Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért ekkora probléma ez...

Miért ekkora probléma ez ebben az országban? Hát nekünk tenyleg nincs jogunk élni ezen a világon, teljesen átlagos emberként? Miért kell ezt titkolni? Miért kell ezért bárkit is elítélni?

Figyelt kérdés
Szégyellem hogy roma származású vagyok, és elmondani nem tudom mennyire bánt az, hogy egy egyébként okos, komoly ugyanakkor szeretetreméltó embert elítélnek olyan személyek, akik mindaddig amíg nem kerültek tudatába ennek az információnak, kedveltek és szerettek.

2018. ápr. 21. 22:59
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
96%

Azta, én meg még megsajnáltalak és pozitív tanácsot adtam az első oldalon. :D

És mit kapunk vissza? Vakogsz itt arról hogy külföldön amúgy gyűlölik a magyarokat, még egy cigányt is többre tartanak (mintha csak lenne valós tapasztalatuk az élethelyzetükről) és azzal jössz hogy a magyarok sokkal rosszabbak mint a cigányok, és amúgy is, ti nem csináltatok soha semmit. Tagadod azt is hogy az iskolákban, buszmegállókban, szórakozóhelyeken és egyéb helyeken a romák állandóan keltik a feltűnést. Megkérdőjelezed azt a tanárt aki azt mondja túl nyomó többségben a roma gyerekek kezdik a verekedést. Sajnállak kérdező, de ez mind így van. Az én általános iskolámban (gimiben nem, ugyanis ott max 2-3 roma volt, nem is tudom miért, talán mert ennyi a normális cigány családok aránya?) a roma gyerekek mindig verekedtek, és fenyegették a többi gyereket a "családdal". Pedig aztán egy kisdiák nem hiszem hogy magára vonná a figyelmet cigányozással, hogy megérdemelje a félelmet amit aztán kap.

Igen, volt egy magyar gyerek is aki rossz volt. Az apja ugyanis börtöntöltelék volt, aki alkoholizált és verte az anyját. Ezt megértem. De hogy egy normális roma családban miért dívik a a félelemkeltés, zaklatás azt nem tudom.

2018. ápr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen elvakultak volnánk? Na persze :D Lépj tovább kérdező, nem kell törődni azzal, hogy a többi roma származású mit tesz. Az nem te vagy, ezt kéne egyszer és mindenkorra megértened.


Egyébként hogy példálózzak én is, általánosban végig szoptam 6. osztályig a cigányokkal, nem egyszer kellett anyámnak/apámnak/bátyámnak bejönni rendbe tenni a népet. A vége felé ki is rúgattam egyet közülük. Az óra kellős közepén nekem jött és elkapott hátulról. Jó, nyilván, felnagyították és "fojtogatásként" hivatkoztak erre az esetre, de cseppet sem érdekelt, örültem, hogy megszabadultam tőle (az utolsótól). Egyébként kajla 16 éves létére (annyi lehetett kb) nem tudom mi jót érezhetett abban, hogy 10-12 éveseknek húzhat be. Mindegy is. Ezután lett egy viszonylag boldogabb utolsó 2 évem általánosban. Osztályon belül egyébként a többség engem kedvelt és elfogadott, csak amég voltak roma származásúak az osztályomban, addig azok pécéztek ki (nem csak engem). Utána meg még az alattam lévők is szintúgy rám szálltak, ahogy pár felsőbb éves, illetve az említett túlkoros kollega.


Egyébként történetek ezrei vannak, amik nagyon is hasonlítanak az enyémhez, és akkor ez még csak az iskola... Innen a nagy roma-gyűlölet. Pont ezért kezdtem azzal az előző kommentemben és most is, hogy szard le az ilyen előítéletes embereket és a véleményüket. Ez most a végletekig leegyszerűsített és primitív megfogalmazása volt a mondandómnak :D

2018. ápr. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!