Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Akiket zaklattak iskolában/köz...

Akiket zaklattak iskolában/középsuliban azok elmennek osztálytalálkozóra?

Figyelt kérdés
Engem igen, és soha a büdös életben nem akarom látni egyiknek sem a pofáját soha többet. A többiekét se nagyon, mert azok se álltak ki mellettem, mert ugye féltek hogy ők is áldozatok lesznek aztán...

2019. ápr. 14. 23:15
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
utolsó: hatalmas ötlet! De sztem hagyd a diszkrétkedést, alaposan alázd meg őket hadd kínlódjanak
2019. ápr. 15. 18:33
 12/29 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó, hidd el, ha odaállítanál, és beolvasnál nekik, hogy mire vitted, akkor nemhogy se te nem éreznéd jobban magad tőle, sem pedig ők nem lepődnének meg rajtad, sem pedig nem irigykednének, mert elkönyvelnék, hogy ennyi év után is még mindig képes vagy olyan dolgokon felidegesíteni magad, amik régen történtek. Ráadásul csak azért odamenni, hogy dicsekedj.. nem tudom. Igazából nem túl érett gondolkodásra vall, akkor pedig hiába vitted annyira, amennyire.
2019. ápr. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
85%

Egyet értek az utolsóval.

Egyébként engem biztos, hogy senki nem fog meghívni, mert már egyikükkel sem tartom a kapcsolatot. Nem zaklattak sosem, de kilógtam a tömegből a csendes, azonban nonkonformista személyiségemmel. Nem is éreztem magam velük soha igazán jól, így, ha hívnának, se mennék.

2019. ápr. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
92%

Én gimis vagyok, de nem fogok, mert vagy nem/alig beszélünk vagy piszkált/utál.

Az általánosban szétszivattak, mai napig utálom őket, próbálom minimálisra szűkíteni az érintkezést (50 órát ugyanott végzem sajnos, mint ők, de a sok sz.rházi miatt nem fogok lemondani a helyről, mert egyébként az ottani önkéntességet még élvezem is, azt az pár órát pedig kibírom, én az épület egyik végében, ők a másikban).

Az ált. osztálytalálkozóra az ofőm hívott, egyszerűbb indoklás nélkül közöltem, hogy "Nem".

Soha többet nem akarom látni őket, és amint végzek az 50 órával, nem is fogom remélhetőleg, lelépek.

2019. ápr. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
87%
Nem mennék el,mert utáltam az összeset. Nem telt a szüleimnek szép divatos ruhákra,ezért mindig céltáblája voltam a gunyolodásaiknak. Utáltam érte akkoriban a szüleim,de ma már 40 felé közeledve tudom hogy kinek kellett volna hogy lesüljön a bőr a képéről,hát nem nekem és nem is anyáméknak.
2019. ápr. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
12-és és 13-as: miért is beszélitek le róla? Hisz most végre alaposan vissza tudna vágni, hadd legyen egy kis lelkiismeretfurdalásuk és szégyenérzetük az elkövetett tetteik után. Ezt ugy hivják, hogy isteni igazságszolgáltatás. Hadd éljen vele, a fenébe is!
2019. ápr. 15. 22:58
 17/29 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, nem tudom az életkorodat, de igazából nem is lényeg.

Már 32 éves felnőtt férfi vagyok, és visszagondolva úgy 14+ évet a középsulis időkre, nekem is az volt a döntésem, hogy hagyom a francba. Általános iskolai talira elmentem úgy 10 éve, de mindenkitől az a szöveg ment, hogy ki mire vitte milyen magas beosztásban dolgozhat, hány gyereket nevel már stb... Szóval ettől a versengéstől meg hányok.

A középsuli borzasztóbb volt ott céltábla voltam napi rendszerességgel 1-2 nagyarcú gyereknek (teljesen fiú osztály volt).

Anno nekem se tellett márkás ruhákra, na meg egyedül nekem volt olyan "rockos" kinézetem abban az időben (hosszú haj + bakancs + zenekaros pólók).

Emiatt is ki lettem nézve meg csesztetve. Ok, megvoltak a saját haverjaim OSZTÁLYON KÍVÜL, meg csajoztam is sokat. De a mai napig nem felejtem el ennyi idősen sem azt a sok szitut, hogy hányszor megaláztak. Nem volt abszolút összetartó osztály sem.

Mai fejjel visszagondolva, így hogy a munkahelyen is mindenkivel megtalálom az összhangot, a hiba nem bennem volt. Az egész iskola is egy alja hely volt. Mai fejjel már el se kezdeném oda a jelentkezést. És azt sajnálom a legjobban, hogy a diákéveim ilyen ótvar közegben voltak.

1 sráccal tartom a kapcsolatot mai napig, vele haveri viszonyban voltunk, de változnak az idők manapság már ő is családapa lett.

De valamilyen szinten ezekből a dolgokból levon az ember következtetést. Ezek is az ÉLET leckéi közé tartoztak, úgy hiszem.

Nem tudom téged mivel aláztak meg, de ha a tanulságot le tudja a dolgokból vonni az ember, azzal is bölcsebb lett, kiket vagy milyen helyeket érdemes messziről elkerülni legközelebb.

Meg ami a legfontosabb az ember legyen tisztába saját értékeivel.

2019. ápr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
utolsó: én semmi tanulságot, értéket nem tudok levonni a tapasztalataimból, mert engem tényleg porig aláztak, elrontva ezzel az egész életemet, önbecsülésemet a sárba tiporták, most itt vagyok 30 évesen munka, barátnő, barátok nélkül és nem merek kimenni az emberekhez. Ha lenne lehetőségem megölném mindet a legnagyobb kínok közepette, bár ez sem segítene már rajtam...
2019. ápr. 16. 12:53
 19/29 anonim ***** válasza:
77%
Mert nem lenne sem szégyenérzetük, sem lelkiismeretfurdalásuk, de még csak a mesésen elképzelt visszavágás sem történne meg, ha elkezdené sorolni az életben elért sikereit. Ez maximum filmekben van így, a való életben a társaság fele kb. röhögne rajta, a másik fele pedig felvonná a szemöldökét és elkönyvelné, hogy milyen hülye, hogy ennyi év után is leragadt annál, ami régebben történt és képes volt ennyire haragtartó lenni. Megbocsáthatatlan a megalázás és kiközösítés, de az, hogy odamész csak emiatt, elég szánalmas.
2019. ápr. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
77%
Egyébként pedig ez a "megölném őket" dolog pedig elég gáz, keress fel egy pszichológust inkább, aki segít.
2019. ápr. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!