Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan igyak felelősségteljese...

Hogyan igyak felelősségteljesen bulikban? 20L

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mielőtt nagykorú lettem volna, sosem ittam, maximum családdal egy pohár pezsgő stb. Azóta egyetem miatt más lett a baráti köröm, nincsenek rám rossz hatással, szimplán több a buli, esemény (már amennyire a vírus engedi). Utálok lerészegedni, utálom az érzést, másnap is a szégyent. Sosem azért ittam, hogy lerészegedjek, szimplán vannak italok amiknek imádom az ízét (bor, pezsgő, rumos kóla), és persze azt se bánom ha kicsit jobb kedvem lesz tőle. Mindig felelősségteljesen kezdem az estét, ha megkínálnak valamivel, de tudom, hogy nem kéne többet innom, akkor elutasítom, iszom vizet, eszek, egy féle italt választok egész estére. De mindig eljön a pont, ahonnan nem emlékszem a dolgokra. Másnap hallom vissza miket csináltam (bár hál' Istennek semmi komoly, de volt, hogy hánytam vagy sírtam). Egyszerűen nem tudom, hogy olyankor iszom még valamit amit már nem kéne, egyszerre beüt valami, vagy már nem tudom mire gondoljak... Nem tudok segíteni a helyzeten, mert mint mondtam mindent "jól" csinálok, és nem tudom hol siklik ki a dolog. Megkértem pár jó barátot, hogy kicsit figyeljenek rám, ha nagyon nyúlnék a poharak után, de azt mondták ennyi idősen vigyázzak magamra, ha nem tudok, ne igyak. Igazat adok nekik, ugyanakkor tényleg rosszul érzem magam amiatt, hogy nem ész nélkül döntöm magamba az italokat, és mégis ez sül ki belőle. Nem szeretném teljesen kiiktatni az alkoholt az életemből, bár nem hiányolom úgy igazán, ha 4 hónapig nem ittam se érdekelt, de bevallom jó érzés kicsit fogyasztani, ha olyan az esemény. Meg akarom tanulni korlátozni valahogy. Van bárki aki esetleg hasonló cipőben járt? Mi vált be nektek?

A negatív kommentektől kíméljetek, az építő jellegű kritika persze jöhet, de ez nem egy véleménykikérő kérdés arról, hogy szép-e, hogy lány létemre iszom.

Előre is köszönöm mindenkinek!



2021. ápr. 24. 08:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az a helyzez,hogy eléred mindig a fordulópontot. Amikor már nem tudsz megfelelő döntést hozni vagy már túl jó a hangulat. Mindenkinek saját magának kell ezt eldönteni. Pár hasznos tippet kaptál hát alkalmazd. Vagy igyál egyet aztán utána ne igyál csak amikor már azt az egyet sem érzed.
2021. ápr. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Igaz, köszönöm!:)
2021. ápr. 24. 12:29
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Előre kell eldöntened, hogy hol a határ, amikor még tudod, hogy bírnál inni, de nemet mondasz rá. 1 vagy 2 pohár, és kész. Sok sikert.

A barátaid nagyon kedvesek.

2021. ápr. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
51%

Szomjusag ellen es csak koccintani - igyal uditot


... ha kell egy kis nyomas a fejedbe, vagy csak lazitani akarsz a gatlasodon - akkor dobj be egy felest!


Elarulok egy nyilt titkot: baromi undorito egy reszeg no!!! :) (ferfi szemmel)

2021. ápr. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Phoney ***** válasza:
100%

A filmszakadás előtt leginkább két dolog szokott történni. Vagy az, hogy amikor elérted az eufóriát, akkor rád jött a "na most rúgjunk be még jobban" (de arra már nem emlékszel), vagy úgy és olyat ittál, hogy sok alkohol megült a gyomrodban, aztán egyszerre ment a belekbe, így egyszerre is ütött be.


Mind a két esetre az a leghasznosabb megoldás, ha kötelezően rászoksz, hogy (legalábbis az első néhány ital után) minden egyes italodra iszol 3-5 deci vizet, és enélkül soha nem nyúlsz a következő pohárhoz. Ha erre sikerülne kötelezően rászoknod, akkor garantáltam nem fog megülni a szesz a gyomrodban, és a filmszakadás is sokkal kevésbé esélyes, mert így egyszerűen kevesebb esik jól X idő alatt.

Persze a "most rúgjunk be még jobban" helyzettel pont az a baj, hogy minden szabályt elfelejtesz, úgyhogy azzal nehéz mit kezdeni, vagy kinövi az ember, vagy nem.

2021. ápr. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Eleve úgy igyál, hogy egy adag alkohol (1 feles, 2 dl bor, stb) után igyál meg 4-5 dl alkoholmentes italt. Az is opció, hogy az egy db felest belerakod 4 deci narancslébe pl. Így ha akarsz se tudsz gyorsan inni. Közben egyél. Ropi, csipsz, perec, sült krumpli, rántott husi, akármi. Eszegess, az a lényeg.
2021. ápr. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a többieknek is!:) Kedves 14-es, teljesen tisztában vagyok vele, hogy nem vonzó látvány, éppen ezért szeretnék változtatni, hogy ne alázzam meg maga, de én se maradjak ki az efféle jókedvből :)
2021. ápr. 24. 13:43
 18/22 anonim ***** válasza:
Tapasztald ki, ha van egy erős értékrended nem léped át, legalábbis nekem még nem sikerült, pedig már volt hogy haverom vitt haza kézen fogva, tök romantikus volt, na de no homo, emberfüggő, van aki békés lesz, van aki agresszív, magadat kell megismerni hozzá első sorban.
2021. ápr. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
krisztust fogadd be mindenek előtt ő a megoldás jézus szeret
2021. ápr. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Már volt is alkalmam kipróbálni a tanácsokat:D Minden tökéletesen ment, nagyon szépen köszönöm mindenkinek, sokat segítettetek!:)
2021. ápr. 26. 12:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!