Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek igazam van?...

Szerintetek igazam van? Milyen érvek lehetnek még?

Figyelt kérdés

A szituáció a következő:


Nemrég írtunk dolgozatot gyökvonásból és azonosságaiból gyakorlati példákon keresztül, ami nekem elégséges lett (ami nekem nem elég, négyesre megyek...).

Történetesen azért lett kettes, mert a tanár nem engedett számológépet használni, és én nagyon gyenge vagyok fejszámolásból. Begyakoroltam az elvét a gyökjel alól kihozatalnak, nevező gyöktelenítésének stb. de nem lett jó, mert mindenhol elszámoltam, és nulla pontokat kaptam.

Az érettségin tudtommal lehet használni számológépet (igaz, memória nélkül).

Milyen érveket tudnék még felhozni igazam érdekében(ha igazam van). Mit gondoltok?



2016. okt. 26. 18:38
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Egy számjegyű helyett három, négy, öt. Ne nézz ennyire fogyatékosnak kérlek.
2016. okt. 26. 19:03
 12/22 anonim ***** válasza:
78%
De papíron egyszerre csak egy számjegyet adsz össze/szorzol, nem 3/4/5-öt. A többi meg már ott van a papíron, megjegyezni sem kell.
2016. okt. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
49%
ezek szerint nem tudod lebontani a 36458x4122-t egy számjegyű szorzásra? ajjjajj..
2016. okt. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Összeadásról szó sem volt. Osztásról van szó.

Utolsó: Nem is akarom lebontani, mert nem erről van szó.

2016. okt. 26. 19:08
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
a szorzás jelet nyugodtan cseréld ki arra amire kívánod.. ezt egy 18 körüli embernek tudnika KELL, tök mindegy milyen matematikai képességei vannak.. ha ezekkel nem vagy tisztább ajánlom, hogy keress egy korrepetáló tanárt (vagy egy általános iskolás szomszédot) és tanuld meg az alapokat, az élet nagyon sok területén szükséged lesz rá.
2016. okt. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Jó, akkor az érveimre tudnál reflektálni kérlek?

Továbbá honnan vetted, hogy KELL?

2016. okt. 26. 19:17
 17/22 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező te min hisztizel? Kérdeztél és válaszoltak az emberek. A többség szerint ez van máshol is, kell tudni a fejszámolást. Amikor ügyességi labdajátékokból osztályoznak, akkor azt kell tudni amennyire megy, olyan jegyet kapsz.

Az érettségi pedig egy ugyanolyan állomás, mint ez a dolgozat. Ha vinni akarod valamire, mindegyiket sorban meg kell csinálni. Nagyon-nagyon sokan elvégeztek már többféle iskolát és ennyi. Nem olyan nagy dolog.

2016. okt. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, nem értem a felháborodásodat

nem csak a dolgozatnál kell tudnod használni a fejben számolást, hanem a való életben is...

ha nem vagy képes fejben kiszámolni a visszajárót, akkor simán lenyeled, ha meglopnak?

2016. okt. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
A tanárnak van igaza. Attól, hogy érettségin lehet használni számológépet, még számonkérheti úgy az anyagot, hogy nem szabad számológépet használni. Mellesleg akármikor írásban is kiszámolhattad volna, tudod, 2. osztályos anyag. Ha meg középiskolás létedre tényleg ennyire gyenge vagy fejszámolásban, és tényleg még írásban sem tudsz szorozni vagy összeadni, akkor meg is érdemelted a kettest. Ha problémád van vele, akkor majd javítasz legközelebb.
2016. okt. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

"Osztásról van szó."


Ja bocs. Tudnál mondani példákat, hogy kb. milyen nehézségű osztásokat kellett fejben elvégeznetek?

2016. okt. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!