Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek melyik tantárgyak?...

Szerintetek melyik tantárgyak? Fontosabbak 1. Irodalom, Nyelvtan, Történelem/ 2. Fizika, Kémia, Földrajz /

Figyelt kérdés
Én szerintem mindenképp a legfontosabb tantárgyaknak ezeknek kellene lennie 2.fizika,kémia,földrajz,titeket nem zavar hogy 7pont ezeket tartják nem érdekelt tantárgyaknak? Pont hogy ezek lennének fontosak az iskolákban;(

2014. nov. 10. 15:24
1 2 3 4 5
 31/41 Magyarmanó ***** válasza:
100%

"De az ami téged és az emberiséget ÉLETBEN TART! AZ A kÉMIA, OXIGÉN NE FELEJSD EL!

fÁKNAK NÖNYÉNYEKNEK IS KÖSZÖND MEG

"


Ezek a dolgok akkor is lennének ha nem tudnánk, hogy vannak, s attól, hogy valaki nem tanul kémiát vagy nem érdekli még tisztában van ezen ÉLETTÉNYEZŐK létezéséről.

2014. nov. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:

Hogy lennének? ezek természetfeletti csodák ,még az emberiség se jött rá ..Kimennél a világűrbe ,vagy hogy?

Ott biztos kapsz oxigént:)

2014. nov. 11. 21:24
 33/41 Magyarmanó ***** válasza:
Attól még, hogy az ember nem foglalkozna kémiával még lennének efféle dolgok, nem azon múlik, hogy foglalkozunk e vele vagy sem.
2014. nov. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:

De figyelj,ezek azért fontosak hogy tudd mi van a földel-fizika ugye,hisz benne élsz.

Hogy nem érdekel az ami éltet?

2014. nov. 11. 21:30
 35/41 anonim ***** válasza:

,,De figyelj,ezek azért fontosak hogy tudd mi van a földel-fizika ugye,hisz benne élsz.

Hogy nem érdekel az ami éltet?"


#21-es vagyok, engedd meg hogy válaszoljak. Az hogy mi érdekel és hogy mi fontos számunkra, teljesen szubjektív dolog. Ha megkérdezel tíz embert hogy mi volt szerinte a legfontosabb tárgy a suliban, tízen tíz félét fognak rá válaszolni. Ez azért van, mert minden ember más és más az érdeklődési körünk is. Ezt kéne megemésztened.


Az újkorig a kémia mint elismert tudomány nem is létezett, egészen addig egyfajta misztifikált tannak tekintették (alkímia), mégis jól megvoltak nélküle is az emberek. Nyilván nem kéne eltörölni az iskolákban az oktatását, hisz jó, ha az ember tisztában van az alapjaival, azonban fölösleges túl nagy jelentőséget tulajdonítani neki a közoktatásban, ugyanis 100 emberből egyet ha komolyabban érdekel (és akkor lehet, hogy már sokat mondtam). Ők pedig nyugodtan megtehetik azt, hogy később ebbe az irányba szakosodnak.

2014. nov. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

1. Nyelvtan, irodalom - alap

2. Matek - ha olyan helyzetbe kerülsz, ki tudd számolni azt, amit kell.


Szerintetek miért van legtöbbször magyar és matek egy héten?


3. Idegen nyelv

4. Biológia, Földrajz, Történelem - egyaránt fontos

5. Kémia, Fizika - alig használtam ezeken az órákon megtanultakat az életben.

6. Rajz, zene - kellemes időtöltés.

2014. nov. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem az infónak kéne a legfontosabbnak lennie. És nem arra gondolok,hogy hogyan szerkesszünk meg egy szöveget vagy hogyan használjuk a paintot. Ebben a világban, már nem az számít, hogy ki írta a János Vitézt és mire gondolt közben, vagy, hogy hány mol atom kell egy fogalmamsincs mihez.
2014. nov. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 Magyarmanó ***** válasza:

"Szerintem az infónak kéne a legfontosabbnak lennie. És nem arra gondolok,hogy hogyan szerkesszünk meg egy szöveget vagy hogyan használjuk a paintot. Ebben a világban, már nem az számít, hogy ki írta a János Vitézt és mire gondolt közben, vagy, hogy hány mol atom kell egy fogalmamsincs mihez."


Persze..tanítsuk meg a sok fogalmatlan magát viccesnek képzelő gyereket még programozni is aztán csodálkozunk majd ha minden oldal vírusos lesz meg nem lesz olyan profil amit esetleg nem törtek még fel..Nyilván fontos az informatika de egy asztalosnak bőven elég az alap műveleteket tudnia nem kell honlapot szerkesztenie vagy ha akar akkor menjen saját pénzből tanfolyamra..

2014. nov. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Nem programozásra gondoltam, de egy alapfokú számítógép ismeretet mindenkinek tudnia kéne. Meg kéne tanítani őket az internet veszélyeire, hogyan használják az internetet. Egy szakmunkásképzőben/szakközpében meg mindenesetre hülyeségnek tartom a természettudományi tantárgyakat nyomatni, mert felesleges. Amit általános iskolába megtanulunk bőven elég lenne. Taníthatnának banki alapokat, mi az a kamat, kamatláb, mi is az a hitel, könyvelési alapokat, adózás. Ezek már mind sokkal fontosabbak, de hát ha ilyeneket tanítanának akkor lehet nem lenne ennyi birka ember, amit ugye nem akarhatnak.
2014. nov. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Felesleges erről egy szóval is vitatkozni, mivel mindenkinek az a legfontosabb, amelyikkel tovább akar tanulni, amilyen területen később dolgozni akar.
2017. szept. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!