Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek igazam van?...

Szerintetek igazam van? Milyen érvek lehetnek még?

Figyelt kérdés

A szituáció a következő:


Nemrég írtunk dolgozatot gyökvonásból és azonosságaiból gyakorlati példákon keresztül, ami nekem elégséges lett (ami nekem nem elég, négyesre megyek...).

Történetesen azért lett kettes, mert a tanár nem engedett számológépet használni, és én nagyon gyenge vagyok fejszámolásból. Begyakoroltam az elvét a gyökjel alól kihozatalnak, nevező gyöktelenítésének stb. de nem lett jó, mert mindenhol elszámoltam, és nulla pontokat kaptam.

Az érettségin tudtommal lehet használni számológépet (igaz, memória nélkül).

Milyen érveket tudnék még felhozni igazam érdekében(ha igazam van). Mit gondoltok?



2016. okt. 26. 18:38
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
De vazze, ha nem tudsz számolni, mire akarsz kettesnél jobb jegyet matekból? Arra, hogy tudsz számológépen pötyögni?
2016. okt. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 Tom Benko ***** válasza:
100%
Mit számoltál el? A gyöktelenítés, kihozást, vagy a végértéket? Nagyon nem mindegy. Az egyetlen, amibe beleköthetsz, azok a részpontok. De gondolom nem 6-8 jegyű, kevés prímtényezős számokkal kellett bánnotok (elég kellemetlen lenne ui.), úgyhogy ezekre tényleg fölösleges a számológép. A fejszámolást én sem szoktam erőltetni, de azt igen, hogy írja le, még akkor is, ha számológéppel dolgozi.
2016. okt. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!