Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan igyak felelősségteljese...

Hogyan igyak felelősségteljesen bulikban? 20L

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mielőtt nagykorú lettem volna, sosem ittam, maximum családdal egy pohár pezsgő stb. Azóta egyetem miatt más lett a baráti köröm, nincsenek rám rossz hatással, szimplán több a buli, esemény (már amennyire a vírus engedi). Utálok lerészegedni, utálom az érzést, másnap is a szégyent. Sosem azért ittam, hogy lerészegedjek, szimplán vannak italok amiknek imádom az ízét (bor, pezsgő, rumos kóla), és persze azt se bánom ha kicsit jobb kedvem lesz tőle. Mindig felelősségteljesen kezdem az estét, ha megkínálnak valamivel, de tudom, hogy nem kéne többet innom, akkor elutasítom, iszom vizet, eszek, egy féle italt választok egész estére. De mindig eljön a pont, ahonnan nem emlékszem a dolgokra. Másnap hallom vissza miket csináltam (bár hál' Istennek semmi komoly, de volt, hogy hánytam vagy sírtam). Egyszerűen nem tudom, hogy olyankor iszom még valamit amit már nem kéne, egyszerre beüt valami, vagy már nem tudom mire gondoljak... Nem tudok segíteni a helyzeten, mert mint mondtam mindent "jól" csinálok, és nem tudom hol siklik ki a dolog. Megkértem pár jó barátot, hogy kicsit figyeljenek rám, ha nagyon nyúlnék a poharak után, de azt mondták ennyi idősen vigyázzak magamra, ha nem tudok, ne igyak. Igazat adok nekik, ugyanakkor tényleg rosszul érzem magam amiatt, hogy nem ész nélkül döntöm magamba az italokat, és mégis ez sül ki belőle. Nem szeretném teljesen kiiktatni az alkoholt az életemből, bár nem hiányolom úgy igazán, ha 4 hónapig nem ittam se érdekelt, de bevallom jó érzés kicsit fogyasztani, ha olyan az esemény. Meg akarom tanulni korlátozni valahogy. Van bárki aki esetleg hasonló cipőben járt? Mi vált be nektek?

A negatív kommentektől kíméljetek, az építő jellegű kritika persze jöhet, de ez nem egy véleménykikérő kérdés arról, hogy szép-e, hogy lány létemre iszom.

Előre is köszönöm mindenkinek!



2021. ápr. 24. 08:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
69%
Ha ez a mennyiség sok, akkor ezentúl igyál kevesebbet. Tudom, már már hülyén hangzik, annyira egyszerű, de erre nem nagyon lehet mást mondani.
2021. ápr. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztald ki hogy hol a határ és annál többet ne igyál. Én úgy tapasztaltam meg hogy egyszer széthánytam az ágyam kollégiumba. Azóta tudom hogy 5 kispohár wizkinél nem szabad tovább mennem
2021. ápr. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 palfydanka ***** válasza:
100%
Nekem volt egy durvább incidensem alkohollal, ott bőven megtanultam, hogy hol a határ, de kívánom hogy neked ne ez kelljen hozzá. Amúgy nekem kb. mindig a barátaimra kell vigyázzak, mert közülük ketten mindig többet isznak a kelleténél
2021. ápr. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
74%
sok vizet igyal, egyel elotte rendesen (lehetoleg valami kaloriasat, mondjuk tesztat vagy pizzat), es lassan idd a poharadat. en is mindig azert szoktam gyorsan berugni, mert a tobbiek leteszik az asztalra a poharukat, en meg mindig beleiszogatok a sajatomba
2021. ápr. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Annyit kérdeznék hogy minden italnál előfordul ez veled? Csak mert nálam a szénsavas dolgok kb. azonnal ütnek. Szénsavmentes long drinkekkel illetve főleg borral jártam meg én is többször hogy ittam ittam nem éreztem semmit aztán egyszer csak rosszullét képszakadás, ezek olyanok hogy nem szállnak azonnal a fejbe, mire felszívódnak könnyen lehet hogy megittál már 2 másikat belőle és mire az x-edik pohár beüt amivel még pont nem lennél rosszul addigra te már x+2 poharat megittál és a következő kettőtől már jön a hányás meg a képszakadás.
2021. ápr. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
65%
Ez tök normális amúgy egy 20 éves lány szervezetének pont így kell reagálni a az alkoholra. Ha rendszeresen innál nem ütne ki de az azért lenne rossz, mert hozzászokott a szervezeted. Azaz alkesz vagy. Ha már kepszakadas van hányás-sírás-ölelgetés - sírás nevetés akkor igazából már rég aludnod kéne de hát olyankor ki megy el aludni. ismerem az érzést...
2021. ápr. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy bulizós időszakom, de mindig jól bírtam: A lényeg, hogy előtte egyél, valami töményebb kaját, aminek zsírtartalma is van.

A buliban pedig nekem az vált be, hogy egyfélét ittam, nem kevertem a dolgokat. Soha nem volt képszakadás.

2021. ápr. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Zsírosabb kaja elötte és víz ivás piálás közbe folyamatosan. Én töményet szoktam inni, pálesz,vodka ritkán wisky de mindig víz a kísérő hozzá. Így mire a többiek már totál részegek én még full képbe vagyok. Általában akkor szokott beütni mikor már alvás van és alszom 3 órát utána felkelek arra hogy totál részeg vagyok 🤣

De a kitapasztalásos módszer is jó. Ha tudod mennyit ittál és másnap nem emlékszel akkor legközelebb igyál jóval kevesebbet és tudd hogy az a határ. Így nem marad kellemetlen emlék a többiek számára.

2021. ápr. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Igen . Az is megoldás ha csak is 1 félét iszol és nem kevered. Tuti
2021. ápr. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok kedves és hasznos kommentet és tanácsot!:) Igazából szerintem addig baj nem lehet, amíg tudatosan döntök a következő italról, ott a baj, mikor már nem tudom azt mondani, hogy nem, azt már nem iszom meg. Tehát szerintem az elején kell még "tudatosan" nemet mondanom a következő piára. De félek, ha utána iszom mégegyet, mondjuk egy óra elteltével ,akkor utána már nem leszek elég okos, hogy nemet mondjak a harmadikra és így tovább.. ezek szerint egyet kéne csak innom? :DD
2021. ápr. 24. 12:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!