Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért ekkora probléma ez...

Miért ekkora probléma ez ebben az országban? Hát nekünk tenyleg nincs jogunk élni ezen a világon, teljesen átlagos emberként? Miért kell ezt titkolni? Miért kell ezért bárkit is elítélni?

Figyelt kérdés
Szégyellem hogy roma származású vagyok, és elmondani nem tudom mennyire bánt az, hogy egy egyébként okos, komoly ugyanakkor szeretetreméltó embert elítélnek olyan személyek, akik mindaddig amíg nem kerültek tudatába ennek az információnak, kedveltek és szerettek.

2018. ápr. 21. 22:59
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
17%
Én nem sirankozom. Konkrét bántás nem ért de elegem volt ahogy rámnéztek ahogy a cigányokat szidták abból,hogy ha megismerkedtem valakivel azon kellett aggodnom vajon mit szól a családja stb. Otthon nagy a rasszizmus. Igen rászolgáltak de nem kéne mindenkit egy kalap alá venni. Engem meglopott a magyar barátnőm. Utáljak minden magyart? Többek között ezért élek külföldön. Kutyát nem érdekli magyar vagyok cigány vagyok vagy hupikek
2018. ápr. 22. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
24%

10-es, ne téveszd össze a bunkóságot az őszinteséggel. Becsomagolhatom cukormázba az érzékeny lelked kedvéért, de akkor is így működik a magyar társadalom. Barna bőr = ellenség. Miért? Mert a barna bőrűek 90%-a, ha feléd közelít, rossz szándékkal jön. Aztán hisztizhetsz, ahogy akarsz, de attól még így van.


Az emberiség meg nem egy faj, csak a magadfajta széplelkek szerint. Maradjunk annyiban, hogy a faj fogalmának legalább 14 különféle definíciója van, és egyik sem általános érvényű. És ha egy faj, akkor sem lehet kijelenteni, hogy mindenki egyforma. A farkas és a kutya például azonos faj, aztán próbálj már meg egy farkast bármire megtanítani.


Tudtál valami hasznosat mondani a kérdezőnek? Nem. Kedveset igen, de az nem segít neki.

2018. ápr. 22. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
32%
Van egy kedves roma család a közelünkben. Egy fiú, egy lány mérnök, a legkisebb fiú mesterek vízvezeték-szerelő. Apuka meghalt. Anyuka balesetben megsérült, ő meg a nagymama segítik mindenben a fiatalokat (a nagymama kb 65, anyuka dr több 45-nél, de nincs olyan, aki ne szeretné őket, nagyon normálisak)
2018. ápr. 22. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
70%
Cigány a miniszterelnök is, szóval talán mégse akkora gond ez ebbben az országban.
2018. ápr. 22. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
38%
Nyugi en magyar vagyok de a vezeteknevem Olah... 8eve ezert nem vettek fel 1 hires gimibe mart latatlanba leciganyoztak.... magyororszag bagyon rasszista
2018. ápr. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
91%
Ja, biztos jobban szeretik külföldön a cigányokat, mint a magyarokat. Te nem érted miért probléma? Egyébként pedig, ha normális vagy, senki nem ítél el. A mi utcánkban pont, hogy egy cigány család a legnormálisabb.
2018. ápr. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
94%

Nem kell titkolni, de nézd már meg, hogyan viselkedik a cigók 95%-a.

Suttyó, lop, csal, hazudozik, agresszív... nem kell csodálkozni, hogy az emberekinkább elkerülnek, ha megtudják, hogy cigány vagy.


Én nyitottan állok mindenkihez, de bizoyny, ha velem szembe jön egy csapat "roma", akkor átmegyek az út túloldalra, biztos ami biztos.


Az előítélet meg nem ELLENED szól, ne hidd magad olyan fontosnak, hanem a fajtád ellen.

2018. ápr. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
47%
25-ös, látszik is, hogy cigány. Szétlopja Mayarországot... tiszta szégyen. Bár a nemcigó minizterelnök is szarrá lopta.
2018. ápr. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
9%
Néhány féreg miatt ne búsulj. Akik a származásod miatt megítélnek, azok annyit sem érdemelnek, hogy gondolj rájuk. Fel a fejjel!
2018. ápr. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
27%
Se a neved, se a kinézeted nem utal a cigány származásodra. Akkor mi a baj? Értelmes emberekkel vedd magad körbe, ennyi. Az én legjobb barátnőm gyaníthatóan cigány származású, ha jól sejtem, minimum az egyik nagyanyja/nagyapja cigány lehetett (anyukáját elnézve). 12 éve ismerjük egymást, és még soha nem került szóba köztünk. Ne meséld el boldog-boldogtalannak, hogy te ki, mi vagy, csak aki megérdemli.
2018. ápr. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!