Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért ekkora probléma ez...

Miért ekkora probléma ez ebben az országban? Hát nekünk tenyleg nincs jogunk élni ezen a világon, teljesen átlagos emberként? Miért kell ezt titkolni? Miért kell ezért bárkit is elítélni?

Figyelt kérdés
Szégyellem hogy roma származású vagyok, és elmondani nem tudom mennyire bánt az, hogy egy egyébként okos, komoly ugyanakkor szeretetreméltó embert elítélnek olyan személyek, akik mindaddig amíg nem kerültek tudatába ennek az információnak, kedveltek és szerettek.

2018. ápr. 21. 22:59
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
81%
Hallani hallottam már ilyesmit, de engem emiatt konkrét sérelem nem ért. Dolgozó, egyedülálló anyaként segélyt sem kapok, adót fizetek, tiszták vagyunk és tudunk viselkedni... Így mindenhol csak bíztató emberekjel találkoztam. Persze van aki csúnyán néz rám, de ez nem érdekel.
2018. ápr. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a kedves szavakat !
2018. ápr. 22. 00:19
 13/42 anonim ***** válasza:
90%
No offense, de én nem értem az olyan gondolkodásmódú embereket, mint te. A 102. senkijeid az 50. rokonságból a 66. olyan helyről, ami számodra érdektelen... Minek is törődnél az ilyen emberek véleményével? Veled nincs gond, az a lényeg. Nekem vannak cigány ismerőseim, akiket soha egy rossz szóval nem illettem még, mivel nem szolgáltak rá. Rendesek és tisztességesek ők, csakúgy, mint te.
2018. ápr. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
72%

Énis csak azt tudom mondani amit előttem is megtettek. A cigányok már tettek azért, hogy így nézzünk rájuk. És hát az alja réteg sokkal nagyobb számban fordul elő, mint a tisztességes és illemtudó, ezt kár is lenne tagadni. Ha csak az én ismereti körömet is nézem, 100 cigányból sajnos csak 1 a normális. De vele is úgy kell lenni, hogy fél szemem még rajta van, nehogy kimutassa a foga fehérét.

Ez ellen te nem tudsz semmit sem tenni, meg vagy pecsételve. Legfeljebb tápláljon az, hogy te más vagy és nem hasonlítasz a néped többi/nagyobb részére. Mutass példát, majd a normálisabbak és megértőbbek úgy sem fognak fent akadni a származásodon.

2018. ápr. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
0%
Ezért élek külföldön. :)
2018. ápr. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:

Az olyan, hogy nem tudnak beilleszkedni és társai szövegtől én egyenesen rosszul vagyok. Külföldön az egész magyarságot elítélik, főként Ausztriában és Németországban, mert mondván koszosak vagyunk, nem ismerjük az illemet, lopunk, csalunk, hazudunk, nem tudunk jól dolgozni, alkoholista a legtöbbünk...

Egy cigányt többre tartanak, mint egy magyart.

Mint cseerediák, (magyarként ismert) 3,5 évig volt szerencsém megismerni a mások által több alkalommal elhangoztatott véleményeket minket illetően !


Szerintem ez mindent elmond...


Én szeretek itt élni, mindennél jobban vágytam arra, hogy itt élhessek Budapesten, és fejleszthessem a tudásom, ügyész legyek,

de sajnos azt tapasztalom, hogy a legtöbb emberben hatalmas gyűlölet alakult ki a “faji hovatartozást” illetően. Nem költöznék külföldre vagy máshova emiatt, szerencsére sem a bőröm sem a nevem alapján nem lehet megállapítani a származasomat, viszont szégyellem, hogy ilyen rosszindulatú, gonosz emberek élnek ebben az országban. Véleményem szerint, származástól függetlenül megtalálható bárhol a rosszul, igénytelenül, modortalanul elő ember, ugyanígy mint egy beteg kezelésre szoruló alkoholista, drog problémákkal küzdő, családokat mészárló, bántalmazó, erőszakoló vagy mely szegénységben elő és ebből kifolyólag modortalan, iskolázatlan személy.

A származásnak nincs köze ahhoz, hogy ki hogy éli az életet és milyen külsővel, milyen modorral, milyen ízléssel vagy épp anyagi háttérrel rendelkezik.

2018. ápr. 22. 00:58
 17/42 anonim ***** válasza:
92%

Annyira unalmas már ez a siránkozásotok, olyan ez mint amikor a jó tanuló iskolás gyerek jön azzal , hogy nem tud semmit, megfog bukni, nem tanult semmit, aztán mindig kiderül, hogy hazugság az egész.


Én megyeszékhelyen lakom és ki van nyalva a cgányok segge, oly annyira, hogy lassan lassan már felülkerekednek és ők uralnak mindenhol mindent. Fehér létemre, szakmákkal a zsebemben volt példa rá, hogy cgány iskolába akartak kiküldeni közmunkára takarítani, lelkiismeret furdalás nélkül tették volna meg és hagytak volna elrohadni ott ahol vagyok ! Bárhol megfordultam eddig, nem volt még egy olyan hely sem, hogy ne lett volna egy szatyorra való cgány munkatársam, ahol ők a dirigensek, kórházba a főnővér is, de van mindenhol legalább 1 olyan nő is akinek a bakja , a férje az.

2018. ápr. 22. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
75%
Szal elegem van már belőletek, meg a fene nagy kisebbségi komplexusotokból !!!! *
2018. ápr. 22. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
75%
Már ne is haragudjál, eü-i végzettséggel én vagyok az utcán,a műtők meg tele vannak cgány emberekkel !
2018. ápr. 22. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
95%

Nekem ez már inkább propagandajellegű eszmefuttatásnak tűnik, mint egy valós problémának élethelyzetnek.

Itt már előttem többen leírták miért is olyan a romák megítélése itthon és egyébként hozzáteszem más jelentős cigány kisebbséggel rendelkező országokban is amilyen.

Nyilván minden nép különböző tulajdonságú egyénekből áll. Az emberek pedig az alapján alkotnak képet amit általában tapasztalnak egy csoport részéről. Ez nem feltétlen megbízható mert mindenki csak a csoport egy kis részét ismeri. Viszont az a helyzet hogy a cigányság részéről a többség egyöntetűen ugyanazokat a negatív dolgokat tapasztalja általában. Nem csak itthon máshol is. Nem kell a duma hogy nem, mert széles "nemzetközi kapcsolatokkal " rendelkezem. Sok emberrel beszéltem már sok országból, sok külföldi barátom is van. Így tudom hogy amit a magyarok külföldi megítéléséről írsz az kamu. Ellenben egyes bűnügyi hírekben külföldön, nem etnikai hovatartozását említik az elkövetőknek hanem az állampolgárságát. Így a gyakran felismerhetően cigány "bolgár", "román" vagy éppen "magyar" állampolgár viszi a rossz hírnevét anyaországának külföldre. Előre szólok nem kell kiforgatni a szavamat, nem azt állítom hogy minden külföldön bűnt elkövető magyar állampolgár cigány származású csak hogy felülreprezentáltak, csakúgy mimt itthon.

Amúgy cigányokat sem kell félteni ha idegengyűlöletről van szó...

2018. ápr. 22. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!