Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy 40 éves pasi mit keres...

Egy 40 éves pasi mit keres nappali tagozaton az egyetemen?

Figyelt kérdés

Egyáltalán hogy él meg, miből ha egyetemre jár? Vagy még a szüleinél lakik? XD


Meg most őszintén, kicsit sem érzi kellemetlenül magát 18-22 éves fiatalok közt?


Szerintetek nem furcsa?



2018. dec. 18. 22:52
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:

Nem akartam hogy bárki ezen röhögjön, csak maga a tény nem megszokott és mindennapos hogy 18-22 éves fiatalok közé beül egy 40 éves férfi az egyetemre mintha ő maga is még annyi éves lenne.


És érdekel hogy ez mennyire megszokott, elterjedt dolog.


Valahogy én mondjuk már 30 évesen is kicsit furcsán érezném magam egyetemen.

2018. dec. 19. 07:50
 22/48 anonim ***** válasza:
88%

"18-22 éves fiatalok közé beül egy 40 éves férfi az egyetemre mintha ő maga is még annyi éves lenne."


Te nem bírod felfogni, hogy nem azért jár valaki egyetemre mert 18-22 évesnek képzeli magát?

2018. dec. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:

De nappali tagozaton akkor is része egy nála jó 20 évvel fiatalabb közösségnek. Be tud illeszkedni, beszélgetni velük, közös témákat találni, elmegy gólyatáborba, egyetemi bálba?


Csak érdekel hogy pl a fenn említett dolgokhoz milyen a viszonya?

2018. dec. 19. 08:00
 24/48 anonim ***** válasza:
84%
Főiskolán volt több olyan évdolyamtársam, akit a munkahelye küldött el tanulni tanulmányi szerződéssel.
2018. dec. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
100%

"Valahogy én mondjuk már 30 évesen is kicsit furcsán érezném magam egyetemen."


Akarsz róla beszélni?


üdv. egy harminc éves nappalis egyetemista

2018. dec. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
100%

"Egyáltalán hogy él meg, miből ha egyetemre jár?"


1. Nem csak olyan emberek léteznek akik napról napra élnek. 40 éves korára simán összegyűjthet annyi tartalékot, amivel fedezi azt a pár évet.

2. Attól hogy nappali tagozatos, még nem jelenti azt, hogy nem dolgozik. Simán vállalhat mellette fél állást, vagy maszek munkákat.


"Vagy még a szüleinél lakik? XD"


És ha igen akkor mi van?


"kicsit sem érzi kellemetlenül magát 18-22 éves fiatalok közt?"


Tudtommal az egyetem nem óvoda, nem általános iskola. Az ember nem azért jár oda mert kell, mert kötelező. Az ember nem bulizni jár oda, meg szórakozni. Az egyetem önálló döntés, azért megy valaki oda, mert egy bizonyos tudást és a vele járó végzettséget akarja megszerezni. Az önképzés, fejlődés pedig kortalan és másoktól független dolog.

2018. dec. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:
De akkor ezek szerint egy átlag 18-22 éves egyetemistának a legtermészetesebb dolog hogy olyan csoporttársai vannak akik akár a szülei is lehetnének koruk alapján?
2018. dec. 19. 09:42
 28/48 anonim ***** válasza:
85%

Az a baj, hogy a kérdező nem képes elszakadni az egyetem = fiatalok bulizása tévképzettől.


Egyetemet el lehet végezni bárminemű "egyetemi élet" nélkül is. Nem kell gólyabálba menni, sem gólyatáborba, de még csak beszélgetni sem kell. Csak mellékesen megjegyzem, a 18-20 évesen jelentős része szintén kihagyja a tipikus "egyetemi életet". Illetve a többségnek kialakul egy fix, pár fős baráti társasága és abban mozog.


Nem mellesleg bizonyos szakoknál, egyetemeknél nem is biztos, hogy létezik levelező képzés. Például BME Építészmérnökin is csak nappali képzés van de javítsatok ki, ha tévedek.


Vagy ahogy írják, ennyi erővel ne csinálj nyelvvizsgát 25 felett, mert milyen már a 18 évesek mellett ülni. Ne csinálj jogosítványt mert hogy néz már ki, hogy nem 18 évesen tanultál vezetni, vagy ne tanulj úszni, mert hogy néz ki egy felnőtt ember a gyerekek között.


De még csak egyetemről sem kell beszélni. Haverom sima OKJ-s vagyonvédelmi képzésen volt. Ő mesélte, hogy voltak ott 40-50 éves ex-katonák, meg 18 éves "kisgyerekek" akik végig ökörködték az egészet.


De az sem biztos, hogy most kezdte el. Lehet korábban kezdte, félbehagyta majd rájött, hogy mégis befejezné.


Nekem gyakorlatilag a diplomám lenne hátra, de egyszerűen annyira komplex és összetett, hogy rá kellene szánjak legalább fél évet. Viszont nem akarok kiesni a munkából, vért hugyozni sem akarok, meg kikészíteni magam. Így úgy vagyok vele, hogy majd befejezem egyszer, ha éppen úgy alakul az élet.


Vagy ha szintén magam nézem, akkor a fiatalságom elszórtam egy egyetemre, amit be sem fejeztem. Éveket csúsztam, elökörködtem, egyszerűen 25+ évesen "nőttem fel" annyira, hogy realizáljam, el kellene indulni az életben előre. Lehet sokkal többet értem volna el mostanra, ha előbb elmegyek dolgozni, és utána tanulok mint a kis angyal, akkor amikor már van reális jövőképem.

2018. dec. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen már bőven kellene annyi értelemnek lennie bárkiben, hogy akár egy kétszer olyan idős emberrel is el bírjon beszélgetni. Nem értem mi ebben az elképzelhetetlen. Aki nem felszínes azt különösebben nem érdekli, hogy hány évesek a csoporttársai. Egy 40 éves embernek már meglehet a maga baráti köre vagy esetleg már családja, tehát nem feltétlenül fog 20 évesekkel együtt bulizni menni. Hogy ő maga mit gondol róla azt talán tőle kérdezd meg.
2018. dec. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
100%

Sokan 18-22 kozott kezdenek el dolgozni 18-65 evesek kozott.

Egyeb kerdes?

2018. dec. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!