Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy 40 éves pasi mit keres...

Egy 40 éves pasi mit keres nappali tagozaton az egyetemen?

Figyelt kérdés

Egyáltalán hogy él meg, miből ha egyetemre jár? Vagy még a szüleinél lakik? XD


Meg most őszintén, kicsit sem érzi kellemetlenül magát 18-22 éves fiatalok közt?


Szerintetek nem furcsa?



2018. dec. 18. 22:52
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
83%

Még annyit hozzátennék, hogy nincs olyan hogy "azátlagtizennyolchuszonkétévesegyetemista".


Alapvetően erősen idealizált eset, hogy valaki 18 évesen kezdi és 22 évesen már diplomás lesz.


Ezer befolyásoló tényező lehet:

- év vesztes, már 19 évesen kezdi csak el

- középiskolából jön ahol technikusit csinál, +1 év

- nem veszik fel elsőre az adott szakra, akár 1-2 évet is csúszhat ezzel

- nem csak 4 éves képzések vannak, egy építész osztatlan alapból 5 éves, de az átlag 6-7 évet beletesz (már ha elvégzi) de nem ritka a 8-10 év sem sajnos az oktatási rendszer is arra megy ki, hogy minél tovább benne maradj, fizess, fizessen rád az állam


Gyakorlatilag első év után elkezdenek keveredni az évfolyamok. Nekem is volt olyan tárgyam ami kötelező volt, de nem épült rá semmi, és évekig nem vettem fel, mert mindig ütött valamit vagy találtam helyette más tárgyat ami érdekelt is.

2018. dec. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
100%

Illetve ha már korbeli különbségről beszélünk, akkor csak annyit mondanék, egyetemi oktatók.


Van köztük 30-as korosztálytól kezdve a 90+ évesig és a többségük szót tud érteni a fiatal generációval. Hiszen ez a dolga, szót kell értsen velük. Jobb esetben egyfajta mentorrá is válik. Nem mellesleg sok oktató részt vesz az egyetemi élet eseményein is, vannak akik jobban bírják a piát mint a fiatal titánok. Vagy gondoljunk csak a szakestélyekre, nálunk mindig voltak meghívott oktatók.


Vagy vannak tanársegédek, mentorok akik maguk is tanulók vagy frissen végzettek és egy adott tárgyat kezdenek oktatni. Eleinte segédként, később akár önállóan. Vannak ismerőseim akik egy-egy tanáruk támogatásával nagyon sokra jutottak, mára oda jutottak, hogy saját irodájuk van tanszéken belül, saját oktatás, saját tanrenddel, vizsgával, előadásokkal és gyakorlati órákkal.


Vagy vegyük a való életet. Kikerül az ember a munka világába, kikkel fog találkozni? 40-50 éves emberekkel. Az én cégemnél fiatal vagyok a magam alig 30 évével, a cég nagy része közelebb van a 40 évhez, a vezetőség pedig inkább az 50-60-hoz. Mégis pont ugyanúgy elvagyunk baráti viszonyban.


Elmész egy gyárba ott sem gyerekek lesznek. Elmész egy ügyvédi irodába ott sem. Az élet minden területén lesz több generációs kapcsolat.

2018. dec. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
100%

21: A kreditrendszer bevezetése előtt, amikor csak teljes tanéveket lehetett megszerezni, még akkor sem 18-22 évesek voltak, hiszen az egyetem alapból 5 tanév, és van közte néhány 6 és 7 tanéves is, tehát 18-25 éves korról beszélünk, ha valaki ZSINÓRBAN megszerzi az ELSŐT.

Ehhez jön, hogy van, akit nem vesznek fel elsőre, van, aki kéttannyelvű gimiből jön, és 19 évesen érettségizik, van. aki külföldről, teljesen más iskolarendszerből jön, van, aki a második, harmadik, negyedik diplomáját csinálja.

És amióta kreditrendszer van, egyre jobban nyúlik az életkor, hiszen időveszteség nélkül lehet egyetem mellett/közben egészen más odlgokkal foglalkozni, pl. szerelmi élettel, munkával, költözéssel, lakásfelújítással, idős rokonok ápolásával, saját betegség kikezelésével, stb.

Én pont akkor jártam az egyik szakra, amikor bevezették a kreditrendszert, tehát 10 tanévet lehetett eltölteni az egyetemen, plusz 2 évet lehetett passziváltatni, azaz 12 év áll rendelkezésre az 5 éves egyetem elvégzésére. Ekkor már nagyon gyakori volt a 28 éven felettiek jelenléte olyanok közül, akiknek ez volt az első, és közvetlenül vagy nem sokkal az érettségi után kezdett szakja.

Egyébként ha egy felnőtt férfi 14+ lányt szeret, abban nincsen perverzió.

2018. dec. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
33: és van, aki egyetem alatt még gyerekeket is szül, szoptat, nevel, építkezik, ezt kihagytam. Ez is belefér a kreditrendszer miatt, de az előtt is előfordult.
2018. dec. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:

Különben érződik a kérdés habitusán, hogy a Kérdező ismer valakit, aki ismer valakit, aki jár valahova valamilyen egyetemre, így kevés infója van a témáról, de véleménye az alapján az van.

Még vélelem alkotásához is ennek az infónak azért több százszorosával kell rendelkezni, nem értjük, hogy merhet valaki ennyi alapján vélelmezni bármit is.

Azt volna helyes vélelmezni, hogy nem tud eleget az ember, és ÚGY kérdezzen.

2018. dec. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
100%

semmi közöd hozzá

foglalkozz a saját dolgoddal

2018. dec. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:

Gondolom tanulni akar. Dicséretes.


Ha már 40 éves, akkor bőven lehet pénze rá, kereshette korábban, lehet sikeres üzletember vagy lehetnek milliomos szülei vagy nagyszülei is természetesen.


Miért érezné magát kellemetlenül?! Inkább jó érzés lehet a fiatalok között egy tapasztaltabbnak.


Nem furcsa. Ismertem nyugdíjas korú nappalis hallgatót is az ELTE-n. Akkor lett alkalma megvalósítani önmagát.

2018. dec. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
81%
Akkor kapaszkodj meg! Én 31 évesen fogok visszamenni az egyetemre, az orvosira készülök. Már elvégeztem két egyetemet, a jogit és a közgázt. Rájöttem hogy ezeket nem szeretem, és csak egyszer élek, így beteljesítem az álmom hogy orvos legyek! Leszarom ki mit gondol! Én ettől leszek boldog, és az agyam is jobban fog mint a húszas éveimben. Ez van. Akinek majd nem tetszik nem néz rám, én nem bratyizni fogok menni hanem tanulni.
2018. dec. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
68%
#38: Az igen!! Becsülöm az ilyen embereket. Sok sikert kívánok!
2018. dec. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
66%
39-es! Azért ez a sztori elég kamuszagú, fenntartásokkal kezelném.
2018. dec. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!