Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért ilyen álszentek itt az...

Miért ilyen álszentek itt az emberek?

Figyelt kérdés

Itt olvastam egy kérdést arról, hogy érdemes-e majdnem 40 évesen beiratkozni a jogi karra. Jöttek a sosem késő, a szomszédom unokatesvérének a padtársa 60 évesen kezdte el satöbbi válaszok. Na most ilyenkor azért nincs olyan szempont, hogy jó esetben 45 évesen végzi el, plusz 3 év gyakorlar, 48 évesen lesz pályakezdő... Mondanom sem kell mit jelent ez.

De van más ilyen kérdés is, 160 centi vagyok és 80 kiló, lesz párom. Ó hát hogyne lenne a válaszolók szerint! Hát mindenkinek van/lesz (NEM).


Ezeknek az embereknek nem nagyobb segítség az igazság? Biztos az a legjobb ha hazudnak nekik? És mire jó el a mű-Coelhóság?



2020. dec. 23. 19:45
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
85%

Aha. Remélem soha nem veszel igénybe semmilyen turizmussal kapcsolatos szolgáltatást. Hiszen ott csupa olyanok szolgálnak ki, akik szerinted elszúrták a pályaválasztást.

Tehát akkor szerinted, az is hülyeség, hogy azt csinálja az ember, ami érdekli?

Amúgy, ha te nem szúrtad el, (amit még nem tudhatsz, legfeljebb akkor, ha képes vagy a jövőbe látni), akkor minek reklamálsz itt? Teljesen felesleges volt a kérdésed feltevése.

De végül is nekem mindegy. Már megvan a B tervem meg a C tervem is, csak kiváncsi voltam, mit mondd egy olyan ember, mint te.

Csak még annyit, hogy nem Budapest a világ közepe, azok kivül él még az országban 8 millió ember, és nem hiszem, hogy nagyon örülnének Budapesten annak, ha mindenki felköltözne oda. Vagy úgy gondoltad, ez járható út lenne?

2020. dec. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
88%
Aha, értem. Mondjuk abból lehet arra gondolni, hogy ez fáj neked ahogy kiírsz egy ilyen kérdést és ilyen stílusban válaszolsz mindenkinek. Lehet nehéz megemészteni, hogy a szektor vagy szakmaváltás nem azt mutatja, hogy valaki az életét cseszte el, hanem mondjuk azt, hogy már nincsenek új kihívásai a mostani munkájában és szeretné challangelni magát, a legtöbb iparágban ez tök normális dolog. De akkor örülj annak, hogy jól érzed magad a helyedben, nézzük meg, hogy 30 év múlva mennyire fogod szívesen csinálni a mostani feladataidat.
2020. dec. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
81%
Tehát nem gyártatok semmi értelmeset, csak eladjátok, azt, amit mások megcsináltak. Ez ám a követendő karrier. Gratulálok! Ja mégsem.
2020. dec. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
Bocs, behozzátok. Késő van már.
2020. dec. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, elég sok probléma van nálad.

Egyrészt te is kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy 40 vagy 50 évesen kell váltani. Nekem is van ilyen ismerősöm.

Ilyen a jövőben még több lesz.


Másrészt pedig, ha valaki 𝐎𝐓𝐓 𝐕𝐀𝐍 egy ilyen helyzetben - akkor igazából nincs is más értelmes lehetősége.

Szóval te látod rosszul a világot.

Persze nyilván ilyen idősen már nem világot akar megváltani, hanem a többség szerényebb célokat tűz ki.

2020. dec. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:

Figyu, ha mi nem hozzuk, be, nem engedélyeztetjük, nem intézzük a logisztikát, akkor a dokinak nincs mivel dolgoznia. Hosszú, de én vállalom a felelősséget, én ezt a pályát választottam és szerencsére be is jött. A wc-s néni szolgáltatásait is használom, de azért nem lennék wc-s néni.


A kérdésem nem a pályaválasztásra, hanem az álszent válaszokra vonatkozott. De ha ennyire nincsen szövegértés, már a pályaválasztási malőr is világosabb :D

2020. dec. 23. 23:27
 37/42 anonim ***** válasza:
71%

Hogy korrekt választ adják - a konkrét kérdés általános, nem kifejezetten csak arra megy rá, hogy mennyire jó ötlet 38 évesen újra egyetemre menni, hanem arra is, hogy mennyire kezdjen bele valaki bármi újba, mint a sport vagy a nyelvek, így nyilván a válaszok is általános lettek, nem lettek kibontva az esetleges akadályok (Bár nem értem akkor miért nem oda kommenteled ezeket, miért írsz ki erről külön kérdést).


Másrészt te is elég korlátolt vagy ebben a témában amit már jó sokan kifejtettek itt, nem ismételném ezeket. Értem mit akarsz mondani, én se vállalnám be újra a felsőoktatás vagy a jogi egyetemet, de ez a váltás se olyan árnyalt mint ahogy azt te gondolod.

2020. dec. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
85%

Nincs miről tovább beszélni. De a szövegértéssel te sem nagyon villoghatsz.

A szerinted álszent válaszokról pedig csak annyit, hogy semmi baj nincs azzal, ha legalább néhányan próbálnak valami biztatót mondani az embereknek. Persze, ezt te sosem fogod megérteni, mert a válaszaid és a kérdésed alapján te olyan ember vagy aki a párkányon álló embert nem lebeszélni akarja az ugrásról, hanem még lök is egyet rajta.

2020. dec. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
50%
Azért a válaszadókkal is van egy kalapnyi probléma... Meglovagoljátok a kérdező munkáját, holott a feltett kérdésből egyértelműen látszik, hogy semmi más baj nincs, semmint önértékelési problémáktól szenved. Ezen kéne segíteni, nem pedig azt ócsárolni, hogy mit dolgozik.
2020. dec. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
34%

*Nyilván le leszek pontozva, mert én segíteni akarok, nem kukacoskodni, de whatever. Hozzászoktam már.


Ezt még le akartam írni.

2020. dec. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!