra gáz kategória."


Akkor pragmatikus kérdésem.

Itt vagyok én és a munkahelyem. Nem kapunk semmit, de még 5 ft-ot se de még annyit se hogy boldog karácsonyt... semmit.

És akkor most mit teygek? És akkor most mit csináljak? Mit tehetek? Semmit.


Otthagyom az egészet max ennyit tehetek.

2018. dec. 24. 11:40
 7/59 anonim ***** válasza:
100%

Boldog Karácsonyt Balázskának!

Előre megválaszolom az eljövendő kérdést: De igen! Átlátszó, hogy egy kolléga pont a két ünnep közötti időszakra betegszik meg. Így ezt már nem kell megkérdezned. :)

2018. dec. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 A kérdező kommentje:

"hogy egy kolléga pont a két ünnep közötti időszakra betegszik meg"


dec 22 és jan 2 között leállás van, nincs szükség kamu betegségre.

2018. dec. 24. 11:47
 9/59 anonim ***** válasza:
100%

8: Akkor meg az lesz átlátszó, ha pont az újév utáni napokra betegszik meg. Tehát ezt sem kell majd megkérdezned.

Ja, és remélem, hogy a főnököd nem rúgik be annyira az ünnepek alatt, hogy elfelejti, hogy leállás van, mászik oda a melóhelyhez, és hívogat végig mindenkit, hogy miért üres a munkahely. :O :)

2018. dec. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:

Tavaly elött kis cégnél dolgoztam nettó 100k kaptam utalva ajándékként mert jól ment a szekér.

Tavaly eljöttem múlthoz, igaz hogy jobban keresek, de semmit nem kaptunk, meg egy köszön}ömöt se...

2018. dec. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!