Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek melyik tantárgyak?...

Szerintetek melyik tantárgyak? Fontosabbak 1. Irodalom, Nyelvtan, Történelem/ 2. Fizika, Kémia, Földrajz /

Figyelt kérdés
Én szerintem mindenképp a legfontosabb tantárgyaknak ezeknek kellene lennie 2.fizika,kémia,földrajz,titeket nem zavar hogy 7pont ezeket tartják nem érdekelt tantárgyaknak? Pont hogy ezek lennének fontosak az iskolákban;(

2014. nov. 10. 15:24
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
69%

Hogy szerintünk melyik a fontosabb, az abszolút szubjektív dolog. Attól függ, hogy alapvetően milyen beállítottságúak vagyunk.


Ha kíváncsi vagy a véleményemre, az én sorrendem ez lenne:

nyelvtan, történelem, irodalom, földrajz, fizika, kémia


Azt is megindoklom, hogy miért:


-Nyelvtan: Alapvetően társas lények vagyunk, fontos hogy tudjunk kommunikálni egymással. Az most teljesen mindegy hogy japánul, angolul vagy magyarul tesszük, mindegyiknek megvan a saját nyelvtana, melyet el kell sajátítanunk és tisztában kell lennünk vele, hogy használni tudjuk. Mikor a babákat beszélni tanítjuk, elengedhetetlen, hogy ne csak a szavakat sajátítsa el, hanem azok jelentéseit is. El kell sajátítanunk azt, hogy hogyan tudunk mondatokat formálni, szövegeket megfogalmazni ahhoz, hogy egyáltalán képesek legyünk kommunikálni másokkal. Ha nem létezne nyelvtan, akkor az iskolák is teljesen fölöslegesek lennének, hisz hogyan lehetne úgy tanítani, hogy nem beszélsz és nem is írsz? Sarkított példa, de azt hiszem érted, hogy mire gondolok :)


-Történelem: megmutatja számunkra a múltat, elvezet a jelenbe és utat mutat a jövő felé. Aki ismeri a történelmet az ismeri az embert, annak kapcsolatát a világgal és látja hogy múltbeli döntéseink mihez vezettek, s ez alapján el tudjuk dönteni, hogy merre induljunk, milyen döntéseket érdemes hoznunk.


-Irodalom: Elgondolkodtat és tanít, miközben szórakoztat. Észre sem veszed, hogy magával ragad, s új világokat mutat meg számodra. A te példáddal élve: Ha ott ragadsz egy szigeten semmi nélkül akkor szerintem sokkal jobban jársz irodalmi ismereteiddel, mint azzal, hogy perfekt vagy fizikából. Ugyanis ha olvastad a Robinson Crusoe-t, tudod hogy alapvetően milyen nehézségekkel kell megküzdened, s hogy mit lenne érdemes csinálnod.


-Földrajz: Egyértelműen a tájékozódás miatt.


-Fizika: Nem árt, ha tisztában vagy azzal, hogy nagyon fáj, ha leugrassz a tizedikről. Feltéve, hogy túléled.


-Kémia: Ha sampon megy a szemedbe akkor mosd ki bő vízzel, ne igyál savat.


Amit nagyon hiányoltam a felsorolásból, az a matek volt. Nálam szerintem a 2. helyet foglalná el a nyelvtan mögött.


Egyébiránt pedig nyilván az összes tárgy nagyon fontos és bizonyos mértékig való ismeretük hozzátartozik az alapműveltséghez. A mai világban lehetetlen úgy élni,hogy akár csak az egyik tárgy ismerete is teljesen hiányozzon az életünkből.


19/f

2014. nov. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 Magyarmanó ***** válasza:
93%

Kérdező igazából te vagy ostoba és nem pedig én..


Mikor fogod használni az életben a kémiát? Mi, vérem? Mikor? Soha! Ellenben írni és fogalmazni illik tudni az, hogy te a kérdésed alapján sík hülye vagy minden humán dologból az nem az oktatási rendszer hibája. Egyébként. Szerinted, ha Angliába vagy Németországba fogsz dolgozni ahol te szerinted a magyar semmit sem ér, ott melyiket fogják előnybe részesíteni? Azt, hogy az adott ország nyelve mellett beszélsz egyéb nyelvet is (magyart) vagy azt, hogy letudod vezetni az ilyen-olyan átlag embert nem érdeklő kémiai reakciókat? Gondolkozz már! Ha meg felteszel egy kérdést akkor a válaszolókat nem le ostobázni kell hanem átgondolni a válaszokat..

2014. nov. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 Magyarmanó ***** válasza:
100%

"Inkább csak az fáj nektek hogy nem vagyok művészlélek,de feltennék egy kérdést,mit tennétek abban a helyzetben ha olyan szituációba kerülnétek,hogy magatokra maradva egy olyan helyen ahol nincs semmi, egy semmi közepén ahol magatokra hagyva saját tudásotokra hanyatkozva kellene életben maradnotok,mi a fracot kezdetek a nyelvtannal,irodalommal? Petőfi versét fogjátok elemezni?"


Ebben több hiba volt, mint az én egész általános iskolai életemben összesen..


A művészlélek fogalmának köze nincs a nyelvtanhoz s a történelemhez szóval már itt bajok vannak..


Ha olyan helyzetbe kerülök akkor pont nem fog érdekelni az, hogy milyen anyagokból milyet tudok előállítani..Alapvető ösztöne minden állatnak és embernek, hogy ilyen esetben táplálékot és megfelelő életkörülményeket keres. Ilyenkor sem használja a kvantum fizikát senki, ráadásul előbb még külfölddel érveltél..hát elég gyenge no, mit ne mondjak..Körülbelül hetedikesnek tippelek de rád férne újra járni az ötödiket is...

2014. nov. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
Földrajz órán nem jársz, se bioszra, se fikikára az tuti, látszik is rajtad.
2014. nov. 11. 20:31
 25/41 Magyarmanó ***** válasza:
100%

"Földrajz órán nem jársz, se bioszra, se fikikára az tuti, látszik is rajtad."


Én nem járkálok földrajz órán, ebben igazad van :D


Tanulj meg már fogalmazni..


Képzeld egy közgazdássági középiskolában nincs biosz meg föci, fizikára járok viszont és tény, hogy nem az erősségem, de nem hinném, hogy egy közgazdasági szakos embernek pont ezt kéne tudnia a legjobban..


Egyébként nagyon tudatlan kisgyerek vagy még ebből is látszik..Mindenkinek kötelező ezen órákra járnia hetedik illetve nyolcadik osztályban mivel az alaptanterv része. Szerintem mielőtt kiosztanál itt nálad idősebb és olvasva a többi válaszoló hozzászólását nálad okosabb embereket, tanulj még egy kicsit az életről. Én anno a politika kategóriában nyomtam a hülyeségemet 11 évesen te se lehetsz ennél több jelenleg..úgy látszik ebben a korosztályban a többségnél eddig terjed a színvonal..

2014. nov. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

Talán azért mert engem meg a Magyar nyelv-irodalom nem érdekel,és nem is fog érdekelni,akár tetszik ez neked akár nem,te meg elmehetsz ezekkel az ócska tantárgyakkal ahová akarsz:D

Én akkor is fizika,kémia szakos leszek,ha neked fáj is,és akkor is az mellett vagyok ezek nélkül se te se más nem lenne a földön..

2014. nov. 11. 20:55
 27/41 Magyarmanó ***** válasza:

"Talán azért mert engem meg a Magyar nyelv-irodalom nem érdekel,és nem is fog érdekelni,akár tetszik ez neked akár nem,te meg elmehetsz ezekkel az ócska tantárgyakkal ahová akarsz:D

Én akkor is fizika,kémia szakos leszek,ha neked fáj is,és akkor is az mellett vagyok ezek nélkül se te se más nem lenne a földön..

"


A magyar, mint egy nép neve kisbetűként írandó..


Miért ne lennénk? Ösztönből jön, hogy a "kolbász bebújik a a cipóba és onnan 9 hónap múlva kijön a zsömle" nem tanítják kémia órán..Amúgy szerinted engem hol érdekel, hogy téged milyen tantárgy érdekel? Engem az érdekel, hogy idejössz 12 évesen és aki véletlenül ellent mond neked az már ostoba meg buta.. Egyébként te nem leszel semmilyen szakos se csak asztalos ha nem tanulsz meg írni ezt jelezném neked előre ;)

2014. nov. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:

Én azt nem tudom felfogni hogy,miből gondolod te azt amit Történelemből adnak hogy megtanuld az gondolod igaz is? ne legyél már ostoba:)

Történelemben alapból sok hazugság van.

hazugságból már most is van a világban

Nyelvtan elemzés meg helyesírás és??

Irodalom meg versek hahaha könyörgöm kit érdekel ?

2014. nov. 11. 21:05
 29/41 A kérdező kommentje:

De az ami téged és az emberiséget ÉLETBEN TART! AZ A kÉMIA, OXIGÉN NE FELEJSD EL!

fÁKNAK NÖNYÉNYEKNEK IS KÖSZÖND MEG

2014. nov. 11. 21:12
 30/41 Magyarmanó ***** válasza:

"Én azt nem tudom felfogni hogy,miből gondolod te azt amit Történelemből adnak hogy megtanuld az gondolod igaz is? ne legyél már ostoba:)

Történelemben alapból sok hazugság van.

hazugságból már most is van a világban

Nyelvtan elemzés meg helyesírás és??

Irodalom meg versek hahaha könyörgöm kit érdekel ?"


A történelmet minden ország kénye kedve szerint alakítja ez tény, de a magyar tankönyvekben viszonylag kevés a mellé írás (amiben sok hazugság van az mondjuk a szlovák tankönyv).


Nyelvtan: Hallottál már te olyanról, hogy egy mélyen elismert kémikus, fizikus stb.. nem tudott volna helyes írni? Nem hinném, a te érdekedben mondom, hogy változtass rajta, mert ahogy céljaidat kivettem gimibe szeretnél menni. A te helyesírásod pedig egy szakközépbe is biztos nyelvtan bukást fog érni..ráadásul egy gimiben nem elég, hogy "ja hát a magyar nem ment neki a felvételin de a matek majdnem tökéletes lett" ez ott nem így megy oda minden téren teljesítened kell.


Irodalom: Kit érdekelnek? Engem pl. nem ellenben még mindig sokkal több embert, mint a biológia s a kémia.


Ne okoskodj mert nem egyenlőre nem vagy nyerő helyzetben! Én hetedikbe az angolhoz álltam így s mégis megtanultam..s most már örülök, hogy így tettem. Ha nem veszed komolyan akkor nagy lesz a koppanás a felvételinél, mert senkit nem fog érdekelni, hogy te milyen okos vagy kémiából ha nem tudsz egy mondatott nemhogy helyesírási hiba nélkül leírni de még értelmesen megfogalmazni se..

2014. nov. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!