Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért ilyen álszentek itt az...

Miért ilyen álszentek itt az emberek?

Figyelt kérdés

Itt olvastam egy kérdést arról, hogy érdemes-e majdnem 40 évesen beiratkozni a jogi karra. Jöttek a sosem késő, a szomszédom unokatesvérének a padtársa 60 évesen kezdte el satöbbi válaszok. Na most ilyenkor azért nincs olyan szempont, hogy jó esetben 45 évesen végzi el, plusz 3 év gyakorlar, 48 évesen lesz pályakezdő... Mondanom sem kell mit jelent ez.

De van más ilyen kérdés is, 160 centi vagyok és 80 kiló, lesz párom. Ó hát hogyne lenne a válaszolók szerint! Hát mindenkinek van/lesz (NEM).


Ezeknek az embereknek nem nagyobb segítség az igazság? Biztos az a legjobb ha hazudnak nekik? És mire jó el a mű-Coelhóság?



2020. dec. 23. 19:45
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
19, és még jó esetben 8 év múlva is abban az irodában fog dolgozni? :D
2020. dec. 23. 21:40
 22/42 anonim ***** válasza:
68%
Ha 10-20 éve ott dolgozik, miért ne? Főleg, ha tanulmányi szerződést kötnek.
2020. dec. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:

Kb. a tizedik HA-nál tartunk :D Lottózzatok, hátHA. :D Komolytalanok vagytok és fogalmatok sincsen a munkaerőpiacról. (A kérdésében szó sem volt tanulmányi szerződésről, ezt ti hallucináltátok a történethez.)


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

2020. dec. 23. 21:55
 24/42 anonim ***** válasza:
Nézd meg a szex rovatot: a hétköznapi embert megkérdeznél az orálisan análisan lentről fel, majd fentről le-ről, egyből fújolna, de a kérdések/válaszok valahogy mást takarnak, azt, hogy a 4 fal közt igazán komoly szexműhelymunka folyik ám sok helyen.
2020. dec. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
85%

Hát mivel nem volt belinkelve a kérdés ez nem behallucinálás, inkább próbálunk edukálni, hogy ez is sokaknak opció. A tanulmányi szerződésekben amúgy szokott lenni lojalitási kikötés és ha valaki x idő előtt elmegy vissza kell fizetnie a képzés árát, szóval ez inkább a munkavállalónak lehet neccesebb mint a munkaadónak.🤷🏼‍♀️ Amúgy 10 éve dolgozom pénzügy-HR-rel, azért valamennyire van rálátásom, vettem fel 40es anyukát is gyakornoknak. 😉


Nekem több olyan volt kollégám is van akik az utóbbi időben kezdtek bele új tanulmányokba vagy szereztek új papírt tök más területen. Van aki csak hobbiból csinálja, de van olyan is aki felépített egy honlapot és Facebook oldalt és annyira beindította a marketinget, hogy már vannak megrendelői a munkája mellett és babázás után nem fog visszamenni hanem freelancerként csak ezt folytatja. Szóval váltani mindig lehet, az eredeti kérdés is szerintem csak általánosságról szólt. Személy szerint én biztos nem kezdenék újabb képzést, pláne nem jogit, de ha valakinek olyan kapcsolata van, hogy belefér egy hosszabb képzés és ingyenes gyakornokság akkor szíve joga. Kell hozzá hátszél, de az igazság ott van elásva, hogy van akinek ez megvan hozzá és van akinek nem.

2020. dec. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
88%

Na kedves kérdésiró. Ha már ennyire okosnak tartod magad. Mondd már meg nekem a tutit. Mit csináljak a következő szituációban?

42 éves nő vagyok. Ledolgoztam több mint 20 évet a turizmusban. Március óta vagyok munkanélküli, és ahogy én látom a helyzetet, ebben az ágazatban már nem fogok tudni ledolgozni még 20 évet.

Hogyan tovább?

Tanulni ugye nincs értelme, hiszen semmi esélyem "újonckaként" más szakmában.

Akkor mit csináljak szerinted, ugorjak le a hidról, vagy van valami használható ötleted is? Várom válaszod.

2020. dec. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:

A te döntésed volt egy olyan szakmát választani, amiről mindenki tudja, hogy nem válságálló ágazat. Nem a korona miatt nem dolgoznék a turizmusban, hanem azért, mert a recessziót elsőként érzi meg. Ha erre tetted fel a szakmai életed, gratulálok!


Viszont nyilván van nyelvtudásod. Ezt használhatod pl. azokban a nagy nemzetközi IT-support központban, amiből jópár működik Bp-en. Egyébként nekem nem feladatom kitalálni azt, hogy ha valaki a legaktívabb éveiben elszúrta a pályaválasztást, mit tegyen. Attól még egy 1000 éves pályakezdő egy olyan kompetitív területre nem kell, mint a jog. Én nem szúrtam el és ez a lényeg :)

2020. dec. 23. 23:04
 28/42 anonim ***** válasza:
87%
Inkább azt mond meg, hogy neked miért fáj, ha valaki elrontotta a pályaválasztását 20 éve? Már ha elrontotta, mert 20 év alatt bőven ki lehet égni még akkor is ha valaki 19 évig lelkesen és szívesen dolgozott... Amúgy miben dolgozol, már érdekel... :)
2020. dec. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
85%
Látod-látod, vannak, akik 40 évesen próbálják újraépíteni az életüket, te meg nyávogsz azzal, hogy dagi vagy. Minden csak hozzáállás kérdése. A 40 éves leendő jogász újraértékélte az életét és cselekedett, lehet, neked is követned kéne a példáját.
2020. dec. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:
Nekem nem fáj, miért fájna? Ha ennyi esze van, egye meg amit főzött. Miből gondolod, hogy fáj? Egészségügyi termékeket importálunk :D
2020. dec. 23. 23:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!