Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi van ha pszichopata vagyok?...

Mi van ha pszichopata vagyok? Érdekel ez bárkit is?

Figyelt kérdés

Nincs orvosi papírom róla, egyetlen egyszer mondta a legjobb barátom hogy szerinte pszichopata vagyok, azon kívül senki soha, illetve kiskoromban a szüleim hogy nem tudom az érzéseim kifejezni pontosabban ezt arra mondták, hogy ha kaptam ajándékot akármikor pl szülinap, karácsony, soha nem láttak örömöt az arcomon, csak mondtam hogy örülök neki meg tényleg örültem de ezt ők nem látták és ez zavarta őket mindig.


Lényegében megnéztem 2-3 Youtube videót hogy mik a jellemzők és kb mind igaz rám, talán csak 1-1 paraméter nem, pszichopata gondolom azért nem lehetnék mert amúgy szerelmes vagyok még mindig egy lányba, a legjobb barátomat is szeretem, van olyan is akit mindennél jobban gyűlölök, tehát alapvetően vannak érzelmeim, sok esetben azok is irányítanak, így sok esetben impulzív is vagyok erről nehéz volt leszokni, másrészt nárcisztikus is vagyok gond nélkül, tehát mindenkinél fontosabbnak tartom magam ami azért érdekes mert képes lennék a barátomért vagy a szerelmemért az életem is áldozni adott pillanatban ellenben akaratlanul de általuk észrevehetően sokszor úgy érzik nem figyelek oda rájuk vagy arra ők hogy éreznek ha esetleg megbántom őket valamivel vagy valamit nem veszek észre, holott például a barátom szülinapjára elköltöttem közel 1 milliót, elvittem yachtozni, a kutyájának vettem kutyaházat, a legdrágább cabriot kibéreltem elmentünk kocsikázni, mindig próbálok a kedvében járni mindenkinek aki fontos nekem marha drága ajándékokkal, korábban pl motorozáshoz vettem neki 280ezerért légzsákos motoros mellényt, az E39-es BMW kocsiját amit nagyon szeret névnapjára lemodelleztettem neki egyedileg elkészítettem egy nagy autómodellt rendszámmal mindennel stb.

Szóval nekem valahogy nem áll ez össze. Többet teszek a barátomért mert a szerelmemért is mint bárki más akár a családtagjaik is valaha értük, volt hogy 1,6 milliót elköltöttem egy hónap alatt ilyenekre hogy pl elmegyünk a legdrágább Mercedessel ide oda kirándulni minden amit csak akarhat, próbálok mindig a kedvében járni aztán közben meg mégis jönnek ezek a visszajelzések, hogy de sokszor antiszociálisan viselkedek, nem figyelek oda rájuk, túl sok vagyok nekik néha, más meg mondjuk felköszönti őket egy üzenetben ha éppen a facebook jelezte nekik és attól meg el vannak ámúlva hogy jaj, én meg tehetek akármit sokszor mintha semmit nem jelentene nekik. Ja meg néha jönnek ezzel hogy megszállottan viselkedek, mármint hogy pl a lánnyal kapcsolatban hogy a megszállottja lennék.

Na mindegy én ezt nem értem.

Mármint leginkább az a része, hogyan lehetnék pszichopata vagy szociopata ha közben meg vannak érzéseim?


márc. 29. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem vagy, ha vannak érzelmeid, legfeljebb valaki nem képes azt leolvasni... nem is értem az ilyen kérdéseket, ennyire unatkozol!
márc. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze a viselkedésedneka pszichopátiához.
márc. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Ha az lennél, akkor ez a kerdes fel sem merult voln benned. Szokj le a Netdlixrol.
márc. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Pszichopata semmiképp, ez inkább autizmusnak tűnik. Már ha egyáltalán kóros, mert a leírás alapján én abban sem vagyok biztos.
márc. 30. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát ha már választani lehet autizmus vagy pszichopata között, akkor inkább pszichopata az legalább menőn hangzik, autista meg fogyatékosnak xD

Na leírok egy sztorit mert leginkább erről gondolta mindenki, hogy pszichopata lennék, full igaz sztori merthogy miért hazudnék hiszen nekem érdekem, hogy a válasz amit kapok erre számomra hasznos legyen.

Nekem a szüleim pár éve haltak meg, 1-1 év különbséggel kb.


Az apukám a honvéd korházban éppen jött volna ki a korházból az ágyon ült előttem és beszéd közben a mellhasához nyúlt hogy szúr neki aztán hátraesett az ágyon és ennyi én úgy voltam vele ugye hogy ott meghalt, na most nekem a reakcióm az volt hogy leültem az ágy mellett a fotelszerű székbe és ugye egyből riasztózott a nővér meg minden, jöttek is be azonnal a nagy piros sporttáskával újraéleszteni én meg ott leültem hogy ne legyen útba de nézni akartam mert mondom úgyse tudok ezzel már mit kezdeni de legalább érdekes. Ennyi amúgy utána még bekerült az intenzívre aztán éjszaka halt meg valamikor.


A másik anyukám tőle meg még reggel úgy mentem el otthonról hogy minden rendben volt és este amikor hazajöttem akkor meg halottan feküdt az ágyon telefonnal a kezébe. Ja és aki nem hiszi el amiket írok most annak eskü belinkelem a halottvizsgálati bizonyítványt ide, úgyse tudom a mai napig kiolvasni mit írtak rá a halál okának. Na szóval mire hazaértem ott volt ilyen félig fekvő félig ülő helyzetben az ágy szélén, mobiltelefon a kezében, még egy játék futott rajta szóval ebből gyanítom hogy hirtelen váratlanul halt meg szóval legalább nem szenvedett, már csak azért sem mert ilyenkor szerintem azonnali reakció hogy hívna vagy engem vagy a mentőket de egyik se történt meg gondolom mert nem volt rá ideje.

Az orránál volt egy kis megfolyt alvadt vér, a teste már teljesen kihült meg beállt a hullamerevség, persze én néztem pulzust meg elkezdtem pofozgatni párszor hogy hátra valami erős ingerre felébred, persze pulzusa amugy nem is volt, kb 2 perccel később kezdtem volna újraéleszteni persze azt is rosszul mármint magát az újraélesztést jól csináltam csak később a mentős mondta a telefonban, hogy le kéne venni az ágyról és a padlóra kéne rakni hogy kemény felületen csináljam. Na mindegy szóval akkor én már azonnal tárcsáztam a mentőket miközben újraéleszgettem de aztán abba is hagytam mert láttam hogy semmi értelme már, csak ez egy annyira lehetetlen helyzet volt hogy nem voltam hajlandó belátni hogy halott.

A mentők kijöttek nem tudtak nagyon őkse mit kezdeni a helyzettel, kérdezgették csak hogy jól vagyok e meg részvétük stb stb, mondták gyanus körülmény nem áll fenn, kérdezték hogy a háziállat van e hogy beleehetett e a holttestbe meg ilyenek, de aztán mentek is mondták hogy majd jön a hullaszállító nemsokára. Na hát az a nemsokára kb ugye ez este 9-körül találtam meg a halott anyámat, a hullaszállító kb hajnali 2 körül érkezett ki, addig viszont már egészen lenyugodtam konkrétan leültem gépezni meg pakolászni úgy hogy a halott anyám ott feküdt mellettem a padlón tőlem 30cm-re kb.

Kiértek a hullaszállítok, megint jött a részvétem meg stb stb, felcímkézték, zsákot meg hordágyat hoztak, kaptam papírokat meg leírást mit kell ilyenkor csinálni hova kell bemenni a halotti anyakönyviért meg ilyenek viszont amikor zsákolták volna be és vitték volna ki előtte mondták hogy el kéne hagynom a helységet mert ezt lehet nem kéne néznem.

Erre én meg azt válaszoltam nekik hogy ha most nagyon orvosilag fogalmaznék ahogy ők látják a helyzetet, ugye nekik az anyukám innentől hogy meghalt már csak max egy veszélyes biológiai hulladék, amíg élt élt, mostmár meghalt ennyi mit kezdjek ezzel, ugyse tudok ezen változtatni viszont ilyet még nem láttam meg most ettől én el tudok vonatkoztatni, ez már megtörtént úgyis mostmár mindegy, de akkor már nézni akartam mert úgy voltam vele hogy érdekes meg ilyet csak egyszer látok az életben. Ezen amúgy nem is lepődtek meg nagyon. Na lényeg tehát hogy ez hogy abban a pillanatban hogy anyukám meghalt számomra így megszünt az egész fontossága annak hogy ő az anyukám tehát hogy ettől el tudtam tekinteni hogy különválasztani ezt hogy anyukám meghalt ez egy dolog, de közben meg itt van egy holttest amit most előttem dolgoznak fel meg visznek el ez meg érdekes, na erre mondták hogy hát ez eléggé pszichopata dolog azért.

Ja meg én autómentőztem korábban mostmár ugye kamionozok, és pl anyukám holttestét még a mentők előtt körbefotóztam mert egyik első gondolatom az volt, hogy dokumentálni kell mint egy autóbalesetnél vagy egy elszállításnál az autó állapotát hogy nem a szállítás vagy rakodás közben sérült meg, itt meg ugye hogy nem én öltem mondjuk meg hanem hogy még mielőtt nagyon bármit nyulkálnék vagy csinálnék a holttesttel előtte úgymond lehelyszínelem hogy milyen állapotban találtam, hol miket lehet észrevenni ami a halállal összefügghet stb.

Na most én azt mondanám hogy egyszerűen csak nem vagyok max annyira érzékeny ezekre a dolgokkal vagy jobban tisztában vagyok a realitásokkal és objektívan tudok szemlélni akár még egy ilyen dolgot is amiben érintett vagyok. Más meg azt mondja hogy hát pszichopata mert ilyenkor térdbe borulva kéne zokognom anyukám hulláján holott már úgyse tudok mit kezdeni a ténnyel hogy órák óta halott.

márc. 30. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!